Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Rosną młodzi olimpijczycy

W zawodach wystartowało ponad 130 młodych judoków i judoczek, w tym nasza reprezentantka. - Ponieważ był to debiut Agaty, zarówno w starszej kategorii wiekowej (junior mł.), jak i wagowej (-70 kg), start był obliczony raczej na zdobywanie doświadczenia niż uzyskanie wyniku sportowego – mówi Michał Dymerski, ...

W zawodach wystartowało ponad 130 młodych judoków i judoczek, w tym nasza reprezentantka. - Ponieważ był to debiut Agaty, zarówno w starszej kategorii wiekowej (junior mł.), jak i wagowej (-70 kg), start był obliczony raczej na zdobywanie doświadczenia niż uzyskanie wyniku sportowego – mówi Michał Dymerski, trener. - Tym bardziej, że Agata startowała ze sporą niedowagą. Sprawiła dużą niespodziankę i zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wagowej. Dla porównania, ze wszystkich zawodników reprezentujących 2 olsztyńskie kluby, tylko Mistrz Polski Młodzików z 2014 roku Piotr Dondalski zajął 3 miejsce w swojej kategorii.

Agata wszystkie swoje walki wygrywała przed czasem, przegrała jedynie z późniejszymi finalistkami, które były starsze i bardziej doświadczone. Należy wspomnieć, że w trakcie walki z jedną z nich Agata prowadziła wysoko na punkty i jedynie brak koncentracji nie pozwolił jej na utrzymanie przewagi do końca pojedynku. Tak dobry rezultat w debiutanckim starcie pozwala mieć nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w trakcie nadchodzącego sezonu.