Piątek, 22 Luty, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Protest... sąd w Szczytnie


Ponad 40 osób stawiło się we wtorkowy wieczór przy gmachu szczycieńskiego sądu. Podobnie jak w przypadku wielu innych mniejszych i większych manifestacji w całym kraju, w ten sposób wyrazili swój sprzeciw wobec nowych praw dotyczących polskiego sądownictwa.



- Zebraliśmy się tu dokładnie o godzinie 19., bo właśnie w tym momencie Senat ma ogłosić swoją decyzję odnośnie do nowej, sejmowej ustawy – mówi organizator wydarzenia, szef nowej szczycieńskiej organizacji Jerzy Niemczuk. Zachęcony przez zebranych do wygłoszenia „przemówienia” podziękował obecnym, bo – jak podkreślił – stawiło się ich, w porównaniu z wcześniej organizowanymi lokalnymi protestami, najwięcej. - Uczestniczę w wielkich manifestacjach w stolicy, ale bardzo ważne jest, byśmy i w małych miastach, miejscowościach, lokalnie ale licznie pokazywali, że nie zgadzamy się na trwający demontaż polskiej demokracji – mówił.

 

Ci, którzy uczestniczą w tego rodzaju zdarzeniach, przez osoby o odmiennej orientacji politycznej, a często i przez tych, którzy politycznie zaangażowani nie są (i zwykle w żaden inny sposób też nie) nazywani są pogardliwie „starymi komuchami”. W Szczytnie trudno jednak ten epitet przypisać wszystkim uczestnikom. W zgromadzonym przy sądzie gronie były bowiem także osoby młode, a nawet bardzo młode. - Chcemy mieć wpływ na to, co się dzieje w kraju, pokazać, że nas, młodych, to także dotyczy – mówiła 20-letnia Klaudia, studentka psychologii sportu. - Nie chcemy, by powtórzyło się to, co już w Polsce było przed laty, o czym dziś już tylko możemy poczytać czy usłyszeć od starszych osób. Chcemy, by konstytucja była konstytucją a prawo prawem i by nikt nie mógł nim manipulować dla politycznych celów – dopowiadała jej koleżanka Michalina.


 

Ani głos młodych, ani protesty w stolicy, ani protesty lokalne nie odniosły skutku (co nie jest niczym nowym). Senat bez zmian i obiekcji „przyklepał” sądowe pomysły kolegów z niższej izby parlamentu.



Komentarze do artykułu

Arnold Boczek

"Farmazona" jeszcze mogli zatrudnić Kodomicka sekta.

Zdziwiona turystka

Szczytno jednak jest żałosnym miastem - szczerze powiedziawszy to żenująca ta liczba uczestników, dot. zarówno "obrońców" jak i "przeciwników" wprowadzanych zmian!!!

marta

na zdjęciu odliczając dzieci to max 30 osób!!

Dziadzius dobrze pamieta czasy komunistyczne i nie wstydzić się młodym ludziom prać mózgi .

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-02-14 22:55:06

Domy dziecka w Szczytnie mają się dobrze

  • Czwartek, 2019-02-14 12:28:12

Radni ulżyli handlującym w Szczytnie

  • Poniedziałek, 2019-01-28 09:26:51

W Szczytnie powstanie szkoła sportowa

  • Wtorek, 2019-01-22 15:25:50

Pani Ula - najlepsza położna w Szczytnie


Komentarze

  • Zwyciężyć własne życie
    Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
    Autor: Wielki szacunek
    2019-02-21 17:08:50
  • Zwyciężyć własne życie
    A czemu mojego komentarza nie ma
    Autor: dzezka
    2019-02-21 16:13:55
  • Zwyciężyć własne życie
    Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
    Autor: Regina Roslaniec
    2019-02-21 12:36:01
  • Zwyciężyć własne życie
    Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
    Autor: MSO
    2019-02-21 12:17:21
  • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
    Autor: Adam
    2019-02-21 12:14:14
  • Zwyciężyć własne życie
    Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
    Autor: Super
    2019-02-21 11:51:15
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
    Autor: Wiesio
    2019-02-21 11:50:50
  • Zwyciężyć własne życie
    No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
    Autor: szczery
    2019-02-21 10:51:53
  • Zwyciężyć własne życie
    Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
    Autor: Kobieta
    2019-02-21 09:07:07
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
    Autor: bizon