Poniedziałek, 20 Sierpień, Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Rada do końca kadencji w osłabieniu

Nikt nie zastąpi w radzie gminy Jedwabno Stanisława Kowalczyka. Radny zrezygnował z mandatu już kwietniu w ubiegłym roku, ale wciąż nie ma chętnych na jego miejsce.

 



Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie już drugi raz próbowała zorganizować wybory uzupełniające. Teraz miały odbyć się 22 kwietnia. Do 12 lutego był czas rejestracji komitetów wyborczych.

- Podobnie, jak za pierwszym razem, i w tym przypadku żadne z komitetów się nie zgłosił – informuje Błażej Rutkowski z delegatury biura w Olsztynie. - Mandat nie zostanie obsadzony do końca tej kadencji.


Jak mówi Rutkowski to bardzo rzadki przypadek. - W skali województwa podobnie zadziało się w Kowalach Oleckich – mówi. - Być może brak zainteresowania wyborami wynika z krótkiego czasu pełnienia mandatu, bo do kolejnych wyborów zostało kilka miesięcy.

Przypomnijmy. Wybory uzupełniające w Jedwabnie miały wyłonić następcę Stanisława Kowalczyka, który zrzekł się mandatu radnego w kwietniu ubiegłego roku. W biurze rady złożył wówczas jednozdaniowa informację o rezygnacji z funkcji radnego bez podania uzasadnienia. Od tego czasu Rada Gminy Jedwabno pracuje w okrojonym, 14-osobowym składzie. I tak już zostanie do końca kadencji.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2017-11-02 18:30:49

Bestia bez sumienia okrada grób Natanka

  • Wtorek, 2017-09-05 14:12:14

Ochroniarz okradał „własny” sklep

  • Poniedziałek, 2015-10-26 09:55:14

Wojskowa parada jubileuszowa

  • Piątek, 2015-10-09 10:18:43

Starczak porządzi radą

  • Czwartek, 2015-05-21 10:49:42

Powstała Młodzieżowa Rada


Komentarze

  • SKS Szczytno rusza do boju o IV ligę i mieszkańców miasta
    Trener zmieniony. Bilans po 3 meczach: 0 punktów, bramki 1-12. To raczej o otrzymanie w okręgówce, a nie o awans będzie toczyć się gra.
    Autor: Taaa
    2018-08-20 11:16:25
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Zdecydowanie lokalizacja na MC jest ulica Wielbarska....
    Autor: Mieszkanka Szczytna
    2018-08-19 23:45:37
  • Protest... sąd w Szczytnie
    Szczytno jednak jest żałosnym miastem - szczerze powiedziawszy to żenująca ta liczba uczestników, dot. zarówno "obrońców" jak i "przeciwników" wprowadzanych zmian!!!
    Autor: Zdziwiona turystka
    2018-08-18 20:33:45
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nie. W ogóle nie mieszkam już w Szczytnie. Ale przyjeżdżam co jakiś czas i widzę, że na przykład przeniosła się w te okolice Biedronka, w okolicy powstają nowe osiedla bloków i jest wjazd na tę półobwodnicę, która pozwala ominąć stare centrum miasta. Szczytno ma charakter miasta tranzytowego, mało kto tu mieszka i mało kto zabawi dłużej. Więc obstawiam, że z McDonaldem w Szczytnie będzie podobnie jak z tym w Ostródzie. Główną klientelę będą stanowić przyjezdni i "przejezdni". Będą oni się poruszać najpierw z południa na północ, zanim odbiją na Wielkie Jeziora. Najpewniej będą jechać z lotniska albo Warszawy. Jeżeli z Warszawy, to ostatni McDonald w tym kierunku jest w Legionowie. Kolejny powinien być właśnie na Wielbarskiej w Szczytnie, żeby mieli szansę do niego zajechać wszyscy ludzie jadący z południa kraju. Jadący na prawdziwe Mazury z północy, zachodu i wschodu mogą w ogóle ominąć Szczytno, a i tak dojechać na Wielkie Jeziora.
    Autor: Szczytnianin
    2018-08-18 04:48:54
  • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
    Zamiast zrobić przed gminą fontannę z prawdziwego zdarzenia okrogłą z jakims filarem i woda na boki rozpryskiwała to zrobili dziurę we wnęce,po co ta dziura?....wie.A zamiast fontanny zrobili na boku sikawki żeby można było się wykąpać.Reszta wykonania szkoda gadać.
    Autor: Sikawka
    2018-08-16 22:02:27
  • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
    !!!????
    Autor: Xxxx
    2018-08-16 20:04:13
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
    Autor: MC
    2018-08-16 17:37:17
  • Od robotnika do kierownika...
    Swoją karierę w Ikei we Wielbarku zacząłem już 7 lat temu. Nie traktowałem początkowo tej pracy jako coś z czym bym wiązał moją przyszłość na tyle lat, ale faktycznie, stopniowo zdobywałem doświadczenie, wiedzę, umiejętności i awansowałem, obecnie zajmuje jedno z kierowniczych stanowisk i bardzo sobie cenię pracę tu. Bardzo pozytywne wrażenia, tym bardziej patrząc na te 7 lat, które już tu pracuję
    Autor: Krzysztof
    2018-08-16 12:47:29
  • Ronda jeszcze nie ma, a już... denerwuje
    szkoda ze temu cfaniakow"i w sutannie nie zabrali, nie zdziwie sie dy za nasze pieniądze jeszcze wokół koscioł alejki i chodniki miasto zrobi.
    Autor: Marcin
    2018-08-16 12:40:29
  • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
    skoro ktoś chce zadać te pytania, niech je zada oficjalnie w twarz wójtowi.
    Autor: macx
    2018-08-16 12:29:44