Środa, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Rekordowe serca mieszkańców Pasymia (foto)

NAPISALI DO NAS: Pasym już 13 raz zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku zebraliśmy 18 tys. 659 zł i 66 groszy. I jak co roku pobiliśmy własny rekord.

 Jednak nie chodzi tu o bicie rekordów. Cieszymy się, że dołożyliśmy własną cegiełkę dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Już w piątek, przed finałem odbył się nocny Orkiestrowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Udział wzięły 4 drużyny. Wygrała drużyna Czarni Pasym, druga była drużyna Biali Pasym, następnie Old Boy Szczytno oraz Wieczni i Młodzi Szczytno. Drużyny wrzuciły do puszek orkiestrowych znaczne kwoty.

 

W niedzielę na finale ciągu 4 godzin zlicytowaliśmy wiele ciekawych fantów. Wśród nich były artykuły przemysłowe, ciekawe usługi, trochę sztuki i przedmioty użytkowe. W części artystycznej wystąpiła orkiestra dęta z Tylkowa, wokaliści, muzycy, tancerze z przedszkola i ze szkół podstawowych z Gromu, Tylkowa i z Pasymia.

 

Występy najmłodszych rozczuliły nas najbardziej, ponieważ były okupione dużą tremą, a nawet płaczem. Na terenie szkoły działał kiermasz ze słodkościami i rzeczami różnymi. Pod koniec aukcji, ku radości miejscowych fanów disco polo, wystąpił Bartosz Abramski prezentując swoją nową płytę, która również została zlicytowana za dobrą cenę. No i oczywiście w mieście kwestowała Ochotnicza Straż Pożarna z Pasymia oraz wolontariusze na terenie gminy.

 

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i licytującym.

 

Bez zaangażowania wielu ludzi nie osiągnęlibyśmy takiego efektu. Szczegółowe podziękowanie za wspólny dobry efekt i dobrą zabawę nastąpi po otrzymaniu ze sztabu Jerzego Owsiaka oficjalnego podziękowania, które przekażemy Państwu w najbliższym czasie. Póki co wielkie, wielkie dzięki i do następnego roku.

 

Urząd Miasta i Gminy w PasymiuGaleria zdjęć

Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Żłobkowa wojna pachnie wyborami
  Artykuł stronniczy.
  Autor: Beata N.
  2018-02-20 11:54:06
 • Nie żyje Karol Wojciechowski
  [`]
  Autor: Jola
  2018-02-20 09:09:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  ŁO MATKO BOSKO TO STRASZNE POD MUR ZE ZBRODNIARZEM !!!! hahahahhahahahahahha o uj brak słów :D
  Autor: czujny
  2018-02-20 08:50:47
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  hmm Michal skocnzyl cienka szkole w olsztynie, a zamiast uczyc sie caly czas balowal.. powodzenia
  Autor: toTYLKOja
  2018-02-19 01:23:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  To jest dno, żałosne...policja......do więzienia?.... brak słów
  Autor: Magnatron
  2018-02-17 20:44:43
 • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
  Jak widać są różne komentarze, i można powiedzieć że każdy miałby rację. Niech ćwiczą bardzo dobrze, są tego plusy, ale i jest bardzo duże niebezpieczeństwo takiej jazdy, bo jak widzicie to na środku stoi słup w który można trafić lub w drzewo które też są nie daleko tafli, jak w zeszłym roku była tragedia nad jeziorem. Ludzie to nie tor do takiej jazdy gdzie jest pusto do okoła. A tu policja interweniowała i pewnie skończyło się tylko na pouczeniu.
  Autor: Piotr
  2018-02-16 19:27:54
 • Krzysztof Pawłowicz wraca do gry
  ta rosyjska flaga w tle bardzo wiele mówi o człowieku
  Autor: jacek
  2018-02-15 10:40:59
 • „Szóstka” chce wychować sportowych mistrzów świata (zdjęcia)
  Papke siatkarskim mistrzem świata? Chyba że mówimy o turniejach juniorskich
  Autor: www.mpolski.pl
  2018-02-15 10:02:44
 • Gdy spłoną marzenia, pozostają łzy i nadzieja na ludzką dobroć
  Polecam ubezpieczać swoje wymarzone gniazdko, na które odkładało się każdy grosz. Wtedy nie ma takiego ambarasu.
  Autor: Zzzzz
  2018-02-13 12:20:57
 • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
  Moim zdaniem jest to idiotyczne, w Szczytnie jest bardzo wielu młodych kierowców interesujących się motosportami (najczęściej driftem) i nie mają miejsca gdzie mogli by rozwijać swoje zainteresowania i pasje, bo przecież nawet o 3.00 w nocy nie można zażucić bokiem na jakiejś mało uczęszczanej drodze bo policja zaraz przyjedzie, wlepi mandat i odjedzie cuesząc się jak to oni tym małolatom nie dali w kość. Apeluję do władz miasta aby wydawać pieniądze na jakieś niepotrzebne i nikomu nieprzydatne sprawy pieniędzy tylko na takie które będą dawały niezmierną frajdę a zarazem obniża stopień zatrzymań/interwencji policji czy innych incydentów na drogach.
  Autor: Igor
  2018-02-12 00:15:30