Niedziela, 28 Kwiecień
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa -

Rekordy i złote medale! Mistrzowski występ naszych zawodników na Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20!

We Wrocławiu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Był to najlepszy występ w historii w wykonaniu szczycieńskich zawodników. Karol Kijewski i Iga Wysoczańska sięgnęli po tytuły Mistrzów Polski w pchnięciu kulą, natomiast Julia Michałowska była druga i zdobyła srebrny medal.

Cała trójka swoje występy okrasiła rekordami życiowymi, a Wysoczańska ustanowiła rekord województwa warmińsko-mazurskiego. Sobotnią rywalizację rozpoczęła Julia Michałowska w konkursie pchnięcia kulą w kategorii U20.

Julka może mówić o sporym pechu, ponieważ dzień przed startem spuchło jej kolano, a pojawił się ogromny ból, który uniemożliwił jej zaprezentowanie pełni umiejętności. Mimo dolegliwości, w piątej kolejce ustanowiła halowy rekord życiowy (13.48) i z trzeciego miejsca wskoczyła na chwilę nawet na pierwsze, jednak szybka odpowiedź liderki tabel, Anny Kicińskiej, zepchnęła Julię na drugie miejsce i tak już pozostało do końca konkursu.

Następny na starcie pojawił się Jakub Kienigsman. Podopieczny Danuty Bukowieckiej zanotował świetny bieg na 400 metrów, o prawie sekundę poprawił rekord życiowy, jednak po biegu został zdyskwalifikowany za przekroczenie toru. Ostatnim na starcie w sobotę był Karol Kijewski. Konkurs świetnie otworzył lider krajowych tabel, Tomasz Ośkiewicz, który w pierwszej próbie pchnął aż 17.12. Po nim w kole pojawił się Karol, który na ten moment legitymował się halowym rekordem życiowym na poziomie 16.68, jednak chwilę później ten rekord wynosił już ponad metr więcej.

Karol odpalił prawdziwą bombę i z wynikiem 17.97 objął prowadzenie w konkursie, którego nie oddał już do końca – cieszy się jego trener, Maciej Bukowiecki. – Tym samym zdobył swój 4 tytuł Mistrza Polski w karierze – dodaje.

W niedzielę jako pierwszy na starcie pojawił się Eryk Kryszyłowicz. Debiutujący w kategorii U18 zawodnik zajął 10. miejsce i zebrał bezcenne doświadczenie przed kolejnymi startami. Jako ostatnia na arenie zaprezentowała się Iga Wysoczańska. Konkurs zaczęła od próby przekroczonej, jednak już w drugiej próbie posłała kulę na odległość 14.29 i objęła prowadzenie w konkursie.

Następnie poprawiła się na 14.36, a w ostatniej próbie posłała kulę na kapitalną odległość 15.57, czym przypieczętowała swój sukces i zdobyła Mistrzostwo Polski do lat 18. Wynik Igi to jej absolutny rekord życiowy, rekord województwa warmińsko-mazurskiego oraz 7. aktualnie wynik na świecie w kategorii U18.

Z trzema medalami na koncie, w tym z dwoma złotymi, MKL Jurand Szczytno zajął bardzo wysokie ósme miejsce w klasyfikacji końcowej mistrzostw.

Drużynowo był to najlepszy występ w historii szczycieńskiej lekkiej atletyki.