Niedziela, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty


NAPISALI DO NAS: 18 tysięcy i 7 złotych oraz 40 euro – tyle zabrali wolontariusze WOŚP w Dźwierzutach. To jest rekordowa suma, bo w ubiegłym roku zebrano tam „tylko” 8 tys. 230 zł.



Dźwierzuccy wolontariusze są częścią szczycieńskiego sztabu WOŚP. - Było u nas 12 wolontariuszy z puszkami plus kilkudziesięciu wspomagających, a w wśród nich: strażacy OSP Dźwierzuty, uczniowie gimnazjum, rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia do GOK, czy członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Targowie – wylicza Radosław Dąbrowski z GOK w Dźwierzutach. - W akcję zaangażowały się wszystkie szkoły. W piątek, 12 stycznia kwestowaliśmy w szkołach, w niedzielę trzy z nich wystąpiły podczas finału WOŚP w naszej gminie (Dźwierzuty, Orzyny i Kałęczyn). Na scenie pojawiły się też: Olsztyńska Szkoła Tańca i Dobrych Manier Wasilewski Felska, Olsztyńska Grupa Estradowa FLAME, ZUMBA Lidia Wanowicz, Kuzyni Neptuna, Zespół Muzyczny AKORD Cyrla, Miętkowianki, Mejdż i Pajek, Teatr Ognia Widmo z Glinojecka, Wrzosy, Teatrzyk Rymowanka, Mateusz Kwiatkowski.


Koncert prowadził: Sebastian Orłowski. Licytacje prowadził: Arkadiusz Nosek.

Pyszną grochówkę przygotowali strażacy OSP Dźwierzuty, którzy w ten sposób wspierali zbiórkę do puszek - przez cały dzień na mrozie!!!

Organizatorem głównym gminnego finału WOŚP w Dźwierzutach był: GOK Dźwierzuty

Organizatorami wspierającymi byli: Gmina Dźwierzuty i OSP Dźwierzuty.

W załączeniu scenariusz :)

 

Pozdrawiamy

 

GOKi



Komentarze do artykułu

ja

Najlepsi

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Egzaminy mimo strajku
    To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
    Autor: Rafal
    2019-04-20 09:32:28
  • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
    Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
    Autor: Karol
    2019-04-20 09:20:42
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
    Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
    2019-04-19 21:35:01
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
    Autor: Tadeusz Zagozdziński
    2019-04-19 21:20:51
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
    Autor: LOLO
    2019-04-19 13:09:20
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
    Autor: Szczytniak na emigracji
    2019-04-19 09:01:02
  • Szybka „warszawka” już bez... prawka
    „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
    Autor: Tomasz
    2019-04-18 16:00:36
  • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
    Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
    Autor: Daniel
    2019-04-18 11:28:27
  • McDonald's i KFC w Szczytnie
    Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
    Autor: TTT
    2019-04-18 08:41:39
  • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
    Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
    Autor: Kierowca
    2019-04-18 07:07:19