Środa, 26 Wrzesień, Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Radny z zarzutem nielegalnego posiadania broni


Stanisław C., jeden z radnych gminy Rozogi, ma poważne kłopoty. Prokuratura postawiła mu zarzut nielegalnego posiadania dwóch jednostek broni i amunicji. Jeśli zostanie skazany, pożegna się z mandatem.Broń u radnego w domu znaleziono podczas przeszukania. Jak do niego doszło? Tu śledczy nie są zbyt rozmowni. Unikają odpowiedzi kryjąc się za tajemnicą postępowania. Z naszych ustaleń wynika, że przeszukanie to efekt pracy operacyjnej. Być może radny chwalił się komuś, że taki arsenał posiada.

 

Po co radnemu broń?

 

Do przeszukania domu 57-letniego radnego doszło 12 lutego. Tego dnia radny został też zatrzymany przez policję. W jego domu śledczy znaleźli dwa pistolety oraz kilkadziesiąt sztuk ostrej amunicji. Dzień później usłyszał prokuratorskie zarzuty, do których najpierw się przyznał, potem przyznanie odwołał, a potem raz jeszcze się przyznał. Do czego broń była mu potrzebna? Tego wciąż nie wiadomo, ustalają to śledczy.

 

Do 8 lat więzienia i utrata mandatu

 

- Przerobione pistolety gazowe były mu potrzebne dużo wcześniej, gdy prowadził działalność gospodarczą – informuje podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji o treści wyjaśnień, jakie złożył 57-latek. - Teraz po prostu zapomniał, że je ma, ponieważ nie była mu potrzebna.
 

Radny za posiadanie broni bez odpowiedniego zezwolenia odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeśli zostanie skazany prawomocnym wyrokiem sądu, straci mandat radnego i w najbliższych wyborach nie będzie mógł kandydować.


 

Przewodniczący się dowie

 

Do tego jednak daleka droga, bo radny dość skutecznie się broni. Zaskarżył decyzję prokuratury dotycząca środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Sąd w tym przypadku podzielił jego zdanie i uchylił środki zapobiegawcze. W momencie kończenia tego numeru „Tygodnika Szczytno” nie mieliśmy jeszcze informacji, co do losów drugiej skargi dotyczącej zatrzymania radnego przez policję. 

