Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ratowanie ludzi mają we krwi


Już po raz jedenasty członkowie Klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku spotkali się na uroczystości z okazji Dni Honorowych Dawców Krwi, na której podsumowano działalność klubu oraz wręczono nagrody i odznaczenia dla najbardziej zasłużonych honorowych krwiodawców.



Podczas uroczystości podsumowano ostatni rok działalności wielbarskiego klubu, który zorganizował pięć akcji poboru krwi, na które zgłosiło się 182 krwiodawców, a pozyskano 83 litry krwi. Zbierano plastikowe nakrętki oraz monety 1, 2 i 5 groszowe w ramach akcji „Gorączka złota”. Zorganizowano wraz z OSP w Wielbarku „Ekomikołajki” dla sześćdziesięciorga dzieci krwiodawców i druhów.

 

Wręczono również nagrody i odznaczenia

 

Brązową odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia po oddaniu 6 litrów krwi otrzymali: Małgorzata Bagińska, Cezary Niedźwiecki, Artur Kaczmarczyk.

Srebrną Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi II stopnia po oddaniu 12 litrów krwi otrzymali: Mirosław Leliński, Tomasz Michalak, Cezary Tański.

Złotą Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi I stopnia po oddaniu 18 litrów krwi otrzymali: Mateusz Draba i Michał Zawitowski.

 

 

Nagrodzono również honorowych dawców krwi, którzy najaktywniej uczestniczyli we wszystkich lub prawie wszystkich akcjach poboru krwi mijającego roku, zorganizowanych w Wielbarku. Upominki otrzymali: Marek Karwacki, Tomasz Michalak, Kamil Zdancewicz, Mateusz Draba, Michał Zawitowski, Zbigniew Kostrzewa, Elżbieta Zadrożna, Mirosław Leliński, Wiesława Grzeszczak, Marzena Pomińska, Adam Niski, Kamila Stempel, Mateusz Grzeszczak, Cezary Tański, Kamil Młynarski, Łukasz Stempel, Joanna Lewenda, Adam Rutkowski, Marcin Matłoch, Marcin Abramczyk, Artur Kaczmarczyk, Małgorzata Bagińska i Mateusz Grzeszczak.


 

Wręczono również upominki dla jedenastu honorowych dawców krwi z Wielbarka, którzy otrzymali Odznakę „Honorowy Dawca Krwi – zasłużony dla zdrowia narodu”. Medal przyznawany jest przez Ministra Zdrowia, a otrzymali go: Zdzisław Burdyński, Krzysztof Burdyński, Waldemar Burdyński, Mateusz Burdyński, Marcin Matłoch, Lech Maluchnik, Mirosław Maluchnik, Sławomir Kurpiewski , Szczepan Krupiński, Bogdan Rosiński i Adam Rutkowski.

 

Piątkowa uroczystość była okazją do podziękowania krwiodawcom, że honorowo oddają krew, pomagając w ten sposób drugiemu człowiekowi. Wszystkim uczestnikom uroczystości zarząd wielbarskiego klubu wręczył słodki upominek.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
    Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
    Autor: Mazur
    2019-03-20 10:38:23
  • Łachmański rozstał się z Trusewicz
    Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
    Autor: Łukasz Z Tylkowa
    2019-03-19 21:08:43
  • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
    A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
    Autor: Obserwator
    2019-03-19 17:49:11
  • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
    A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
    Autor: Bąbelek
    2019-03-19 17:20:54
  • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
    Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
    Autor: Lucjan
    2019-03-18 23:30:11
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
    Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
    2019-03-18 23:13:04
  • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Przepraszam, że tak późno ale dopiero dziś miałem trochę czasu aby zajrzeć do komentarzy. Nie wiem gdzie znalazł Pan jakiekolwiek uwagi pod adresem rządu. Jeszcze raz przeczytałem i nie widzę więc sorki ale nie mogłem opluć. Większość tekstu dotyczy Wiosny oraz spraw lokalnych. Z sympatią wypowiadam się także pod adresem tutejszego lidera rządzącej partii. Przepraszam ale nie każda gazeta to prorządowy biuletyn typu TVP. Natomiast nie ukrywam, iż z tym rządem nie jest mi po drodze i robię to z otwartą przyłbicą pod własnym nazwiskiem. Co do żółci, to pomimo słusznego już wieku ze zdrowiem u mnie ok, czego i Panu życzę.
    Autor: wiesław madrzejowski
    2019-03-18 17:20:25
  • Ogień nie zna się na zegarku
    A czy przypadkiem w Radzie Gminy nie zasiada 3 strażaków i oni nie widzą co się dzieje , my ich wybraliśmy żeby nas reprezentowali i również dbali o nasze bezpieczeństwo
    Autor: Mariusz
    2019-03-18 15:03:21
  • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
    Widziałam dziwne światła nad lasem 11.03.2019 ok.godz.20 40. na Warmii z okna swojego domu. Najpierw rząd świateł ok.6 pojawił się nad lasem potem nagle światła zniknęły i po chwili pokazały się kawałek dalej w moją prawą stronę i zniknęły. Następnie po mojej prawej stronie pojawiła się \"gwiazda\" mieniąca się na pomarańczowo po czym od tej gwiazdy znowu pojawił się rząd świateł tym razem wpadających w kolor pomarańczowy od mojej prawej do lewej strony i chwilę po tym zniknęły łącznie z tą gwiazdą. To było bardzo ekscytujące i wiem ,że z sąsiedniej wioski też było to widziane przez innych ludzi.
    Autor: Wiola
    2019-03-18 14:42:01
  • Ogień nie zna się na zegarku
    A Ja chciałbym podziękować Panu Redaktorowi że zajął się tą sprawą . Być może że dzięki artykułowi i nagłośnieniu w prasie może w końcu będzie jakaś zmiana i poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców . Przyznam jednak rację Mieszkance że Pan Komendant Gminny i Pan Prezes Osp Rozogi będą siebie i jednostkę przedstawiać w jak najlepszym świetle. Żeby rzetelnie przedstawić jak rzeczywiście wygląda sytuacja trzeba zapytać Strażaków !
    Autor: Sławek
    2019-03-18 09:59:45