Środa, 15 Sierpień, Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Rekordowe wyścigi MTB w Szczytnie (zdjęcia)

Cykl wyścigów Mazury MTB pobił kolejny rekord. W szczycieńskim etapie wzięło udział 315 zawodników. - To najlepszy wynik w tym roku – mówi Arkadiusz Cała, organizator zawodów. - O jednego zawodnika mniej mieliśmy podczas etapu w Warchałach.

 Mazury MTB to cykl dwunastu wyścigów rowerowych rozgrywanych w naszym województwie. Trzy z nich w tym roku biegną po terenie naszego powiatu. Dwa tygodnie temu odbyły się zawody w Warchałach, a w minioną niedzielę w Szczytnie.

- Łącznie w Szczytnie na starcie stanęło 315 zawodników, jest to tegoroczny rekord – mówi Arkadiusz Cała, organizatora zawodów. - Cieszy mnie fakt, że nasze wyścigi stają się bardzo rodzinne. W rywalizacji biorą udział całe rodziny, przyjaciele, znajomi. Tworzy to niepowtarzalny klimat. Jeśli chodzi o Szczytno zawodnicy mieli tu ciekawe i niepowtarzalne trasy. Wiem, że im się bardzo podobały. Nie ukrywam, że to duża zasługa Arkadiusza Trzcińskiego, mieszkańca Szczytna, który bardzo zaangażował się w ich wytyczenie i przygotowanie.

 

Władza pedałuje

 

Co ciekawe w szczycieńskim etapie wyścigów MTB wzięli udział obaj szczycieńscy starostowie Jarosław Matłach i Marcin Nowociński. Ten pierwszy był tak zwanym kolarzem honorowym i jechał na „wspomaganiu” - miał bowiem do dyspozycji rower elektryczny. Wicestarosta Nowociński wystartował, jako zawodnik „regularny”. Ale nie ma w tym nic dziwnego, bo wicestarosta ściga się na rowerach MTB od lat.

- W naszych wyścigach bierze udział regularnie od lat – mówi pan Arkadiusz. - Z tego co wiem wspólnie ze swoimi znajomymi z Pasymia założył nawet klub rowerowy. Pan Marcin wyniki ma całkiem niezłe, bo zdarza mu się nawet wygrywać swoją kategorię wiekową.

 

Chwała naszym!

 

Arkadiusz Cała chwali też powiatowych i miejskich urzędników, którzy włączyli się w organizację zawodów. - Właściwie zawsze, gdzie organizujemy Mazury MTB spotykamy się z dużą życzliwością, ale w Szczytnie było to szczególnie widać – mówi Cała. - Wyjątkowi ludzie, wyjątkowe miejsce.

 

Wyniki,

 

Pro:

 

1 Paweł Kowalkowski 55 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:33:09 600

2 Patryk Piasecki 399 Cryospace Olsztyn 02:37:07 584

3 Artur Sowiński 547 Kodzik Rowery 02:38:52 578

 

Expert:

 

1 Mariusz Kowalkowski 350 Cryospace Olsztyn 01:45:03 400

2 Jarosław Wołosiuk 70 Cryospace Olsztyn 01:46:08 395

3 Artur Mioduszewski 565 Trezado 01:46:10 395

 

 

 

Hobby:

 

