Sobota, 17 Marzec, Imieniny: Izabeli, Henryka, Oktawii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Radny Malec: - Komisja rewizyjna to farsa!

Paweł Malec, Robert Siudak i Piotr Gregorczyk zrezygnowali z członkostwa w komisji rewizyjnej Rady Miejskiej. - Nie będziemy brali udziału w tej farsie – emocjonalnie argumentował decyzję radny Malec.Nerwowo było na ostatniej w tym roku sesji Rady Miejskiej w Szczytnie. Trzech radnych z siedmioosobowego składu komisji rewizyjnej zrezygnowało z udziału w jej pracach. Są to radni ze Stowarzyszenia Razem dla Mieszkańców: Paweł Malec, Robert Siudak i Piotr Gregorczyk.

- Szczycieńska komisja rewizyjna kierowana przez koalicyjną koleżankę pani burmistrz to farsa – mówi Paweł Malec. - Do jej zadań należy między innymi kontrola działań burmistrza Szczytna czy jednostek pomocniczych. Pod względem legalności, czy gospodarności i celowości. Tymczasem nie spełnia ona żadnych z tych zadań.

Radny Malec przytaczał wiele argumentów na poparcie swoich słów. - Na ostatniej komisji radny Siudak złożył propozycję do planu pracy komisji na przyszły rok, chciał skontrolować dotychczasowe wydatki na centrum nauki Innopolice – mówi Malec. - Propozycja została odrzucone z następującym uzasadnieniem: „InnoPolice nie jest inwestycja miasta tylko wspólną” taką informację otrzymaliśmy od pani przewodniczącej komisji, która dodała jeszcze, że „komisja rewizyjna to w zasadzie nic nie może, a kontrole przez nią przeprowadzane niczego nie wnoszą”. Uzasadnienia są oczywiście nieprawdziwe – ciągnął swój wywód Paweł Malec. - Pokazują jednocześnie wiedzę radnych na temat przepisów o samorządzie.

Zdaniem radnych praca w takiej komisji jest bezcelowa. Dlatego 18 grudnia złożyli na ręce przewodniczącego rady miejskiej Mariusza Pardo rezygnacje.

- Nie będziemy firmować i brać odpowiedzialności za decyzje koalicji rządzącej – mówił Paweł Malec. - Jednocześnie zapewniam, że dalej będziemy sprawować funkcje kontrolne za pomocą innych instrumentów prawnych.

Do tych słów odniosła się Wanda Napiwodzka, szefowa komisji rewizyjnej. - Plan pracy, który układaliśmy wspólnie, zawiera taki punkt jak informacje na temat InnoPolice – przekonywała Napiwodzka. - Więc nieprawdą jest, że boimy się czegoś w sprawie InnoPolice. Poza tym jesteśmy dumni z tego, że taka inwestycja powstanie w Szczytnie. A jeśli ktoś jest niezadowolony z przebiegu głosowań, no cóż - to pretensje powinien mieć do demokracji.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Oczywiste jest to ,że kierowcy nie mają gdzie trenować kontrolowanych poślizgow ,które niestety czasem ratują życie na oblodzonych drogach ,a Pan Klonowski to chyba chce się przypodobać naszej policji albo chyba sam nie wie co mówi .
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:53:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Tak oczywiście kierowca z przed roku uderzył w drzewo ale oczywiście nigdzie nie ma napisane co było przyczyną wpadniecia na gładź lodową i uderzenia w drzewo .Oczywiście policja miała informację,że kierowca jadąc BMW zrobił manewr w prawo i wpadł w poślizg tylko dlatego,że kierowca drugiego samochodu wyjechał mu w poprzek z prawej strony .Niestety policja nie ustaliła kto był tym kierowcą,a kierowca BMW robił wszystko, żeby się nie zdeżyć wyjerzdzajacym z prawej strony autem . Dlatego władze miasta powinny utworzyć bezpieczne akweny dla ludzi zainteresowanych sportami motoryzacyjnymi
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:47:35
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Kaczor zapomniał jak sam tak robił ????
  Autor: Kris
  2018-03-09 12:44:56