Sobota, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Rekordowy jubileusz małżeńskich par (zdjęcia)


Aż 34 małżeńskie pary świętowały w tym roku Złote Gody. Wielka uroczystość z tej okazji odbyła się więc w Miejskim Domu Kultury. W sobotę, 8 września, półwiekowi i trwali małżonkowie odnowili swoje ślubne deklaracje.Tak wielu par jednocześnie obchodzących jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, miasto nie pamięta. Odznaczanie jubilatów medalem, nadawanym przez Prezydenta RP, musi, a przynajmniej powinno mieć w miarę godną oprawę, więc ze względu na liczbę par i potencjalnych gości – członków rodzin, uroczystość została przeniesiona do sali widowiskowej MDK-u. - Zawsze się to odbywało w sali konferencyjnej ratusza, więc się trochę „najeżyłem”, gdy otrzymaliśmy zaproszenie do MDK-u, bo przypisałem to kampanii wyborczej – mówi Marian Sawko, jeden z jubilatów. - Ale jak zobaczyłem ile osób nas tam było, samych jubilatów, to przyznałem, że zmiana lokalizacji była zasadna, nawet jeśli rodzin towarzyszących nie było za wiele. Poza tym przez cały czas nie padło tam ani jedno słowo, które mogłoby mieć jakieś wyborcze odniesienie, więc wracając do domu nie byłem już „najeżony”.

 

Najważniejsza jest uczciwość

 

Helena i Marian Sawkowie swoje małżeńskie 50-lecie obchodzili dokładnie w kwietniu tego roku. - Znaliśmy się właściwie od dziecka – wspomina pan Marian. - Mieszkaliśmy w sąsiednich wsiach, ale w kolonijnych zabudowaniach, praktycznie przez miedzę. Nasze domy były od siebie oddalone może z półtora kilometra.

Sąsiedztwo i znajomość od dziecka o niczym jednak nie przesądziły. Bo na tę najważniejszą „iskrę” nadszedł czas wiele lat później, gdy oboje już dawno „otrzepali się” z piasku w dziecięcej piaskownicy. - Spotkaliśmy się na weselu wspólnej znajomej i wtedy zrodziło się to „coś” - opowiada Marian Sawko. - To wesele było w sierpniu jednego roku, a w kwietniu następnego bawiliśmy się już na naszym.

Zapytany o to, co jest najważniejsze dla trwałego i zgodnego pożycia, pan Marian odpowiada: - Moja życiowa maksyma brzmi: jak nie wiesz, jak się zachować, zachowaj się uczciwie. I to właśnie chyba uczciwość jest w małżeństwie najważniejsza. Wszystko inne, oczywiście, też: wyrozumiałość, szacunek, życzliwość, wzajemna pomoc.

 

 

Medale i szampan

 

 

Podczas sobotniej uroczystości tradycyjnie jubileuszowi małżonkowie (nieobecne były tylko dwie pary) zostali odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, obdarowani kwiatami i prezentami, a po lampce szampana z dodatkiem drobnego poczęstunku mogli udać się do domów, by ewentualnie świętować w bardziej kameralnych warunkach.

 

 

 

 

Złote Gody świętowali:

 

 1. Zofia i Jan Bańkowscy

 2. Elżbieta i Janusz Barcikowscy

 3. Jadwiga i Tadeusz Bastkowie

 4. Zofia i Franciszek Bergowie

 5. Alicja i Jerzy Błaszczukowie

 6. Karolina i Kazimierz Burakiewiczowie

 7. Aleksandra i Janusz Ciszewscy

 8. Wanda i Ryszard Chodorowie

 9. Barbara i Piotr Dybowie


 10. Bogusława i Edward Dziekońscy

 11. Leokadia i Stanisław Latałowie

 12. Alina i Tadeusz Lekstanowie

 13. Krystyna i Jerzy Klenczonowie

 14. Jadwiga i Marian Kolbowie

 15. Stanisława i Tadeusz Koperowie

 16. Jadwiga i Mieczysław Kozłowscy

 17. Elżbieta i Wiesław Kusiakowie

 18. Marianna i Kazimierz Malinowscy

 19. Władysława i Tadeusz Matysiakowie

 20. Teresa i Julian Morawscy

 21. Teresa i Władysław Mosakowscy

 22. Rozalia i Aleksander Mrozowie

 23. Marianna i Henryk Nacewiczowie

 24. Irena i Leon Ostaszewscy

 25. Teresa i Stanisław Perzanowscy

 26. Jadwiga i Józef Radziewińscy

 27. Władysława i Władysław Samselowie

 28. Helena i Marian Sawkowie

 29. Halina i Kazimierz Szemplińscy

 30. Zofia i Ryszard Szydlikowie

 31. Zofia i Jan Szymańscy

 32. Elżbieta i Tadeusz Urbelewiczowie

 33. Teresa i Andrzej Wasilewscy

 34. Janina i Ryszard ZalewscyKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Kolejna partia nierobow.
  Autor: Stefan
  2018-10-19 17:42:47
 • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
  Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2018-10-19 14:14:37
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
  Autor: Waga
  2018-10-19 12:18:57
 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Przestaną brzdąkać w końcu.
  Autor: fircyk
  2018-10-19 10:53:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
  Autor: złoto
  2018-10-19 09:08:23
 • Szach, mat, pat w Rozogach
  Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
  Autor: aleia
  2018-10-18 22:41:39
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
  Autor: Do Wagi
  2018-10-18 15:59:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
  Autor: Wykształcony.
  2018-10-18 14:58:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
  Autor: Waga
  2018-10-18 13:58:57
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-18 00:59:13