Wtorek, 16 Październik, Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Radny sołtys otrzyma dwie diety


Skąd ta zmiana? - To efekt wyroków sądowych, do których dotarli nasi prawnicy – wyjaśnia Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno. - Te orzeczenia jednoznacznie stwierdzają, że sołtysowi i radnemu w jednej osobie należą się obie diety. Do tej pory bazowaliśmy na prawie uchwalonym przez naszych radnych, kt...



Skąd ta zmiana? - To efekt wyroków sądowych, do których dotarli nasi prawnicy – wyjaśnia Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno. - Te orzeczenia jednoznacznie stwierdzają, że sołtysowi i radnemu w jednej osobie należą się obie diety. Do tej pory bazowaliśmy na prawie uchwalonym przez naszych radnych, które mówiło o tym, że łączenie tych funkcji skutkuje tym, że taka osoba otrzymuję jedynie dietę radnego. Dlatego nie mogliśmy wypłacać obu tych świadczeń jednocześnie. Nowa uchwała stanowi, że radny, będący jednocześnie sołtysem, otrzyma dietę zryczałtowaną, będącą sumą diety radnego i sołtysa.

Prawo przyznające jedną dietę obowiązywało przez kilka kadencji. W najbliższy poniedziałek radni je zmienią. Ilu osób będzie dotyczyła nowa uchwała? W tej kadencji jedynie Adolfa Pasztaleńca, sołtysa Trelkowa, który jest też radnym. W poprzednich kadencjach też jednak zdarzały się takie przypadki. - Prawo raczej nie działa wstecz – mówi wójt Wojciechowski. - Więc nie sadzę, abyśmy musieli wypłacić te zaległe diety radnym sołtysom. Poza tym myślę, że jeśli nawet miałoby do tego dojść, to każda taka osoba musiałaby iść z tą sprawą do sądu. Jakie będą wyroki? To czas pokaże, jeśli znajdą się takie osoby, które pójdą tą drogą.


Dieta sołtysa w gminie Szczytno wynosi 247,30 zł. Tyle więc, co miesiąc, zostanie dodane do 618,26 zł diety radnego-sołtysa Adolfa Pasztaleńca.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2018-10-14 16:29:55

Dwie osoby zginęły w pożarze

  • Piątek, 2018-10-12 11:29:40

DWIE PRZEPUSTKI DO BUDAPESZTU

  • Poniedziałek, 2018-10-08 16:35:53

Rywalizowali o puchar sołtysa (zdjęcia)

  • Środa, 2018-08-08 17:12:53

Czarkowy Grąd ma nowego sołtysa


Komentarze

  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Doświadczenie zdobyte w ZOMO też się pewnie przyda na te mosty, drogi i ścieżki...
    Autor: pamiętliwy
    2018-10-15 11:10:36
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Do "Śmiechu warte". Nieco późna pora, ale mnie tknęło, żeby sobie pobuszować w necie. Zgadzam się z Tobą, że to smutne. Ale taka prawda. Wolę dać się okradać komuś, kogo znam znam. Mniej więcej wiem z czego mnie skroi. Te nowe wilczki, czy tam warchlaczki - w ogóle mają kiepskie pojęcie o świecie. Zmiana jest potrzebna. Tu nie ma dyskusji. Ale zmiana na lepsze, a nie zmiana "na nowszy model". Górska stoi za Wilczkiem. Wilczek stoi za Górską. Za Gontarzewskim stoi PiS. Za Mańkowskim stoją sportowcy + PSL + PO. PSL+PO + Mańkowski stoją za Starostą. Znikąd ratunku. Ci tzw. młodzi w tych tzw. stowarzyszeniach są nabierani - albo dają się nabierać - więc im nie wierzę, bo dają twarz starym układom. Młode świnki, stare świnki - co to za różnica. Wolę te bardzie utuczone - mniej jedzą - a ja je kiedyś dopadnę - Biały Kieł
    Autor: Śmieszek
    2018-10-15 01:44:53
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Ona nie pracuje dla niczyjego dobra, wraz z innymi zabroniła pozostać, mieszkać matce i dziecku w swoim mieście Szczytnie,i nie jest w takim przypadku burmistrzem dla Wszystkich jak mòwi itd.matka tą ma zdolności między innymi rzeźbiarskie, dziecko też ma zdolności, i nawet jeśli by po nich coś pozostało to nikt w takim przypadku nie ma do tego prawa, nie mają prawa wyciągać po to rąk. Amen.
    Autor: Megi
    2018-10-14 22:04:58
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Czyli Śmieszku cenisz stare układy, bo już się najedli? Bardzo to smutne, że tak wygląda na ten moment sytuacja w mieście, które zmarnowało w ten sposób swój potencjał, jeżeli stare wadery i basiory nadal się nie najedli za podatników pieniądze. To kpina z demokracji.
    Autor: Śmiechu warte
    2018-10-14 22:04:41
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Do "Śmiechu warte". No to tak: te stare basiory i wadery bardzo dobrze prowadzą swoje młode wilki (wilczki). To widać, słychać i czuć. Z każdej strony. Jak wejdzie ten młody miot, to po prostu będzie jatka, bo się będzie chciał odkuć za lata niedojadania. Natomiast basiory i wadery już utuczone nie będą może takie "żerkie". Poza tym wiedzą jak się poruszać po tym lesie, co go znają od lat. Ponadto te wadery i basiory to gruba przesada: wszyscy ciągną do koryta, a więc knury, lochy i warchlaki. Z pozdrowieniami - Biały Kieł
    Autor: Śmieszek
    2018-10-14 20:04:24
  • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
    Krzysiu, więcej charyzmy niż u ciebie.
    Autor: Wilczy pazur
    2018-10-14 19:31:39
  • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
    Owej charyzmy i pazura u Pana Wilczka nieto nie widać jedyne co można dostrzec po spolegliwość i partyjne powiązania.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-14 11:15:44
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Śmieszku, a jak wyjaśnisz takie zachowanie: cztery kadencję w samorządzie, a teraz piątą? Nie polityk a gospodarz? Chyba odwrotnie.
    Autor: Śmiechu warte
    2018-10-12 20:00:33
  • GWIAZDKI Czytelniczki trafiły do sierżanta Niedzieli
    To ja bym chciał aby NIEDZIELA trwała w Szczytnie zawsze! Gratulacje!
    Autor: Waga
    2018-10-12 13:32:58
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Do "Śmiechu warte" - bo to jednak chodzi o koryto!?
    Autor: Śmieszek
    2018-10-12 11:59:07