Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Radny z zarzutem nielegalnego posiadania broni


Stanisław C., jeden z radnych gminy Rozogi, ma poważne kłopoty. Prokuratura postawiła mu zarzut nielegalnego posiadania dwóch jednostek broni i amunicji. Jeśli zostanie skazany, pożegna się z mandatem.



Broń u radnego w domu znaleziono podczas przeszukania. Jak do niego doszło? Tu śledczy nie są zbyt rozmowni. Unikają odpowiedzi kryjąc się za tajemnicą postępowania. Z naszych ustaleń wynika, że przeszukanie to efekt pracy operacyjnej. Być może radny chwalił się komuś, że taki arsenał posiada.

 

Po co radnemu broń?

 

Do przeszukania domu 57-letniego radnego doszło 12 lutego. Tego dnia radny został też zatrzymany przez policję. W jego domu śledczy znaleźli dwa pistolety oraz kilkadziesiąt sztuk ostrej amunicji. Dzień później usłyszał prokuratorskie zarzuty, do których najpierw się przyznał, potem przyznanie odwołał, a potem raz jeszcze się przyznał. Do czego broń była mu potrzebna? Tego wciąż nie wiadomo, ustalają to śledczy.

 

Do 8 lat więzienia i utrata mandatu

 

- Przerobione pistolety gazowe były mu potrzebne dużo wcześniej, gdy prowadził działalność gospodarczą – informuje podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji o treści wyjaśnień, jakie złożył 57-latek. - Teraz po prostu zapomniał, że je ma, ponieważ nie była mu potrzebna.
 

Radny za posiadanie broni bez odpowiedniego zezwolenia odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeśli zostanie skazany prawomocnym wyrokiem sądu, straci mandat radnego i w najbliższych wyborach nie będzie mógł kandydować.


 

Przewodniczący się dowie

 

Do tego jednak daleka droga, bo radny dość skutecznie się broni. Zaskarżył decyzję prokuratury dotycząca środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Sąd w tym przypadku podzielił jego zdanie i uchylił środki zapobiegawcze. W momencie kończenia tego numeru „Tygodnika Szczytno” nie mieliśmy jeszcze informacji, co do losów drugiej skargi dotyczącej zatrzymania radnego przez policję.



 

Zapowiada się też długi proces przed sądem, bo śledczy musieli powołać biegłego z zakresu broni i balistyki, który będzie musiał ustalić, czy jest to broń ostra i czy nie została na przykład użyta do przestępstwa. - Mogę jedynie potwierdzić, że 57-latek z gminy Rozogi usłyszał zarzuty, do których się przyznał – mówi Artur Choroszewski, szef szczycieńskiej prokuratury. - W najbliższym czasie o toczącym się postępowaniu, zgodnie z prawem, poinformowany zostanie również przewodniczący rady, w której ten pan jest radnym.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
    Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
    Autor: Mazur
    2019-03-20 10:38:23
  • Łachmański rozstał się z Trusewicz
    Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
    Autor: Łukasz Z Tylkowa
    2019-03-19 21:08:43
  • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
    A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
    Autor: Obserwator
    2019-03-19 17:49:11
  • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
    A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
    Autor: Bąbelek
    2019-03-19 17:20:54
  • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
    Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
    Autor: Lucjan
    2019-03-18 23:30:11
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
    Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
    2019-03-18 23:13:04
  • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Przepraszam, że tak późno ale dopiero dziś miałem trochę czasu aby zajrzeć do komentarzy. Nie wiem gdzie znalazł Pan jakiekolwiek uwagi pod adresem rządu. Jeszcze raz przeczytałem i nie widzę więc sorki ale nie mogłem opluć. Większość tekstu dotyczy Wiosny oraz spraw lokalnych. Z sympatią wypowiadam się także pod adresem tutejszego lidera rządzącej partii. Przepraszam ale nie każda gazeta to prorządowy biuletyn typu TVP. Natomiast nie ukrywam, iż z tym rządem nie jest mi po drodze i robię to z otwartą przyłbicą pod własnym nazwiskiem. Co do żółci, to pomimo słusznego już wieku ze zdrowiem u mnie ok, czego i Panu życzę.
    Autor: wiesław madrzejowski
    2019-03-18 17:20:25
  • Ogień nie zna się na zegarku
    A czy przypadkiem w Radzie Gminy nie zasiada 3 strażaków i oni nie widzą co się dzieje , my ich wybraliśmy żeby nas reprezentowali i również dbali o nasze bezpieczeństwo
    Autor: Mariusz
    2019-03-18 15:03:21
  • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
    Widziałam dziwne światła nad lasem 11.03.2019 ok.godz.20 40. na Warmii z okna swojego domu. Najpierw rząd świateł ok.6 pojawił się nad lasem potem nagle światła zniknęły i po chwili pokazały się kawałek dalej w moją prawą stronę i zniknęły. Następnie po mojej prawej stronie pojawiła się \"gwiazda\" mieniąca się na pomarańczowo po czym od tej gwiazdy znowu pojawił się rząd świateł tym razem wpadających w kolor pomarańczowy od mojej prawej do lewej strony i chwilę po tym zniknęły łącznie z tą gwiazdą. To było bardzo ekscytujące i wiem ,że z sąsiedniej wioski też było to widziane przez innych ludzi.
    Autor: Wiola
    2019-03-18 14:42:01
  • Ogień nie zna się na zegarku
    A Ja chciałbym podziękować Panu Redaktorowi że zajął się tą sprawą . Być może że dzięki artykułowi i nagłośnieniu w prasie może w końcu będzie jakaś zmiana i poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców . Przyznam jednak rację Mieszkance że Pan Komendant Gminny i Pan Prezes Osp Rozogi będą siebie i jednostkę przedstawiać w jak najlepszym świetle. Żeby rzetelnie przedstawić jak rzeczywiście wygląda sytuacja trzeba zapytać Strażaków !
    Autor: Sławek
    2019-03-18 09:59:45