Wtorek, 16 Styczeń, Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Radny Malec: - Komisja rewizyjna to farsa!

Paweł Malec, Robert Siudak i Piotr Gregorczyk zrezygnowali z członkostwa w komisji rewizyjnej Rady Miejskiej. - Nie będziemy brali udziału w tej farsie – emocjonalnie argumentował decyzję radny Malec.Nerwowo było na ostatniej w tym roku sesji Rady Miejskiej w Szczytnie. Trzech radnych z siedmioosobowego składu komisji rewizyjnej zrezygnowało z udziału w jej pracach. Są to radni ze Stowarzyszenia Razem dla Mieszkańców: Paweł Malec, Robert Siudak i Piotr Gregorczyk.

- Szczycieńska komisja rewizyjna kierowana przez koalicyjną koleżankę pani burmistrz to farsa – mówi Paweł Malec. - Do jej zadań należy między innymi kontrola działań burmistrza Szczytna czy jednostek pomocniczych. Pod względem legalności, czy gospodarności i celowości. Tymczasem nie spełnia ona żadnych z tych zadań.

Radny Malec przytaczał wiele argumentów na poparcie swoich słów. - Na ostatniej komisji radny Siudak złożył propozycję do planu pracy komisji na przyszły rok, chciał skontrolować dotychczasowe wydatki na centrum nauki Innopolice – mówi Malec. - Propozycja została odrzucone z następującym uzasadnieniem: „InnoPolice nie jest inwestycja miasta tylko wspólną” taką informację otrzymaliśmy od pani przewodniczącej komisji, która dodała jeszcze, że „komisja rewizyjna to w zasadzie nic nie może, a kontrole przez nią przeprowadzane niczego nie wnoszą”. Uzasadnienia są oczywiście nieprawdziwe – ciągnął swój wywód Paweł Malec. - Pokazują jednocześnie wiedzę radnych na temat przepisów o samorządzie.

Zdaniem radnych praca w takiej komisji jest bezcelowa. Dlatego 18 grudnia złożyli na ręce przewodniczącego rady miejskiej Mariusza Pardo rezygnacje.

- Nie będziemy firmować i brać odpowiedzialności za decyzje koalicji rządzącej – mówił Paweł Malec. - Jednocześnie zapewniam, że dalej będziemy sprawować funkcje kontrolne za pomocą innych instrumentów prawnych.

Do tych słów odniosła się Wanda Napiwodzka, szefowa komisji rewizyjnej. - Plan pracy, który układaliśmy wspólnie, zawiera taki punkt jak informacje na temat InnoPolice – przekonywała Napiwodzka. - Więc nieprawdą jest, że boimy się czegoś w sprawie InnoPolice. Poza tym jesteśmy dumni z tego, że taka inwestycja powstanie w Szczytnie. A jeśli ktoś jest niezadowolony z przebiegu głosowań, no cóż - to pretensje powinien mieć do demokracji.Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Niebawem wybory
  Autor: Michał Szczytno
  2018-01-16 11:50:29
 • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
  Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
  Autor: ncccc
  2018-01-15 21:17:58
 • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
  Najlepsi
  Autor: ja
  2018-01-15 12:58:15
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
  Autor: Paweł Malec
  2018-01-12 12:51:20
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
  Autor: jack609
  2018-01-11 09:15:21
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
  Autor: Romuald Amborski
  2018-01-10 20:32:07
 • Wikariusz w świecie edukowany
  bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
  Autor: eustacha
  2018-01-10 18:56:50
 • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
  To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
  Autor: Mieszkanka rudki
  2018-01-10 07:09:49
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  To bardzo smutna wiadomość. Pan Stanisław był moim nauczycielem w podstawówce, później nauczycielem wędkarstwa. Zawsze będę miał go w pamięci jako pogodnego i życzliwego człowieka.
  Autor: Krzysztof Chodkowski
  2018-01-07 20:08:04
 • "Niepodległa Łączy " 100 wydarzeń na 100-lecie Niepodległości
  Tak się zastanawiam, co z tym miastem jest nie tak? Świetny pomysł, inicjatywa a jak czyta się komentarze na fcb to aż kipi znowu od nienawisci. W czym kłopot? Że ktoś inny wpadł na genialny pomysł? Co za różnica ze zieloni, czarni, niebiescy, czy PIS. Ważne ze coś ciekawego, weźcie ludzie w końcu przestańcie się kłócić tylko zróbcie w końcu cos dobrego dla tego miasta powiatu. Wspólnie, bo naprawdę nie mają najmniejszego znaczenia szyldy partyjne...
  Autor: Obserwator
  2018-01-07 13:14:58