Czwartek, 13 Grudzień, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Radny z zarzutem nielegalnego posiadania broni


Stanisław C., jeden z radnych gminy Rozogi, ma poważne kłopoty. Prokuratura postawiła mu zarzut nielegalnego posiadania dwóch jednostek broni i amunicji. Jeśli zostanie skazany, pożegna się z mandatem.Broń u radnego w domu znaleziono podczas przeszukania. Jak do niego doszło? Tu śledczy nie są zbyt rozmowni. Unikają odpowiedzi kryjąc się za tajemnicą postępowania. Z naszych ustaleń wynika, że przeszukanie to efekt pracy operacyjnej. Być może radny chwalił się komuś, że taki arsenał posiada.

 

Po co radnemu broń?

 

Do przeszukania domu 57-letniego radnego doszło 12 lutego. Tego dnia radny został też zatrzymany przez policję. W jego domu śledczy znaleźli dwa pistolety oraz kilkadziesiąt sztuk ostrej amunicji. Dzień później usłyszał prokuratorskie zarzuty, do których najpierw się przyznał, potem przyznanie odwołał, a potem raz jeszcze się przyznał. Do czego broń była mu potrzebna? Tego wciąż nie wiadomo, ustalają to śledczy.

 

Do 8 lat więzienia i utrata mandatu

 

- Przerobione pistolety gazowe były mu potrzebne dużo wcześniej, gdy prowadził działalność gospodarczą – informuje podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji o treści wyjaśnień, jakie złożył 57-latek. - Teraz po prostu zapomniał, że je ma, ponieważ nie była mu potrzebna.
 

Radny za posiadanie broni bez odpowiedniego zezwolenia odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeśli zostanie skazany prawomocnym wyrokiem sądu, straci mandat radnego i w najbliższych wyborach nie będzie mógł kandydować.


 

Przewodniczący się dowie

 

Do tego jednak daleka droga, bo radny dość skutecznie się broni. Zaskarżył decyzję prokuratury dotycząca środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Sąd w tym przypadku podzielił jego zdanie i uchylił środki zapobiegawcze. W momencie kończenia tego numeru „Tygodnika Szczytno” nie mieliśmy jeszcze informacji, co do losów drugiej skargi dotyczącej zatrzymania radnego przez policję. 

Zapowiada się też długi proces przed sądem, bo śledczy musieli powołać biegłego z zakresu broni i balistyki, który będzie musiał ustalić, czy jest to broń ostra i czy nie została na przykład użyta do przestępstwa. - Mogę jedynie potwierdzić, że 57-latek z gminy Rozogi usłyszał zarzuty, do których się przyznał – mówi Artur Choroszewski, szef szczycieńskiej prokuratury. - W najbliższym czasie o toczącym się postępowaniu, zgodnie z prawem, poinformowany zostanie również przewodniczący rady, w której ten pan jest radnym.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Gaspar Święciński mistrzem świata
  Brawo. Gaspar.
  Autor: Lemon
  2018-12-13 14:23:45
 • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
  Też się rozmarzyłem, chyba jest to zaraźliwe.
  Autor: Jacek
  2018-12-13 12:40:34
 • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
  Jak brzmi prawidłowe nazwisko tego Pana? Na stronie internetowej stowarzyszenia kulturalnego Niemców Heimat jest jako wiceprzewodniczący Arkadiusz Leske?!
  Autor: mieszkaniec
  2018-12-13 12:14:06
 • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
  Andrzej nie daj się! Pamiętaj ochrona no i oczywiście ubezpieczenie imprezy aby uniknąć takich problemów jak kiedyś w utraconym okiem!!
  Autor: laik
  2018-12-13 12:03:06
 • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
  Wydaje mi się, że Pan Burmistrz chce \"odstrzelić\" dyrektora MDK, skoro powierza mu organizację imprezy sylwestrowej w wymiarze jak wyżej, w ciągu dwóch tygodni. Pan Burmistrz ma zamiar rękoma dyrektora MOK złamać zlecenia ustawy o organizowaniu imprez masowych ze szczególnym ryzykiem? Brawo! Wejście smoka na bogato musi być! Szkoda tylko, że za wszystko odpowie dyrektor.
  Autor: TTT
  2018-12-13 11:09:33
 • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
  Chyba nikt nie jest zaskoczony tą nominacją! Pan Burmistrz zaczyna spłacać dług wyborczy. Gratulacje i powodzenia obu Panom. Miejmy nadzieję, że obaj sprostają nowym funkcjom. Ciekawe tylko, czy \"stołków\" stanie dla pozostałych \"aktywnie wspierających\"?
  Autor: TTT
  2018-12-13 01:50:08
 • W powiecie dużo starego, ale bez... Nowocińskiego
  Siedzą sobie mali chłopcy w piaskownicy. Rozmawiają o swojej przyszłości. Ale żaden z nich nie chce zostać strażakiem, maszynistą, czy policjantem. Wszyscy marzą o tym, że by kiedyś w Szczytnie rozdawać \"karty\" ze stołków w ratuszu. I nie było by w tym marzeniu nic dziwnego gdyby po drodze do jego zrealizowania chłopcy zdobyli odpowiednie wykształcenie, ogładę towarzyską, empatię i umiejętność \"służenia pomocą\" drugiemu człowiekowi. Ale czy tak się stało...? Jak na razie moim zdaniem stało się jedynie kolesiostwo. Wiadomo, przyjaźń z piaskownicy rzecz święta!
  Autor: Teresa TTT
  2018-12-12 10:17:29
 • Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje
  Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?
  Autor: Aga
  2018-12-12 07:13:28
 • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
  Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-12-10 23:22:21
 • Kot postawił strażaków na nogi
  To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
  Autor: Wiewiorka
  2018-12-10 20:06:27