Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Rajdowcy zostają w Elganowie

Mieszkańcom Elganowa przeszkadzały jazdy testowe kierowców rajdowych. Napisali skargę do burmistrza. Zajęła się nią komisja rewizyjna. Efekt prac? Rajdowcy już nie przeszkadzają, mimo że nadal jeżdżą...W październiku ubiegłego roku grupa mieszkańców Elganowa złożyła skargę do burmistrza Pasymia Cezarego Łachmańskiego. Żądano zaprzestania testowych jazd rajdowych na terenie Elganowa. Okazało się jednak, że burmistrz Pasymia niewiele mógł w tej sprawie zrobić, bo drogi, po których jeździli rajdowcy są powiatowe.

Mimo to burmistrz Pasymia zajął się sprawą i zorganizował w styczniu spotkanie mieszkańców sołectwa z wicestarostą Marcinem Nowocińskim oraz organizatorem jazd testowych. Na spotkaniu mieszkańcy określili swoje warunki, na jakich zgodzili się na kontynuowanie jazd testowych.

- Na 72 godziny przed jazda testową każdy mieszkaniec miał zostać indywidualnie o tym poinformowany, a po zakończeni jazd drogi miały zostać naprawione ze szczególnym uwzględnieniem wjazdów na posesje – mówi Andrzej Kozikowski, szef komisji rewizyjnej.

Pod koniec października komisja rewizyjna na posiedzeniu wyjazdowym odwiedziła Elganowo.

- Po rozmowie z panią sołtys Katarzyną Roman okazało się, że od tamtego spotkania mieszkańcy nie zgłaszali jej żadnych zastrzeżeń – mówi Kozikowski. - Przejechaliśmy się też po drogach, na których odbywają się te jazdy i wyglądają one naprawdę dobrze. Widać, że są zadbane, a w niektórych miejscach nawet poszerzone. Po analizie stanu faktycznego komisja rewizyjna uznała skargę za bezzasadną.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze