Wtorek, 23 Kwiecień, Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Romantyczne oświadczyny w... kinie


Patryk od 3 lat mieszka w Kamionku, ale tak naprawdę pochodzi z Wielbarka. Monika natomiast od urodzenia mieszka w Szczytnie. Ze sobą są już 5 lat. Od dwóch lat pracują za granicą, a dokładnie w Holandii. W piątek, 27 grudnia, zaręczyli się na... emdekowskiej scenie.Poznali się w ZS nr 2 w Szczytnie, szkole, w której oboje się uczyli. Patryk w klasie „linuksa”, zaś Monika w Technikum Gastronomicznym.

 

– Patryk któregoś dnia po prostu przyszedł na obiad i dosłownie od razu wpadł mi „w oko”. Niewiele starszy i niezwykle przystojny. Poza tym ujęła mnie jego wysoka kultura osobista – opowiada Monika. Przyznaje, że od razu „wyłowiła” go na liście stołujących uczniów i zapamiętała imię i nazwisko.

 

Opowiadają z uśmiechem, jak to było na początku ich znajomości. - Działałem dosłownie w „konspiracji” – wspomina ze śmiechem Patryk. - Monika mieszkała w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Staszica w Szczytnie. Jej rodzice ze względu na młody wiek córki (wówczas 16 lat) nawet nie dopuszczali myśli, że ktoś mógłby się z nią spotykać i przychodzić do domu. Znalazłem na to sposób. Monika mieszkała na parterze i przez okno dostawałem się do jej pokoju.

 

 

 

Na tę nietypową drogę zareagowały – jak to określa Patryk - „służby sąsiedzkie”.

 

– Któregoś razu do Moniki zadzwoniła sąsiadka z prośbą, abym zaczął do domu wchodzić przez drzwi wejściowe, a nie przez okno, bo ktoś pomyśli, że do domu zakrada się jakiś złodziej – opowiada Patryk.


 

Po ponad 5 latach znajomości, pewny swojej miłości i wzajemności Moniki, Patryk postanowił się oświadczyć. - Najpierw chciałem to zrobić podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbywał się w naszym mieście. Wymyśliłem sobie, że przebiorę się w strój Mikołaja i w ten sposób oświadczę się Monice. Jednak ten pomysł przepadł. Kolejną nadarzającą się okazją był wyświetlany w szczycieńskim MDK-u film, pod jakże proroczym tytułem „Miłość jest wszystkim”. – Monika o niczym nie wiedziała, aczkolwiek zaczęła coś podejrzewać, ponieważ poprosiłem ją, aby ubrała się w coś wyjątkowego. Jak mówi Patryk, Pierścionek zaręczynowy, z brylantem w kształcie serduszka, kupił już wcześniej.

 

Oświadczyny na scenie szczycieńskiego MDK-u nie były tak całkiem spontaniczne. Wymagały pewnych przygotowań, a przede wszystkim zgód ze strony dyrekcji placówki oraz dystrybutora filmów czyli szefostwa Kina Visa. - Kiedy powiedziałem, co i jak zamierzam zrobić, nie było najmniejszych problemów. Wszyscy „od ręki” się zgodzili.

 

Tuż przed seansem, na ekranie pojawił się krótki, 3-minutowy filmik, któremu można by nadać tytuł z piosenki Czerwonych Gitar - „Historia pewnej znajomości”. Po nim Patryk poprosił na scenę wybrankę swego serca, przy ponad 200 świadkach wyznał (z pewnością nie po raz pierwszy) Monice swą miłość i poprosił ją o rękę. Uszczęśliwiona panna – oczywiście – je przyjęła, a kinowa publiczność nie poskąpiła młodej (w niedalekiej przyszłości) parze gorących braw i równie gorących gratulacji.

 Komentarze do artykułu

max

To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Egzaminy mimo strajku
  Jakim prawem niektórzy włodarze w naszym powiecie, notabene z wykształcenia nauczyciele, wspominają o pomocy finansowej dla strajkujących? Kto dał im przyzwolenie na szafowanie samorządowymi pieniędzmi? Przepisy prawa stwierdzają jednoznacznie, iż za czas strajku nie należy się wynagrodzenie a wypłacanie z miejskiej kasy pieniędzy dla niepracujących nauczycieli jest co najmniej niemoralne i bardzo krzywdzące w stosunku do pozostałych mieszkańców.
  Autor: jaga
  2019-04-22 19:49:16
 • Egzaminy mimo strajku
  No i tak to jest. Żadnej konsekwencji w działaniu. Nawet wspólne cele nie są w stanie zjednoczyć jednego środowiska. A urzędnicy na pasku tej, czy innej partii będą robić, co należy, aby im z głowy włos nie spadł. Ale to też świadomość rodziców - czy chcą, by ich dzieci chodziły do dobrej szkoły z dobrymi nauczycielami, czy do byle jakiej szkoły - i tym samym nauczycielom płacić za korepetycje po szkole. A więc - jak kto woli!
  Autor: Śmieszek
  2019-04-21 19:15:47
 • Egzaminy mimo strajku
  To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
  Autor: Rafal
  2019-04-20 09:32:28
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
  Autor: Karol
  2019-04-20 09:20:42
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
  Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
  2019-04-19 21:35:01
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2019-04-19 21:20:51
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27