Sobota, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Reset - felieton Wiesława Mądrzejowskiego


Warto było urwać się na tydzień ze Szczytna i zaszyć w dziwnym miejscu gdzie nie dociera internet, gdzie telewizja tylko taka, której od paru lat nie oglądam, a do najbliższego punktu sprzedaży gazet na piechotę to przynajmniej dwie godzinki. Za to blisko do morza, jeszcze bliżej do lasu i można zająć się przede wszystkim nabieraniem kondycji oraz ostrą rehabilitacją nogi, której kontuzja usadziła mnie w domu prawie na całe lato.Zamiast zastanawiać się nad ciężkim losem kraju pod butem konstytucyjnego uzurpatora, zamiast wkurzać się na niewykorzystane możliwości rozwoju swojego miasta i regionu to tylko spacery w najlepszym z możliwych towarzystwie, kąpiele w każdej kałuży z ciepłym morzem włącznie oraz doglądanie wnuków. Ten ostatni obowiązek, a raczej przyjemność, okazał się niezwykle inspirujący. To co potrafią wymyślić młodzi ludzie w wieku od pięciu do ośmiu lat po prostu starszych zawstydza.

 

Przede wszystkim kreatywnością. Nie ma pomysłów niemożliwych do realizacji, nawet gdy złośliwy dziadunio podrzuca takie, które jego zdaniem są zupełnie księżycowe. Oby tylko im to z wiekiem nie przeszło, a dorośli durni wszechwiedzący malkontenci nie wybili z głowy. Słowem całkowity, jakże potrzebny reset. Jak się zresztą okazało takich chętnych do odpoczynku gdzieś tam w głuszy było całkiem sporo.

 

Z czego, niestety, większość miała tej głuszy za złe, że jest głuszą. Narzekanie na oderwanie od ulubionych portali, niemożność pogadania na facebooku, wymiany opinii na twitterze była powszechna. Co pozostawało? Jak się okazało całkiem polskie obżeranie się od rana do wieczora i picie tego wszystkiego, co w panujących przez cały czas upałach wywołuje skutki natychmiastowe i gwałtowne.

 

Przy okazji rzecz jasna uzasadniona radocha, że ich na to stać, a nawet jakby chcieli, to mogliby robić to samo w Chorwacji albo nawet w Grecji, bo tam taniej. Tu pewna uwaga estetyczna. Każdy, kto miał możność obejrzeć mnie osobiście wie, że co do własnej sylwetki preferuję skromne, acz wydatne krągłości, szczególnie na wysokości paska. Jasne, że słyszę parę razy dziennie, jak jest to bardzo niezdrowe i całkowicie się z tym zgadzam. Tak. jak niezdrowe jest podobno nadmierne wychudzenie, co można obejrzeć na moich starych fotografiach sprzed pół wieku.

 

Średnia życiowa wypada jednak zupełnie nieźle, statystyka może to udowodnić tak jak wszystko. Z przerażeniem jednak oglądam w plażowym negliżu dzisiejszych 30 – 40 latków. Poza nielicznymi wyjątkami to otyli brzuchacze rozepchani piwem i grillowym chłamem. Co najdziwniejsze w tym wszystkim. towarzyszące im panie w zdecydowanej większości, prezentują sylwetki fitnessowe, doprawione dietą i masażem. Różnica, szczególnie wagi, kosmiczna! W niektórych sytuacjach starcza wyobraźnia erotyczna podsuwała mi takie pary w sytuacjach intymnych, dla których realizacji nie starczyłoby chyba nawet pomysłowości Boccaccia. Jak z powyższych rozważań wynika, reset okazał się skuteczny.


 

Niestety, powrót do rzeczywistości nastąpił szybko i brutalnie. Jeszcze przed chwilą żyłem sobie spokojnie w towarzystwie zadowolonego suwerena przeżuwającego dobrobyt, a narzekającego co najwyżej, że w restauracji musi oddychać tym samym powietrzem, co siedzący przy sąsiednim stoliku jakiś czarnoskóry. Jedyną tam wyrażaną społeczną troską była obawa czy małżeństwo - jak określali - „ciapatych”, które zamieszkało w ich warszawskim apartamentowcu to nie zakamuflowani terroryści. Tym bardziej, że ta ich mała córeczka jest taka śliczna, więc to element kamuflażu (naprawdę, słyszałem to na własne uszy). Za to po powrocie w rodzinne pielesze i przejrzeniu naszej jakże niedocenianej na co dzień lokalnej prasy oraz kilku rozmowach ze znajomymi widać, że najbliższych kilka miesięcy będzie bardzo ciekawych.

 

Pierwsze przedwyborcze harce już za nami, ujawnili się oficjalnie pierwsi kandydaci do najwyższych lokalnych urzędów. Poziom walki wyborczej ustawił sam premier w wystąpieniu składającym się głównie z kłamstw i inwektyw, skierowanym do ciemnego luda, który jak głosi hasło rządzącej partii kupi wszystko. Byle w błyszczącym sreberku.

Wiesław Mądrzejowski (wiemod@wp.pl)

 

 Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Kolejna partia nierobow.
  Autor: Stefan
  2018-10-19 17:42:47
 • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
  Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2018-10-19 14:14:37
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
  Autor: Waga
  2018-10-19 12:18:57
 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Przestaną brzdąkać w końcu.
  Autor: fircyk
  2018-10-19 10:53:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
  Autor: złoto
  2018-10-19 09:08:23
 • Szach, mat, pat w Rozogach
  Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
  Autor: aleia
  2018-10-18 22:41:39
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
  Autor: Do Wagi
  2018-10-18 15:59:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
  Autor: Wykształcony.
  2018-10-18 14:58:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
  Autor: Waga
  2018-10-18 13:58:57
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-18 00:59:13