Środa, 22 Sierpień, Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty

NAPISALI DO NAS: 18 tysięcy i 7 złotych oraz 40 euro – tyle zabrali wolontariusze WOŚP w Dźwierzutach. To jest rekordowa suma, bo w ubiegłym roku zebrano tam „tylko” 8 tys. 230 zł.



Dźwierzuccy wolontariusze są częścią szczycieńskiego sztabu WOŚP. - Było u nas 12 wolontariuszy z puszkami plus kilkudziesięciu wspomagających, a w wśród nich: strażacy OSP Dźwierzuty, uczniowie gimnazjum, rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia do GOK, czy członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Targowie – wylicza Radosław Dąbrowski z GOK w Dźwierzutach. - W akcję zaangażowały się wszystkie szkoły. W piątek, 12 stycznia kwestowaliśmy w szkołach, w niedzielę trzy z nich wystąpiły podczas finału WOŚP w naszej gminie (Dźwierzuty, Orzyny i Kałęczyn). Na scenie pojawiły się też: Olsztyńska Szkoła Tańca i Dobrych Manier Wasilewski Felska, Olsztyńska Grupa Estradowa FLAME, ZUMBA Lidia Wanowicz, Kuzyni Neptuna, Zespół Muzyczny AKORD Cyrla, Miętkowianki, Mejdż i Pajek, Teatr Ognia Widmo z Glinojecka, Wrzosy, Teatrzyk Rymowanka, Mateusz Kwiatkowski.

Koncert prowadził: Sebastian Orłowski. Licytacje prowadził: Arkadiusz Nosek.

Pyszną grochówkę przygotowali strażacy OSP Dźwierzuty, którzy w ten sposób wspierali zbiórkę do puszek - przez cały dzień na mrozie!!!

Organizatorem głównym gminnego finału WOŚP w Dźwierzutach był: GOK Dźwierzuty

Organizatorami wspierającymi byli: Gmina Dźwierzuty i OSP Dźwierzuty.

W załączeniu scenariusz :)

 

Pozdrawiamy

 

GOKi



Komentarze do artykułu

ja

Najlepsi

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Panuję nad tym, bo zapisałem się na kurs...
    Kiedy wreszcie weźmiecie się za motocyklistów? Jak długo mieszkańcy będą się męczyć z hałasem ścigaczy, niejednokrotnie przekraczających dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym???
    Autor: Arnold Boczek
    2018-08-21 13:40:06
  • Protest... sąd w Szczytnie
    "Farmazona" jeszcze mogli zatrudnić Kodomicka sekta.
    Autor: Arnold Boczek
    2018-08-21 13:01:50
  • Czy miasto przejmie stadion przy Ostrołęckiej?
    Żadna współwłasność mamy przykład basenu. Ma być miasta i koniec.
    Autor: R.
    2018-08-21 06:42:49
  • SKS Szczytno rusza do boju o IV ligę i mieszkańców miasta
    Trener zmieniony. Bilans po 3 meczach: 0 punktów, bramki 1-12. To raczej o otrzymanie w okręgówce, a nie o awans będzie toczyć się gra.
    Autor: Taaa
    2018-08-20 11:16:25
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Zdecydowanie lokalizacja na MC jest ulica Wielbarska....
    Autor: Mieszkanka Szczytna
    2018-08-19 23:45:37
  • Protest... sąd w Szczytnie
    Szczytno jednak jest żałosnym miastem - szczerze powiedziawszy to żenująca ta liczba uczestników, dot. zarówno "obrońców" jak i "przeciwników" wprowadzanych zmian!!!
    Autor: Zdziwiona turystka
    2018-08-18 20:33:45
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nie. W ogóle nie mieszkam już w Szczytnie. Ale przyjeżdżam co jakiś czas i widzę, że na przykład przeniosła się w te okolice Biedronka, w okolicy powstają nowe osiedla bloków i jest wjazd na tę półobwodnicę, która pozwala ominąć stare centrum miasta. Szczytno ma charakter miasta tranzytowego, mało kto tu mieszka i mało kto zabawi dłużej. Więc obstawiam, że z McDonaldem w Szczytnie będzie podobnie jak z tym w Ostródzie. Główną klientelę będą stanowić przyjezdni i "przejezdni". Będą oni się poruszać najpierw z południa na północ, zanim odbiją na Wielkie Jeziora. Najpewniej będą jechać z lotniska albo Warszawy. Jeżeli z Warszawy, to ostatni McDonald w tym kierunku jest w Legionowie. Kolejny powinien być właśnie na Wielbarskiej w Szczytnie, żeby mieli szansę do niego zajechać wszyscy ludzie jadący z południa kraju. Jadący na prawdziwe Mazury z północy, zachodu i wschodu mogą w ogóle ominąć Szczytno, a i tak dojechać na Wielkie Jeziora.
    Autor: Szczytnianin
    2018-08-18 04:48:54
  • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
    Zamiast zrobić przed gminą fontannę z prawdziwego zdarzenia okrogłą z jakims filarem i woda na boki rozpryskiwała to zrobili dziurę we wnęce,po co ta dziura?....wie.A zamiast fontanny zrobili na boku sikawki żeby można było się wykąpać.Reszta wykonania szkoda gadać.
    Autor: Sikawka
    2018-08-16 22:02:27
  • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
    !!!????
    Autor: Xxxx
    2018-08-16 20:04:13
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
    Autor: MC
    2018-08-16 17:37:17