1 Bartosz Samul 240 MSR DCM Mrągowo 00:55:52 200

2 Tomasz Chabowski 508 Akademia Kolarstwa Olsztyn 00:56:18 198

3 Łukasz Perkowski 335 Auto-Rekin 00:57:33 194

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • SKS Szczytno rusza do boju o IV ligę i mieszkańców miasta
  Mało masz pieniedzy tylko pieniadze i pieniadze zone zostawic dla lafiryzny nie interesowac się dziecmi tylko pieniadze i kochanki a kobieta sama musiała wychować dzieci myslisz ze pieniedzmi zrekąpecujesz brak ojca i ojcowskiej miłosci a kochanka wstyd i chanba
  Autor: Halina K
  2018-08-15 18:10:37
 • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
  Do "Niezależnie": To bardzo dobry dobry pomysł, aby zmniejszyć o połowę zatrudnienie w DPS przy 130 pensjonariuszach, którzy mają zaburzenia psychiczne i niepełnosprawności! Bardzo dobry pomysł na to, aby na przeciwko jednej "umieralni" - powstała druga. Pracownicy mający bezpośredni kontakt z mieszkańcami DPS są - mam prawo przypuszczać - narażeni na duży stres, wynikający z codziennego kontaktu z osobami chorymi, nie do końca odpowiadającymi za swoje czyny. Każdy, kto miał w domu osobę przewlekle i ciężko chorą - wie o co chodzi. Ale w domu wspomaga się bliższa i dalsza rodzina. A tu? Praca tego rodzaju wyczerpuje fizycznie i psychicznie. Pomoc psychologiczna należy się również pracownikom - opiekunom. Gdyby organizacja instytucji obejmowała prawdziwą terapię, to byliby tacy terapeuci z prawdziwego zdarzenia zatrudnieni. Ale na wszystkim się oszczędza. A potem ktoś pisze, że pracownicy są nie tacy, jak trzeba i należy ich wymienić. A może to organizator placówki nie zapewnia odpowiednich środków na jej prawidłowe funkcjonowanie? A dyrektor miota się między wymogami, a środkami i też nie wytrzymuje? Konieczna jest mediacja, ani kurs kolizyjny. Współczuję rzeczywiście pracownikom bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami - podopiecznymi w DPS. Minimum komfortu pracy w takiej instytucji to podstawa, aby mogli dalej wypełniać swoje obowiązki bez zbędnych obciążeń.
  Autor: Waga
  2018-08-15 16:13:20
 • SKS Szczytno rusza do boju o IV ligę i mieszkańców miasta
  Lepiej wielki prezesie byś się dziećmi zajął które zostawiłeś dla pielęgniary
  Autor: Ilona29
  2018-08-15 13:26:02
 • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
  glądałam program Alarm, i nigdy wcześniej tak nieobiektywnego programu nie widziałam. Nie rozumiem ludzi z zakrytymi twarzami- jeśli praca odbija się na ich zdrowiu to poprostu się z niej odchodzi - zdrowie jest bezcenne. Butelki, brut, karaluchy, złe jedzenie alkohol- to pytam gdzie są pracownicy ( w tym stresie i zajętym czasie na narzekanie nie są w stanie pracować?). Czemu osoby odpowiedzialne za utrzymanie porządku nie sprzątają, aż karaluchy się zalęgły ( chociaż, żeby były karaluchy musi ktoś chociaż jedną samice przynieść, one nie rozmnażają się z kurzu ????).Całe parapety w butelkach ( nie sądzę, że to z jednego dnia), czemu nikt tego nie sprząta. Jeśli ludzi są truci, to co robi kuchnia i intendent ( źle zorganizowane zakupy i gotowanie?), i sanepid - czemu nie ma nigdzie jego stanowiska, że jest tak tragicznie,że ludzie umierają. Jeśli ludzie piją i nie mają zorganizowanego czasu wolnego to gdzie są terapeuci, psycholog,psychiatra itp?. To może zamiast czepiać się dyrektora, który jest jeden, zacząć rozliczać pracowników z ich obowiązków. Wynagrodzenie pobiera się za rzetelnie wykonane swoje obowiazki, a nie za robienie kariery medialnej na pomówieniach( nie były podane, żadne fakty). Wymienić załoge, to może problemy się rozwiążą same, a może połowę zwolnić ( bo jest za dużo pracowników)),to jak ludzie będą mieli pracę to nie będą mieli czasu na sztuczne afery. Jak widać było tam kilku dyrektorów i każdy zły, a może problem jest w pracownikach, a nie kolejnym dyrektorze ?
  Autor: Niezależnie
  2018-08-15 09:58:19
 • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
  Popieramy i wspieramy! Pan Krzysztof Mańkowski to świetny kandydat! Powodzenia!
  Autor: Lidia
  2018-08-15 00:06:27
 • Protest... sąd w Szczytnie
  Dziadzius dobrze pamieta czasy komunistyczne i nie wstydzić się młodym ludziom prać mózgi .
  Autor:
  2018-08-14 18:28:45
 • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
  Pamietajmy, ze tu chodzi o dobro podopiecznych. Zła atmosfera odbija sie również na mieszkańcach Domu. Wierze w to i wiem, że związki zawodowe doprowadza do tego, ze atmosfera sie oczysci, personel bedzie z chęcią do pracy przychodzili a mieszkańcy będą zadowoleni z pobytu w tym ośrodku trzymam kciuki!!! Ps. A machlojki, przekręty i inne rzeczy min. Mobbing skończą sie...
  Autor: Sanatariusz:)
  2018-08-14 17:45:34
 • Karma wraca – felieton Jerzego Niemczuka
  A może właśnie w tej sytuacji "karma" wróciła?
  Autor: franek
  2018-08-14 13:46:28
 • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
  ślimak był zawsze symbolem powolności symbolem i herbem Pasymia zawsze była Matka Boża ktoś tu coś pomieszal
  Autor: swojak
  2018-08-14 12:30:15
 • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
  Ciekawe pytania, z niektórymi na pewno bym się zgodził. Nawet bym zapytał szerzej... Czy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczytnie awans na kierownika otrzymała synowa Pana Wójta ? Czy był konkurs..... itd...
  Autor: Mieszkaniec gminy
  2018-08-14 09:52:01