Środa, 22 Sierpień, Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Przy torach będzie jednak rondo

Do 2019 roku ma zostać przebudowane skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Skłodowskiej-Curie w Szczytnie. Przy torach powstanie rondo. Władze miasta przeforsowały swoją koncepcję.



Proponowana wcześniej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przebudowa ulic Warszawskiej i Skłodowskiej-Curie przed torami nie dałaby poprawy bezpieczeństwa ruchu – tak uważały władze miejskie w Szczytnie i walczyły o swoją koncepcję, czyli budowę ronda przed torami. Walka się opłacała, bo GDDKiA w końcu przystała na miejski pomysł.

Inwestycja przewidziana jest na lata 2017-2019.

Oprócz przebudowy skrzyżowania Warszawskiej i Skłodowskiej-Curie GDDKiA planuje też przebudować w Szczytnie ulicę Piłsudskiego (termin realizacji 2017-2019) oraz: Pasymską, Ostrołęcką, Mickiewicza, Gizewiusza i Śląską, których realizacja przewidziana jest na lata 2018-2019.

 

 

 

Fot. Skrzyżowanie ulic Warszawskiej, Skłodowskiej-Curie często się korkuje, ale też dochodzi tam do wielu kolizji i wypadków. Budowa ronda ma usprawnić ruch.



Komentarze do artykułu

Matka

A gdzie są pasy koło sanepidu ,koło domu rzemiosła i w innych miejscach gdzie dzieci ze szkoły wracają?? Ciężko kilka pasów namalować i znak postawić??

alek

teraz chetnie samorzadowcy przypisuja sobie sukcesy. co robili do tej pory gdy rzadzlo po/psl. jak cos powstanie to napewno nie bedzie ich zadluga????

macx

Rondo przy Lidlu by wypadało zrobic aby korki latem szczegolnie rozwalac.

MIZI

Można rondo nazwać im. Marii i Lecha Kaczyńskich, nie ma problemu.

Erto

No

Paweł

Nie wierzę, że w dobie dzisiejszej władzy ktoś pozwoli ruszyc obecny w tym miejscu skwer im. L. K....

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2018-08-10 11:14:10

Dachowanie przy szkole szpiegów (zdjęcia)

  • Poniedziałek, 2018-08-06 22:11:52

Makabryczne znalezisko za bursą przy Chrobrego

  • Poniedziałek, 2018-08-06 12:25:17

„Dwójka” będzie miała windę


Komentarze

  • Panuję nad tym, bo zapisałem się na kurs...
    Kiedy wreszcie weźmiecie się za motocyklistów? Jak długo mieszkańcy będą się męczyć z hałasem ścigaczy, niejednokrotnie przekraczających dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym???
    Autor: Arnold Boczek
    2018-08-21 13:40:06
  • Protest... sąd w Szczytnie
    "Farmazona" jeszcze mogli zatrudnić Kodomicka sekta.
    Autor: Arnold Boczek
    2018-08-21 13:01:50
  • Czy miasto przejmie stadion przy Ostrołęckiej?
    Żadna współwłasność mamy przykład basenu. Ma być miasta i koniec.
    Autor: R.
    2018-08-21 06:42:49
  • SKS Szczytno rusza do boju o IV ligę i mieszkańców miasta
    Trener zmieniony. Bilans po 3 meczach: 0 punktów, bramki 1-12. To raczej o otrzymanie w okręgówce, a nie o awans będzie toczyć się gra.
    Autor: Taaa
    2018-08-20 11:16:25
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Zdecydowanie lokalizacja na MC jest ulica Wielbarska....
    Autor: Mieszkanka Szczytna
    2018-08-19 23:45:37
  • Protest... sąd w Szczytnie
    Szczytno jednak jest żałosnym miastem - szczerze powiedziawszy to żenująca ta liczba uczestników, dot. zarówno "obrońców" jak i "przeciwników" wprowadzanych zmian!!!
    Autor: Zdziwiona turystka
    2018-08-18 20:33:45
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nie. W ogóle nie mieszkam już w Szczytnie. Ale przyjeżdżam co jakiś czas i widzę, że na przykład przeniosła się w te okolice Biedronka, w okolicy powstają nowe osiedla bloków i jest wjazd na tę półobwodnicę, która pozwala ominąć stare centrum miasta. Szczytno ma charakter miasta tranzytowego, mało kto tu mieszka i mało kto zabawi dłużej. Więc obstawiam, że z McDonaldem w Szczytnie będzie podobnie jak z tym w Ostródzie. Główną klientelę będą stanowić przyjezdni i "przejezdni". Będą oni się poruszać najpierw z południa na północ, zanim odbiją na Wielkie Jeziora. Najpewniej będą jechać z lotniska albo Warszawy. Jeżeli z Warszawy, to ostatni McDonald w tym kierunku jest w Legionowie. Kolejny powinien być właśnie na Wielbarskiej w Szczytnie, żeby mieli szansę do niego zajechać wszyscy ludzie jadący z południa kraju. Jadący na prawdziwe Mazury z północy, zachodu i wschodu mogą w ogóle ominąć Szczytno, a i tak dojechać na Wielkie Jeziora.
    Autor: Szczytnianin
    2018-08-18 04:48:54
  • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
    Zamiast zrobić przed gminą fontannę z prawdziwego zdarzenia okrogłą z jakims filarem i woda na boki rozpryskiwała to zrobili dziurę we wnęce,po co ta dziura?....wie.A zamiast fontanny zrobili na boku sikawki żeby można było się wykąpać.Reszta wykonania szkoda gadać.
    Autor: Sikawka
    2018-08-16 22:02:27
  • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
    !!!????
    Autor: Xxxx
    2018-08-16 20:04:13
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
    Autor: MC
    2018-08-16 17:37:17