Zapowiada się też długi proces przed sądem, bo śledczy musieli powołać biegłego z zakresu broni i balistyki, który będzie musiał ustalić, czy jest to broń ostra i czy nie została na przykład użyta do przestępstwa. - Mogę jedynie potwierdzić, że 57-latek z gminy Rozogi usłyszał zarzuty, do których się przyznał – mówi Artur Choroszewski, szef szczycieńskiej prokuratury. - W najbliższym czasie o toczącym się postępowaniu, zgodnie z prawem, poinformowany zostanie również przewodniczący rady, w której ten pan jest radnym.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Konwencja PiS - pokazali kandydatów na burmistrza i wójtów (zdjęcia)
  Lila Róż czerwona myśl z Alei Róż
  Autor:
  2018-09-26 12:44:08
 • Miasto, gmina i Kreolia łączą siły, by aktywizować seniorów
  Jak do tej pory program fundacji Kreolia w nikłym stopniu uwzględniał seniorów. W Szczytnie a także Pasymiu ,Dźwierzutach, Wielbarku są organizacje emeryckie. Wydaje mi się, że właśnie one powinny uczestniczyc w realizacji programu dla seniorów. A fe Pani Burmistrz znowu działania w interesie niewiadomo kogo. Wpisuje się to w pewną prawidłowość. Organizowanie świetlicy dla ok. 20 seniorów w lokalu po filii biblioteki, brak remontu budynku przy ul. Puławskiego z którego korzystają emeryci, inwalidzi, niewidomi, diabetycy, w sumie rzesza osób. Nie wiem kto to planuje- ale to planowanie jest beznadziejne. Pani Burmistrz, czarno widzę Pani szanse na ponowny wybór, głosy "dziadków" ma Pani już z głowy.
  Autor: dr
  2018-09-26 12:15:29
 • Dlaczego zginął aspirant Nowak? Śledczy coraz bliżej prawdy
  Zginął bo zapieprzal proste
  Autor: Fabian
  2018-09-26 07:44:37
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Ja tam zawsze uważam, że póki samemu nie znajdzie się danej sytuacji - to nie będę kusić się na ocenę. Nie wiem, jak można byłoby się zachować pojedynczemu człowiekowi wobec kilku "nawalonych". Czy samemu byłbym tak odważny, by odebrać kluczyki - i komu? To zawsze jest problem - własne bezpieczeństwo, czy bezpieczeństwo chociażby tych "nawalonych". Oczywiście można dzwonić na numery alarmowe, i to rzeczywiście w takich sytuacjach polecam.
  Autor: Waga
  2018-09-25 21:22:45
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Panie Onn, jest :)
  Autor: Kaja
  2018-09-25 15:04:00
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Nie każdy miał by odwagę jechać za bandą pijanych ludzi Chłopak sam udzielił pomocy wszyscy stali patrzyli Brawo !
  Autor: Kierowca
  2018-09-24 18:37:57
 • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
  No dla mnie nic w tym złego, że taka gospoda powstanie w Szczytnie przy kościele, czy szkole. Zwłaszcza przy kościele - będą mieli ruch: stypy, śluby, wesela oraz matury. Natomiast widzę tu szybki ruch w związku z inwestycją Gminy Wiejskiej Szczytno w okolicach Jeziora Domowego Dużego. Ot co! Jak oni nam pałą to my im maczugą. Śmiechu warte. Wszystko jest uzależnione od tego, kto obejmie władzę, więc te zamiary, które objawił miejscowy inwestor, mogą spełznąć na niczym. No to sobie zażartuję z okazji jesieni: są wykopki. Każdy ziemniak usiłuje się utrzymać różnymi sposobami w swoim gruncie. Bo wyrastają przy nim potomkowie typu Wilczek, Gontarzewski. Reszta to są poukrywane pod różnymi szyldami stowarzyszeń i komitetów osoby, które jakby się wstydzą tego, co do tej pory robiły. Czyli źle robiły (pracowały)? Inną kategorią jest zadłużona pani Lenard, która pokazała w swoich wypowiedziach, jak mało zna to miasto. Niech pilnuje przedszkola. Bo miasto nim nie jest.
  Autor: Śmieszek
  2018-09-24 18:06:25
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Ta Kobieta to wstyd, matka dwójki dzieci i po imprezach jeździ pijana. Porażka . Jej mąż powinien taką babę pogonić . Dobrze że nikogo nie zabiła. Bo takich ludzi się nie żałuje ( zamiast w domu to się szlaja )
  Autor: Agata
  2018-09-24 16:40:34
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Pani Kaju, tak na marginesie nie ma takiego czegoś jak usiłowanie jazdy pod wpływem alkoholu, a dla Pana Michała wielkie brawa!
  Autor: Onn
  2018-09-24 16:26:12
 • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
  Ciekawe, kto ma nie najciekawsze zdanie nt. p.Wilczka, bo uważam całkiem co innego, jest osobą, która wprowadziła Purdę w 21 wiek, jest zaangażowany w sprawy gminne, pozyskuje dla nas pieniądze, wdrożył szereg ciekawych inicjatyw, Urząd wygląda jak urząd, a nie jak kiedyś jak jakiś barak, obsługa mieszkańców na wysokim poziomie, współpracuje z każdym sołtysem i radnym, jest osobą lubianą aczkolwiek wymagającą, szczerze to wolałbym żeby przegrał, bo szkoda żeby odchodził od nas :( a ten Pan Adamowicz, co sieje negatywną propagandę jest u nas znany jako oszołom i ma wyrok za pobicie, a uważa się za redaktora co walczy z wójtem
  Autor: Purdziak
  2018-09-24 15:40:11