Czwartek, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Przyznano certyfikaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”


Dwie szkoły z naszego powiatu - Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie i Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Szymanach – otrzymały certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku”, które przyznał Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty. Dyrektorki obu placówek wyróżnienia odebrały we wtorek, 4 grudnia.



W skali naszego województwa certyfikat otrzymało trzydzieści placówek. Głównym założeniem konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku” jest integracja społeczności szkolnej wokół działań na rzecz środowiska przyrodniczego, a także podejmowanie licznych inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Zadania, które realizują placówki są motywacją do poszukiwania nowych i ciekawych rozwiązań podnoszących efektywność i atrakcyjność pracy w zakresie ekologii, poszanowania zasobów środowiska i zrównoważonego rozwoju.

 

Od 2004 roku przyznano 279 certyfikatów. Do tegorocznej edycji przystąpiły 32 placówki z Warmii i Mazur. Kapituła konkursu postanowiła przyznać 30 certyfikatów. Wyróżnione placówki oświatowe podejmowały wiele ciekawych działań, które miały szeroki zasięg oddziaływania, angażowały całe społeczności szkolne i lokalne, a realizowały projekty, które przyczyniły się do zmiany zachowań uczniów i osób dorosłych na bardziej przyjazne środowisku. Na wniosek


 

Kapituły Konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku”, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty przyznał certyfikaty m.in. Zespołowi Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie i Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanach.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie był sponsorem nagród w konkursie.

Grzegorz Siemieniuk

 

 

Fot. Grzegorz Siemieniuk



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2015-03-23 10:09:13

Kolejni ratownicy otrzymali certyfikaty


Komentarze

  • Zwyciężyć własne życie
    Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
    Autor: Wielki szacunek
    2019-02-21 17:08:50
  • Zwyciężyć własne życie
    A czemu mojego komentarza nie ma
    Autor: dzezka
    2019-02-21 16:13:55
  • Zwyciężyć własne życie
    Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
    Autor: Regina Roslaniec
    2019-02-21 12:36:01
  • Zwyciężyć własne życie
    Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
    Autor: MSO
    2019-02-21 12:17:21
  • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
    Autor: Adam
    2019-02-21 12:14:14
  • Zwyciężyć własne życie
    Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
    Autor: Super
    2019-02-21 11:51:15
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
    Autor: Wiesio
    2019-02-21 11:50:50
  • Zwyciężyć własne życie
    No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
    Autor: szczery
    2019-02-21 10:51:53
  • Zwyciężyć własne życie
    Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
    Autor: Kobieta
    2019-02-21 09:07:07
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
    Autor: bizon