Sobota, 20 Kwiecień, Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ (ZDJĘCIA)


NAPISALI DO NAS: Szereg placówek oświatowych włączył się w szczególne wydarzenie rocznicowe o nazwie „Rekord dla Niepodległej”, w ramach którego uczniowie i nauczyciele, w piątek, 9 listopada, o godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewali wszystkie cztery zwrotki hymnu Polski.Uczestnictwo w biciu tego szczególnego rekordu odnotowali między innymi uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczytnie.

 

Nie była to, oczywiście, jedyna forma uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości. W formie inscenizacji, filmików i pokazów slajdów uczniowie przypomnieli ostatnie ponad 200 lat historii Polski (od rozbiorów poczynając, po rok 1918), wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, a najmłodsi wraz z wychowawczyniami zatańczyli poloneza.

 

 

Hymn w całej okazałości, wyznaczonego dnia i o wyznaczonej godzinie śpiewały też dzieci ze szczycieńskiej filii gminnego przedszkola w Nowinach, w towarzystwie wychowawców i rodziców. Przedszkolaki obdarowały też gości setką wcześniej przygotowanych własnoręcznie ciastek, oczywiście dekorowanych w biało-czerwonych barwach, a jeszcze wcześniej dzieciaki odwiedziły szczycieńska firmę Danpol, gdzie wraz z paniami szwaczkami wykonały 100 białych i czerwonych woreczków, wypełnionych gryczaną łuską. Później ułożyły z tych woreczków flagę Polski.

 


 

Także w Szkole Podstawowej w Gromie odśpiewano hymn w ramach akcyjnego rekordu, jak również inne pieśni patriotyczne. Wykraczającym poza tradycje punktem uroczystości był pokaz dwóch filmów dotyczących małej ojczyzny - Gromu - przygotowanych specjalnie na tę okazję przez uczniów 7 i 8 klasy.

 

 

Wręczono też nagrody i wyróżnienia zwycięzcom szkolnego „Dyktanda Niepodległościowego”. Jednak największą świąteczną radość – niespodziankę zapewnił uczniom dyrektor szkoły Andrzej Modzelewski, dostarczając... wielki tort z biało-czerwoną flagą. A jak tort, to absolutnie konieczne było odśpiewanie gromkiego „Sto lat” - oczywiście solenizantce czyli niepodległej Polsce.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Egzaminy mimo strajku
  To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
  Autor: Rafal
  2019-04-20 09:32:28
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
  Autor: Karol
  2019-04-20 09:20:42
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
  Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
  2019-04-19 21:35:01
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2019-04-19 21:20:51
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19