Czwartek, 20 Wrzesień, Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Protest... sąd w Szczytnie


Ponad 40 osób stawiło się we wtorkowy wieczór przy gmachu szczycieńskiego sądu. Podobnie jak w przypadku wielu innych mniejszych i większych manifestacji w całym kraju, w ten sposób wyrazili swój sprzeciw wobec nowych praw dotyczących polskiego sądownictwa.- Zebraliśmy się tu dokładnie o godzinie 19., bo właśnie w tym momencie Senat ma ogłosić swoją decyzję odnośnie do nowej, sejmowej ustawy – mówi organizator wydarzenia, szef nowej szczycieńskiej organizacji Jerzy Niemczuk. Zachęcony przez zebranych do wygłoszenia „przemówienia” podziękował obecnym, bo – jak podkreślił – stawiło się ich, w porównaniu z wcześniej organizowanymi lokalnymi protestami, najwięcej. - Uczestniczę w wielkich manifestacjach w stolicy, ale bardzo ważne jest, byśmy i w małych miastach, miejscowościach, lokalnie ale licznie pokazywali, że nie zgadzamy się na trwający demontaż polskiej demokracji – mówił.

 

Ci, którzy uczestniczą w tego rodzaju zdarzeniach, przez osoby o odmiennej orientacji politycznej, a często i przez tych, którzy politycznie zaangażowani nie są (i zwykle w żaden inny sposób też nie) nazywani są pogardliwie „starymi komuchami”. W Szczytnie trudno jednak ten epitet przypisać wszystkim uczestnikom. W zgromadzonym przy sądzie gronie były bowiem także osoby młode, a nawet bardzo młode. - Chcemy mieć wpływ na to, co się dzieje w kraju, pokazać, że nas, młodych, to także dotyczy – mówiła 20-letnia Klaudia, studentka psychologii sportu. - Nie chcemy, by powtórzyło się to, co już w Polsce było przed laty, o czym dziś już tylko możemy poczytać czy usłyszeć od starszych osób. Chcemy, by konstytucja była konstytucją a prawo prawem i by nikt nie mógł nim manipulować dla politycznych celów – dopowiadała jej koleżanka Michalina.


 

Ani głos młodych, ani protesty w stolicy, ani protesty lokalne nie odniosły skutku (co nie jest niczym nowym). Senat bez zmian i obiekcji „przyklepał” sądowe pomysły kolegów z niższej izby parlamentu.Komentarze do artykułu

Arnold Boczek

"Farmazona" jeszcze mogli zatrudnić Kodomicka sekta.

Zdziwiona turystka

Szczytno jednak jest żałosnym miastem - szczerze powiedziawszy to żenująca ta liczba uczestników, dot. zarówno "obrońców" jak i "przeciwników" wprowadzanych zmian!!!

marta

na zdjęciu odliczając dzieci to max 30 osób!!

Dziadzius dobrze pamieta czasy komunistyczne i nie wstydzić się młodym ludziom prać mózgi .

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Ciekawy artykuł o zmianach zachowania wilków w stosunku do człowieka. Jak rozmówca może gwarantować, że drapieżnik nie zaatakuje nigdy człowieka.
  Autor: rex
  2018-09-20 09:43:38
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  A przepraszam, miejsca parkingowe to gdzie będą?
  Autor: Tomasz
  2018-09-20 09:36:08
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Zbyszku, trudny wybrałeś brzeg na przeprawę. Skostniałe układy miasta, nie sprzyjają brodzeniu w tym miejscu. WIARA i poglądy które wyrażasz, zapewne przysporzą ci w przyszłości wiele problemów. Poznałem to na swojej skórze :) Jednak nie poddawaj się. Droga prosta i wąska, to droga zwycięstwa. Bądź tym, który przechodzi mimo to :) Nasze głosy masz.
  Autor: Tomek TK Drogi i Mosty :)
  2018-09-20 09:10:43
 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Wreszcie artykuł co ma ręce i nogi. Brawo.
  Autor: Kara
  2018-09-19 22:17:16
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Po prostu kino by sie przydalo.
  Autor: J
  2018-09-19 21:02:01
 • 130 radnych, 2 burmistrzów i 5 wójtów, czyli wybory w naszym powiecie
  Zastanów się się - znowu ci sami zastawiasz się nad tym kto nami rządzi - ... .
  Autor: Hjob
  2018-09-19 20:08:57
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do zbyszka.To faktycznie fundamentalna różnica::)))) W takim razie kolejny cytat z wypowiedzi kandydata"Na szczeblu lokalnym najważniejszy jest człowiek. Ale nie wolno zapominać jeszcze o innej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o wiarygodności kandydata" Co myślał jak wpisywał na listę Jolantę,Sawickiego,Lorkowskiego?!! Jaką te chorągiewki mają wiarygodność Twoim zdaniem? Dla mnie zupełne dno.
  Autor: Marek
  2018-09-19 17:53:26
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Tomka na przełomie 2016/17 z miasta ubyło 1000 osób (dane GUS w zestawieniu z PKW) O tyle nie zwiększyła się liczba Gminy Szczytno. Warto natomiast zabiegać o każdego nawet pojedynczego mieszkańca aby pozostał w mieście. Wystarczy czytać ze zrozumieniem :) Co do braku ludzi to mam nadzieję że jeżeli zajdzie taka potrzeba to Tomek skorzysta z zaproszenia i pomoże :) Program na stronie www. Polecam przeczytać.
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:07:25
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Marka W Dźwierzutach nie ma koła PiS :) Kandydaci nie są członkami a jedynie startują z list PiS!
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:03:48
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  "Trudno mieć zaufanie do ludzi, którzy w zależności od zewnętrznej sytuacji zmieniają swoje poglądy czy przynależność do organizacji."-tu dopiero jest hipokryzja!!!!! Połowa "działaczy" koła PIS z Gminy Dźwierzuty to armia zaciężna z PSL-u.Pani kandydat na Wójta Jolanta w poprzednich wyborach startowała do powiatu z listy PSL,ale prawdziwa perełka to pan Krzysztof S. Ten to jest chorągiewka....zaczynał w Samoobronie,przez PSL,a teraz jak statek tonie to zahaczył się w PIS-e.Oj pociągnął oni Pana,Panie Zbyszku....po cichu liczę że w dół,bo czy ludzie mogą zaufać takim chorągiewkom??!!!!
  Autor: Marek
  2018-09-18 21:12:25