Czwartek, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ (ZDJĘCIA)


NAPISALI DO NAS: Szereg placówek oświatowych włączył się w szczególne wydarzenie rocznicowe o nazwie „Rekord dla Niepodległej”, w ramach którego uczniowie i nauczyciele, w piątek, 9 listopada, o godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewali wszystkie cztery zwrotki hymnu Polski.Uczestnictwo w biciu tego szczególnego rekordu odnotowali między innymi uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczytnie.

 

Nie była to, oczywiście, jedyna forma uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości. W formie inscenizacji, filmików i pokazów slajdów uczniowie przypomnieli ostatnie ponad 200 lat historii Polski (od rozbiorów poczynając, po rok 1918), wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, a najmłodsi wraz z wychowawczyniami zatańczyli poloneza.

 

 

Hymn w całej okazałości, wyznaczonego dnia i o wyznaczonej godzinie śpiewały też dzieci ze szczycieńskiej filii gminnego przedszkola w Nowinach, w towarzystwie wychowawców i rodziców. Przedszkolaki obdarowały też gości setką wcześniej przygotowanych własnoręcznie ciastek, oczywiście dekorowanych w biało-czerwonych barwach, a jeszcze wcześniej dzieciaki odwiedziły szczycieńska firmę Danpol, gdzie wraz z paniami szwaczkami wykonały 100 białych i czerwonych woreczków, wypełnionych gryczaną łuską. Później ułożyły z tych woreczków flagę Polski.

 


 

Także w Szkole Podstawowej w Gromie odśpiewano hymn w ramach akcyjnego rekordu, jak również inne pieśni patriotyczne. Wykraczającym poza tradycje punktem uroczystości był pokaz dwóch filmów dotyczących małej ojczyzny - Gromu - przygotowanych specjalnie na tę okazję przez uczniów 7 i 8 klasy.

 

 

Wręczono też nagrody i wyróżnienia zwycięzcom szkolnego „Dyktanda Niepodległościowego”. Jednak największą świąteczną radość – niespodziankę zapewnił uczniom dyrektor szkoły Andrzej Modzelewski, dostarczając... wielki tort z biało-czerwoną flagą. A jak tort, to absolutnie konieczne było odśpiewanie gromkiego „Sto lat” - oczywiście solenizantce czyli niepodległej Polsce.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46