Niedziela, 21 Styczeń, Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Radni piszą do wiceministra

Radni z Rozóg napisali petycję do wiceministra Jerzego Szmita. Chcą, aby zmienił projekt GDDKiA, która che zamknąć wyjazd z ulicy 24 Stycznia.Zdaniem radnego Romana Doroszko, to znacząco utrudni ruch w Rozogach. - A dodatkowo odbierze klientów punktom handlowym i znajdującemu się tam bankowi – przekonywał na ostatniej sesji.

Z taką argumentacją nie zgadzał się radny Mieczysław Dzierlatka. - Nie rozumiem tego stanowiska, bo projekt takiego rozwiązania był przygotowany już w 1999 roku – mówił. - Wszyscy o tym wiedzieliśmy, że tak to będzie rozwiązane. To może od razu napisać do pani premier – żartował.

- Przez trzydzieści lat wjazd był, działał i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad to nie przeszkadzało, więc dlaczego teraz przy tym remoncie chce to zmieniać? – nie odpuszczał Doroszko. - Może wszystkie ulice zamknijmy.

Dyskusję próbował uspokoić i zakończyć przewodniczący rady Marek Nowotka. - Rada ma prawo przyjąć stanowisko i przesłać je nawet do pani premier, ale na początek spróbujemy coś zdziałać u pana ministra – mówił.

Uchwała została przegłosowana.Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2018-01-18 13:10:00

Radni rżną własną gminę?

  • Czwartek, 2017-12-28 11:59:46

Radni przyjrzą się śmieciom

  • Piątek, 2017-11-10 14:04:36

Radni nie chcą bubla przy „trójce”Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze