Środa, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Przy torach będzie jednak rondo

Do 2019 roku ma zostać przebudowane skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Skłodowskiej-Curie w Szczytnie. Przy torach powstanie rondo. Władze miasta przeforsowały swoją koncepcję.



Proponowana wcześniej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przebudowa ulic Warszawskiej i Skłodowskiej-Curie przed torami nie dałaby poprawy bezpieczeństwa ruchu – tak uważały władze miejskie w Szczytnie i walczyły o swoją koncepcję, czyli budowę ronda przed torami. Walka się opłacała, bo GDDKiA w końcu przystała na miejski pomysł.

Inwestycja przewidziana jest na lata 2017-2019.

Oprócz przebudowy skrzyżowania Warszawskiej i Skłodowskiej-Curie GDDKiA planuje też przebudować w Szczytnie ulicę Piłsudskiego (termin realizacji 2017-2019) oraz: Pasymską, Ostrołęcką, Mickiewicza, Gizewiusza i Śląską, których realizacja przewidziana jest na lata 2018-2019.

 

 

 

Fot. Skrzyżowanie ulic Warszawskiej, Skłodowskiej-Curie często się korkuje, ale też dochodzi tam do wielu kolizji i wypadków. Budowa ronda ma usprawnić ruch.



Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia



Komentarze do artykułu

alek

teraz chetnie samorzadowcy przypisuja sobie sukcesy. co robili do tej pory gdy rzadzlo po/psl. jak cos powstanie to napewno nie bedzie ich zadluga????

macx

Rondo przy Lidlu by wypadało zrobic aby korki latem szczegolnie rozwalac.

MIZI

Można rondo nazwać im. Marii i Lecha Kaczyńskich, nie ma problemu.

Erto

No

Paweł

Nie wierzę, że w dobie dzisiejszej władzy ktoś pozwoli ruszyc obecny w tym miejscu skwer im. L. K....

Napisz

Komentarze

  • Żłobkowa wojna pachnie wyborami
    Artykuł stronniczy.
    Autor: Beata N.
    2018-02-20 11:54:06
  • Nie żyje Karol Wojciechowski
    [`]
    Autor: Jola
    2018-02-20 09:09:55
  • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
    ŁO MATKO BOSKO TO STRASZNE POD MUR ZE ZBRODNIARZEM !!!! hahahahhahahahahahha o uj brak słów :D
    Autor: czujny
    2018-02-20 08:50:47
  • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
    hmm Michal skocnzyl cienka szkole w olsztynie, a zamiast uczyc sie caly czas balowal.. powodzenia
    Autor: toTYLKOja
    2018-02-19 01:23:55
  • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
    To jest dno, żałosne...policja......do więzienia?.... brak słów
    Autor: Magnatron
    2018-02-17 20:44:43
  • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
    Jak widać są różne komentarze, i można powiedzieć że każdy miałby rację. Niech ćwiczą bardzo dobrze, są tego plusy, ale i jest bardzo duże niebezpieczeństwo takiej jazdy, bo jak widzicie to na środku stoi słup w który można trafić lub w drzewo które też są nie daleko tafli, jak w zeszłym roku była tragedia nad jeziorem. Ludzie to nie tor do takiej jazdy gdzie jest pusto do okoła. A tu policja interweniowała i pewnie skończyło się tylko na pouczeniu.
    Autor: Piotr
    2018-02-16 19:27:54
  • Krzysztof Pawłowicz wraca do gry
    ta rosyjska flaga w tle bardzo wiele mówi o człowieku
    Autor: jacek
    2018-02-15 10:40:59
  • „Szóstka” chce wychować sportowych mistrzów świata (zdjęcia)
    Papke siatkarskim mistrzem świata? Chyba że mówimy o turniejach juniorskich
    Autor: www.mpolski.pl
    2018-02-15 10:02:44
  • Gdy spłoną marzenia, pozostają łzy i nadzieja na ludzką dobroć
    Polecam ubezpieczać swoje wymarzone gniazdko, na które odkładało się każdy grosz. Wtedy nie ma takiego ambarasu.
    Autor: Zzzzz
    2018-02-13 12:20:57
  • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
    Moim zdaniem jest to idiotyczne, w Szczytnie jest bardzo wielu młodych kierowców interesujących się motosportami (najczęściej driftem) i nie mają miejsca gdzie mogli by rozwijać swoje zainteresowania i pasje, bo przecież nawet o 3.00 w nocy nie można zażucić bokiem na jakiejś mało uczęszczanej drodze bo policja zaraz przyjedzie, wlepi mandat i odjedzie cuesząc się jak to oni tym małolatom nie dali w kość. Apeluję do władz miasta aby wydawać pieniądze na jakieś niepotrzebne i nikomu nieprzydatne sprawy pieniędzy tylko na takie które będą dawały niezmierną frajdę a zarazem obniża stopień zatrzymań/interwencji policji czy innych incydentów na drogach.
    Autor: Igor
    2018-02-12 00:15:30