Czwartek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty


NAPISALI DO NAS: 18 tysięcy i 7 złotych oraz 40 euro – tyle zabrali wolontariusze WOŚP w Dźwierzutach. To jest rekordowa suma, bo w ubiegłym roku zebrano tam „tylko” 8 tys. 230 zł.



Dźwierzuccy wolontariusze są częścią szczycieńskiego sztabu WOŚP. - Było u nas 12 wolontariuszy z puszkami plus kilkudziesięciu wspomagających, a w wśród nich: strażacy OSP Dźwierzuty, uczniowie gimnazjum, rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia do GOK, czy członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Targowie – wylicza Radosław Dąbrowski z GOK w Dźwierzutach. - W akcję zaangażowały się wszystkie szkoły. W piątek, 12 stycznia kwestowaliśmy w szkołach, w niedzielę trzy z nich wystąpiły podczas finału WOŚP w naszej gminie (Dźwierzuty, Orzyny i Kałęczyn). Na scenie pojawiły się też: Olsztyńska Szkoła Tańca i Dobrych Manier Wasilewski Felska, Olsztyńska Grupa Estradowa FLAME, ZUMBA Lidia Wanowicz, Kuzyni Neptuna, Zespół Muzyczny AKORD Cyrla, Miętkowianki, Mejdż i Pajek, Teatr Ognia Widmo z Glinojecka, Wrzosy, Teatrzyk Rymowanka, Mateusz Kwiatkowski.


Koncert prowadził: Sebastian Orłowski. Licytacje prowadził: Arkadiusz Nosek.

Pyszną grochówkę przygotowali strażacy OSP Dźwierzuty, którzy w ten sposób wspierali zbiórkę do puszek - przez cały dzień na mrozie!!!

Organizatorem głównym gminnego finału WOŚP w Dźwierzutach był: GOK Dźwierzuty

Organizatorami wspierającymi byli: Gmina Dźwierzuty i OSP Dźwierzuty.

W załączeniu scenariusz :)

 

Pozdrawiamy

 

GOKi



Komentarze do artykułu

ja

Najlepsi

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-10-15 12:37:45

Spisują zabytki w gminie Jedwabno

  • Piątek, 2018-08-31 11:02:30

Koniec wakacji w gminie Jedwabno (zdjęcia)

  • Środa, 2018-08-08 17:00:57

Znikające smoluchy w Gminie Szczytno

  • Czwartek, 2018-08-02 12:37:02

Rekordowe wyścigi MTB w Szczytnie (zdjęcia)


Komentarze

  • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
    Jesteśmy świadkami tworzenia się nowego układu towarzysko-adoracyjnego. Czy będzie lepiej? czy Szczytno podniesie się gospodarczo? czy powstanie \"Brama Mazur\"? Wątpliwe.
    Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
    2018-11-15 14:03:02
  • Trzy flagi = trzy wartości
    Do do Konstantego: Szeroką dyskusję chcesz Pan zacząć. Na temat forsa nowa nie mam planu dyskutować. A już na pewno nie na temat folksdojczów namnażających brednie o MN. Żegnam.
    Autor: Konstanty
    2018-11-15 13:47:09
  • Spokojnie. Damy radę!
    A ja słyszałem zawsze słowa \"...spokojnie jakoś to będzie...\" i tak jakoś zawsze było, coś się udało bardziej, a coś mniej. Loteria, brak profesjonalizmu pomimo prawdopodobnie dobrych chęci to wiele spraw z tego co zaobserwowało wiele osób było niedopiętych pozostawionych czystemu przypadkowi.
    Autor: Wojtek
    2018-11-15 12:35:36
  • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
    No to dopiero teraz odczujemy kogo sobie wybraliśmy. Pożałujecie na kogo głosowaliście.
    Autor: mieszkaniec
    2018-11-15 11:48:44
  • Nie bądź obojętny! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
    Często słyszę komentarze : co to dla niej/niego ze oddali bezdomnemu starą kołdrę czy płaszcz, pomagają bo im się wydaje że są lepsi. Nie jest tak. Widzisz w swoim zabiegany życiu człowieka siedzącego na schodach, wiesz że mu będzie w nocy zimno ale masz tyle jeszcze spraw na głowie. Potem za dzień dwa lub trzy słyszysz : ktoś zmarł na działkach lub spłonął w pustostanie... Przez chwilę wspominasz zwinietego człowieka siedzącego na schodach potem zapominasz. Ile w nas człowieka jeszcze zostało w gonitwie sukcesu. Dla mnie sukcesem jest: umieć się zatrzymać zauważyć potrzeby innego człowieka i pomoc na ile umiemy. Nawet wykonać telefon żeby nie musieć się zastanawiać czy zamarzł ten którego mijalismy. Los jest pokretny i maloprzewidywalny. Ty pomagasz dziś może ktoś kiedyś pomoże tobie bądź twoim bliskim.
    Autor: Osa
    2018-11-14 22:58:23
  • Jubileuszowy Fotograf Szczycieński (zdjęcia)
    Foto numer 2 - bezcenne
    Autor: Śmieszek
    2018-11-14 17:40:30
  • Trzy flagi = trzy wartości
    Jakie tam \"sprawne propagowanie\" Konstytucji (mówienie, że ta ustawa jest znakiem KOD-u jest chore) na jednym maszcie w Szczytnie. Powiewające licznie nad Marszem Niepodległości flagi takiej np. faszystowskiej Forza Nuova to jest prawdziwa propaganda - z siłą przekazu na cały świat.
    Autor: do Konstantego
    2018-11-14 16:36:37
  • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
    Panie Tadeuszu - aż tak otwarcie?! Panie rzeczniku prasowy Starosty Powiatowego w Szczytnie z okresu śp. Andrzeja Kijewskiego - pamięta Pan te wspaniałe czasy? Ale minęły.
    Autor: Śmieszek
    2018-11-14 15:20:58
  • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
    Z powodu miernych, dotychczasowych osiągnięć jako samorządowiec, pan Mańkowski nie był moim faworytem. Trzeba jednak uszanować wolę wyborców . Zobaczymy, jak \"wizjoner\" wywiąże się ze swoich obietnic.
    Autor: Nela
    2018-11-14 14:59:25
  • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
    To właściwy człowiek, doświadczony samorządowiec z pomysłami dla rozwoju miasta i któremu zaufali mieszkańcy. Uważam, że nie zawiedzie oczekiwań i doprowadzi do tego, że Szczytno będzie \" Bramą Mazur\".
    Autor: Tadeusz Zagozdziński
    2018-11-14 11:23:02