Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Rekordowy wyczyn Kingi Jackowskiej. Mamy nową mistrzynię Polski

Za nami Mistrzostwa Polski Młodzików w Słubicach. Klub MKL Jurand Szczytno reprezentowało czworo lekkoatletów - Kinga Jackowska, Eryk Kryszyłowicz, Antoni Strzemieczny i Antoni Artych. Najlepiej spisała się Kinga, która zdeklasowała rywalki w pchnięciu kulą i została mistrzynią Polski.

Kinga Jackowska, uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie, jechała na Mistrzostwa jako zdecydowana faworytka w pchnięciu kulą. Już w pierwszej próbie zapewniła sobie pewne zwycięstwo, a następnie poprawiała się jeszcze dwukrotnie, kończąc zawody z wynikiem 14.79. To doskonały wynik patrząc na to, że przebiła zawodniczkę z drugiego miejsca o dwa metry. Tym samym Kinga została już 11. raz w historii Mistrzem Polski ze Szczytna w lekkiej atletyce.

Również w pchnięciu kulą wystartowali Eryk Kryszyłowicz i Antoni Strzemieczny. Eryk był blisko medalu i skończył rywalizację na 4. miejscu, natomiast Antoni ustanowił rekord życiowy (11.79) i zajął 17. miejsce. W biegu na 300 metrów przez płotki 27. miejsce zajął Antoni Artych.

- Jako Prezes i Trener Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Jurand Szczytno składam ogromne podziękowania dla Wójta Gminy Szczytno - Pana Sławomira Wojciechowskiego oraz Burmistrza Miasta Szczytno - Pana Krzysztofa Mańkowskiego za wsparcie finansowe wyjazdu - dziękuje trener szczycieńskich lekkoatletów, Maciej Bukowiecki.