Piątek, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

Radni piszą do wiceministra

Radni z Rozóg napisali petycję do wiceministra Jerzego Szmita. Chcą, aby zmienił projekt GDDKiA, która che zamknąć wyjazd z ulicy 24 Stycznia.


Zdaniem radnego Romana Doroszko, to znacząco utrudni ruch w Rozogach. - A dodatkowo odbierze klientów punktom handlowym i znajdującemu się tam bankowi – przekonywał na ostatniej sesji.

Z taką argumentacją nie zgadzał się radny Mieczysław Dzierlatka. - Nie rozumiem tego stanowiska, bo projekt takiego rozwiązania był przygotowany już w 1999 roku – mówił. - Wszyscy o tym wiedzieliśmy, że tak to będzie rozwiązane. To może od razu napisać do pani premier – żartował.

- Przez trzydzieści lat wjazd był, działał i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad to nie przeszkadzało, więc dlaczego teraz przy tym remoncie chce to zmieniać? – nie odpuszczał Doroszko. - Może wszystkie ulice zamknijmy.

Dyskusję próbował uspokoić i zakończyć przewodniczący rady Marek Nowotka. - Rada ma prawo przyjąć stanowisko i przesłać je nawet do pani premier, ale na początek spróbujemy coś zdziałać u pana ministra – mówił.

Uchwała została przegłosowana.



Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2016-05-19 11:04:59

Radni chcą pomóc nartom wodnym

  • Poniedziałek, 2016-04-04 14:14:26

Jak to radni cudzym się chwalą...

  • Czwartek, 2015-12-10 10:49:44

Szczytno ma „swojego” wiceministra



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • 28 maja, Szczytno – Darmowe szkolenie z pierwszej pomocy
    Mogą w nim wziąć udział również mieszkańcy powiatu.
    Autor: Redakcja
    2017-05-26 13:52:01
  • 28 maja, Szczytno – Darmowe szkolenie z pierwszej pomocy
    Szkolenie tylko dla mieszkańców Szczytna??? Czy mieszkańcy powiatu mogą wziąć w nim udział?
    Autor: Iza
    2017-05-26 13:47:52
  • Dramat w Jedwabnie, nie żyje 2-letni chłopiec
    Ok, masz racje, ale co 2 letni chłopczyk robił SAM nad stawem.
    Autor: taki sobie ja
    2017-05-26 12:32:37
  • Dramat w Jedwabnie, nie żyje 2-letni chłopiec
    Przez p... staw biedne dziecko nie zyje. Gmina niech zamek wstawi do bramki lub zakopie caly staw po co ten plac w takim miejscu.
    Autor: Mieszkanka jedwabno
    2017-05-26 08:09:35
  • Rondo oznacza utrudnienia w Rozogach