Wtorek, 17 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Radni nie chcą bubla przy „trójce”

Boisko przy ulicy Łomżyńskiej to jakaś pomyłka – mówi Piotr Gregorczyk, miejski radny i trener piłkarski. - Jeżeli coś takiego pobudujemy przy Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie to wyrzucimy pieniądze w błoto, a dzieci i tak będą skazane na brak miejsca do ćwiczeń.Do potężnej awantury doszło podczas posiedzenia Komisji Oświaty, Sportu i Opieki Społecznej. Radni składali tam wnioski do przyszłorocznego budżetu. Klub radnych „Razem dla Mieszkańców” zażądał zabezpieczenia pieniędzy na budowę pełnowymiarowego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie.

- Dzieci, rodzice i nauczyciele tej placówki swoje zadanie obywatelskie wykonali celująco – mówi Piotr Gregorczyk. - Zebrali odpowiednią liczbę głosów pod projektem obywatelskim budowy boiska. Problem jednak w tym, że jeśli zostanie tam wybudowane coś takiego, jak przy ulicy Łomżyńskiej, to wyrzucimy pieniądze w błoto, a uczniowie nadal nie będą mieli gdzie ćwiczyć. Ten, kto był na boisku przy ulicy Łomżyńskiej wie, że jest to bubel. Małe, na którym nie zmieści się nawet jedna klasa. Nie mam pojęcia, na co poszło te 200 tysięcy z budżetu obywatelskiego, ale jako klub apelujmy do pani burmistrz i radnych, aby przy „trójce” nie budować czegoś takiego, bo mija się to z celem. Dołóżmy pieniędzy i wybudujmy pełnowymiarowe boisko funkcyjne.

Pod wnioskiem, który złożono na ręce przewodniczącego komisji oświaty podpisali się radni: Piotr Gregorczyk, Paweł Malec i Robert Siudak.

 

 

 

 

 

Boisko przy ulicy Łomżyńskiej to bubel, jeśli coś takiego pobudujemy przy Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie to wyrzucimy pieniądze w błoto – mówi radny Piotr Gregorczyk.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
  Autor: Marcin
  2018-07-17 10:50:09
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
  Autor: massakra
  2018-07-14 18:07:40
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
  Autor: Maria
  2018-07-13 23:40:00
 • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
  Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
  Autor: stef
  2018-07-13 14:14:39
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
  Autor: anna
  2018-07-13 09:41:31
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
  Autor: Marian
  2018-07-12 12:41:27
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
  Autor: Piotr
  2018-07-12 09:45:54
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Z jakiego kraju masoneria was spuscila z łańcucha. Najprawdopodobnie kanada która jest siedliskiem.
  Autor: Nar
  2018-07-11 18:55:19
 • Aktywni obywatele za pieniądze z FIO
  Opracowując raport warto wskazać metodę badawczą oraz wszystkie uzyskane informacje aby otrzymane wyniku ktokolwiek mógł traktować poważnie. Przykro ale na dziś taka informację oceniam jako kiełbasę wyborczą. Poza tym kolejny problem to reprezentatywność i wiarygodność uzyskanych informacji. Jeżeli swoje uwagi przekaże 200 osób (np zainteresowanych jakąś sprawą) to czy np kosztem istotnych nakładów a co za tym idzie może także wbrew innym (niewypowiadającym się) samorząd powinien to realizować? Może i ciekawy pomysł na pozyskanie środków ale efekt niestety będzie mizerny. Szkoda tylko środków bo mogły być lepiej wydane!
  Autor: mieszkaniec
  2018-07-11 13:25:05
 • Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...
  No tak, PSL również w tej kadencji nie zrobi nic by wyprowadzić ruch ciężarówek poza centrum miasta, ma w nosie mieszkańców centrum Szczytna. W związku z tym PSL nie otrzyma mojego głosu w tych wyborach. Z tego co wiem bardzo duża rzesza mieszkańców myśli podobnie.
  Autor: Jan Mazur
  2018-07-11 09:54:06