Czwartek, 18 Kwiecień
Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy -

Reklama


Reklama

Ratownicze lądowisko już działa, co to oznacza dla pacjentów?


Od środy, 6 czerwca w naszym powiecie działa całodobowe lądowisko dla śmigłowców lotniczego pogotowia ratunkowego. Co to oznacza dla mieszkańców powiatu, pacjentów?


  • Data:

Budowa lądowiska zakończyła się co prawda kilka miesięcy temu, ale uruchomiono je dopiero teraz. Powód był dość błahy.

 

- Trzeba było usunąć linię energetyczną i obniżyć słupy latarni przy ulicy Kochanowskiego w Szczytnie – mówi Beata Kostrzewa, dyrektorka Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. - Prace zakończyły się pod koniec maja. Teraz lądowisko może już działać w pełni.

 

Lądowisko usprawni transport pacjentów ciężej rannych lub chorych, którzy trafili do szpitala w Szczytnie bądź do karetek.


Reklama

 

- Nie będziemy musieli kombinować z dojazdami na boisko przy ul Śląskiej – mówi Grzegorz Achremczyk, koordynator pogotowia ratunkowego w Szczytnie. - Społeczeństwo musi jednak wiedzieć, że śmigłowce nie będą przylatywać, bo na przykład ktoś zgłosił bóle w klatce piersiowej. Zawsze na miejsce wypadku bądź zachorowania i tak jako pierwszy uda się Zespół Ratownictwa Medycznego, który po ocenie pacjenta decyduje o wezwaniu transportu lotniczego.

 

Lądowisko ułatwi też tak zwane transporty szpitalne. Znajduje się ono tuż obok szpitala. Już niedługo powstanie tam też Szpitalny Odział Ratunkowy.

Reklama

 

- W skrócie i dużym uproszczeniu lądowisko przyśpieszy transport chorego, a co za tym idzie zwiększy szanse na uratowanie zdrowia i życia – mówi Achremczyk. - Przy okazji apeluję do osób odwiedzających szpital, aby parkowały samochody w miejscach wyłącznie dozwolonych, aby nie blokowali przejazdu karetkom, bo ostatnio zdarzają się i takie przypadki.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama