Piątek, 22 Luty, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Romantyczne oświadczyny w... kinie


Patryk od 3 lat mieszka w Kamionku, ale tak naprawdę pochodzi z Wielbarka. Monika natomiast od urodzenia mieszka w Szczytnie. Ze sobą są już 5 lat. Od dwóch lat pracują za granicą, a dokładnie w Holandii. W piątek, 27 grudnia, zaręczyli się na... emdekowskiej scenie.Poznali się w ZS nr 2 w Szczytnie, szkole, w której oboje się uczyli. Patryk w klasie „linuksa”, zaś Monika w Technikum Gastronomicznym.

 

– Patryk któregoś dnia po prostu przyszedł na obiad i dosłownie od razu wpadł mi „w oko”. Niewiele starszy i niezwykle przystojny. Poza tym ujęła mnie jego wysoka kultura osobista – opowiada Monika. Przyznaje, że od razu „wyłowiła” go na liście stołujących uczniów i zapamiętała imię i nazwisko.

 

Opowiadają z uśmiechem, jak to było na początku ich znajomości. - Działałem dosłownie w „konspiracji” – wspomina ze śmiechem Patryk. - Monika mieszkała w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Staszica w Szczytnie. Jej rodzice ze względu na młody wiek córki (wówczas 16 lat) nawet nie dopuszczali myśli, że ktoś mógłby się z nią spotykać i przychodzić do domu. Znalazłem na to sposób. Monika mieszkała na parterze i przez okno dostawałem się do jej pokoju.

 

 

 

Na tę nietypową drogę zareagowały – jak to określa Patryk - „służby sąsiedzkie”.

 

– Któregoś razu do Moniki zadzwoniła sąsiadka z prośbą, abym zaczął do domu wchodzić przez drzwi wejściowe, a nie przez okno, bo ktoś pomyśli, że do domu zakrada się jakiś złodziej – opowiada Patryk.


 

Po ponad 5 latach znajomości, pewny swojej miłości i wzajemności Moniki, Patryk postanowił się oświadczyć. - Najpierw chciałem to zrobić podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbywał się w naszym mieście. Wymyśliłem sobie, że przebiorę się w strój Mikołaja i w ten sposób oświadczę się Monice. Jednak ten pomysł przepadł. Kolejną nadarzającą się okazją był wyświetlany w szczycieńskim MDK-u film, pod jakże proroczym tytułem „Miłość jest wszystkim”. – Monika o niczym nie wiedziała, aczkolwiek zaczęła coś podejrzewać, ponieważ poprosiłem ją, aby ubrała się w coś wyjątkowego. Jak mówi Patryk, Pierścionek zaręczynowy, z brylantem w kształcie serduszka, kupił już wcześniej.

 

Oświadczyny na scenie szczycieńskiego MDK-u nie były tak całkiem spontaniczne. Wymagały pewnych przygotowań, a przede wszystkim zgód ze strony dyrekcji placówki oraz dystrybutora filmów czyli szefostwa Kina Visa. - Kiedy powiedziałem, co i jak zamierzam zrobić, nie było najmniejszych problemów. Wszyscy „od ręki” się zgodzili.

 

Tuż przed seansem, na ekranie pojawił się krótki, 3-minutowy filmik, któremu można by nadać tytuł z piosenki Czerwonych Gitar - „Historia pewnej znajomości”. Po nim Patryk poprosił na scenę wybrankę swego serca, przy ponad 200 świadkach wyznał (z pewnością nie po raz pierwszy) Monice swą miłość i poprosił ją o rękę. Uszczęśliwiona panna – oczywiście – je przyjęła, a kinowa publiczność nie poskąpiła młodej (w niedalekiej przyszłości) parze gorących braw i równie gorących gratulacji.

 Komentarze do artykułu

max

To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46