Sobota, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Ratowanie ludzi mają we krwi


Już po raz jedenasty członkowie Klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku spotkali się na uroczystości z okazji Dni Honorowych Dawców Krwi, na której podsumowano działalność klubu oraz wręczono nagrody i odznaczenia dla najbardziej zasłużonych honorowych krwiodawców.



Podczas uroczystości podsumowano ostatni rok działalności wielbarskiego klubu, który zorganizował pięć akcji poboru krwi, na które zgłosiło się 182 krwiodawców, a pozyskano 83 litry krwi. Zbierano plastikowe nakrętki oraz monety 1, 2 i 5 groszowe w ramach akcji „Gorączka złota”. Zorganizowano wraz z OSP w Wielbarku „Ekomikołajki” dla sześćdziesięciorga dzieci krwiodawców i druhów.

 

Wręczono również nagrody i odznaczenia

 

Brązową odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia po oddaniu 6 litrów krwi otrzymali: Małgorzata Bagińska, Cezary Niedźwiecki, Artur Kaczmarczyk.

Srebrną Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi II stopnia po oddaniu 12 litrów krwi otrzymali: Mirosław Leliński, Tomasz Michalak, Cezary Tański.

Złotą Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi I stopnia po oddaniu 18 litrów krwi otrzymali: Mateusz Draba i Michał Zawitowski.

 

 

Nagrodzono również honorowych dawców krwi, którzy najaktywniej uczestniczyli we wszystkich lub prawie wszystkich akcjach poboru krwi mijającego roku, zorganizowanych w Wielbarku. Upominki otrzymali: Marek Karwacki, Tomasz Michalak, Kamil Zdancewicz, Mateusz Draba, Michał Zawitowski, Zbigniew Kostrzewa, Elżbieta Zadrożna, Mirosław Leliński, Wiesława Grzeszczak, Marzena Pomińska, Adam Niski, Kamila Stempel, Mateusz Grzeszczak, Cezary Tański, Kamil Młynarski, Łukasz Stempel, Joanna Lewenda, Adam Rutkowski, Marcin Matłoch, Marcin Abramczyk, Artur Kaczmarczyk, Małgorzata Bagińska i Mateusz Grzeszczak.


 

Wręczono również upominki dla jedenastu honorowych dawców krwi z Wielbarka, którzy otrzymali Odznakę „Honorowy Dawca Krwi – zasłużony dla zdrowia narodu”. Medal przyznawany jest przez Ministra Zdrowia, a otrzymali go: Zdzisław Burdyński, Krzysztof Burdyński, Waldemar Burdyński, Mateusz Burdyński, Marcin Matłoch, Lech Maluchnik, Mirosław Maluchnik, Sławomir Kurpiewski , Szczepan Krupiński, Bogdan Rosiński i Adam Rutkowski.

 

Piątkowa uroczystość była okazją do podziękowania krwiodawcom, że honorowo oddają krew, pomagając w ten sposób drugiemu człowiekowi. Wszystkim uczestnikom uroczystości zarząd wielbarskiego klubu wręczył słodki upominek.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2018-12-27 12:27:46

Maja Rykowska z medalem od mistrza Nastuli

  • Czwartek, 2018-12-27 09:55:04

Grudniowa akcja poboru krwi w Wielbarku

  • Wtorek, 2018-12-18 20:17:44

60-letnie święto krwiodawców (zdjęcia)

  • Poniedziałek, 2018-10-22 00:16:03

60. akcja poboru krwi w Wielbarku (zdjęcia)


Komentarze

  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Panie Burmistrzu niech pan popatrzy trochę na dzieci ,które zmieniły już budynek szkolny z SP3 na Gimnazjum 1 ich plecaki ważą 18,19 kg i tak jest prawie codziennie, jak te dzieci mają chodzić jeszcze na drugą część Szczytna na lekcje a co za tym idzie ile mają niebezpiecznych ulic po drodze .Ja sobie nie wyobrażam że moje dziecko chodzi do tzw.2 lub 4 gdzie mieszkamy za szpitalem.Pomysł jest chory tak samo jak to żeby likwidować klasy w szkołach w których kiedyś uczyło się po 30 -tu uczniów a teraz klasa liczy zaledwie 22,24 uczniów i brak jest miejsc w szkołach. Chory pomysł jak chora była reforma gimnazjalna.Czemu nigdy nie jest tak ,żeby to rodzice mogli decydować o tym co jest lepsze dla ich dzieci .
    Autor: Agata
    2019-01-17 20:11:06
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
    Autor: massakra
    2019-01-17 16:05:13
  • Romantyczne oświadczyny w... kinie
    To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
    Autor: max
    2019-01-17 09:57:48
  • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
    Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
    Autor: maniek
    2019-01-17 09:01:43
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
    Autor: Robert
    2019-01-17 02:58:41
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
    Autor: R.....
    2019-01-16 18:32:24
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
    Autor: Waga
    2019-01-16 18:04:13
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
    Autor: dr
    2019-01-16 13:53:58
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
    Autor: Agnieszka
    2019-01-15 18:34:24
  • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
    Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
    Autor: Halina Biziuk