Czwartek, 17 Styczeń, Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Profesor WSPol Emil Pływaczewski doktorem honoris causa UWM


Profesor zwyczajny dr hab. Emil Walenty Pływaczewski - pracownik naukowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku został doktorem honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.Uroczystość nadania tytułu odbyła się w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uhonorowany profesor podczas uroczystości wygłosił wykład pt. „Rola kryminologii we współczesnym świecie — wybrane kierunki badań kryminologicznych".

 

Profesor zwyczajny dr hab. Emil Walenty Pływaczewski jest wybitnym prawnikiem i kryminologiem, autorem wielu monografii i innych publikacji naukowych z zakresu prawa karnego. Uczestniczył w różnorodnych projektach badawczych: „Rozwiązania prawne i organizacyjno-techniczne w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej”, „Monitoring, identyfikacja i przeciwdziałanie zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli”, „Nowoczesne technologie w procesie karnym i ich wykorzystanie.

 

Aspekty techniczne, kryminalistyczne, kryminologiczne i prawne”, „Prawne i kryminologiczne aspekty wdrożenia i stosowania nowoczesnych technologii służących ochronie bezpieczeństwa wewnętrznego” i innych. Profesor jest członkiem organizacji i stowarzyszeń o zasięgu międzynarodowym: International Association of Penal Law (AIDP), International Society for Criminology, American Society of Criminology (USA), International Association for the Study of Organized Crime (USA), International Police Executive Symposium (USA), Polskiego Stowarzyszenia Kryminologii, Polskiego Towarzystwa Naukowego Prawa Karnego.


 

Ogromny dorobek naukowy profesora, jego wkład w rozwój prawa karnego, szczególnie w płaszczyźnie kryminologii, a także współpraca na gruncie akademickim z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, wspieranie w rozwoju uniwersyteckiego Wydziału Prawa i Administracji stanowiły główne przyczynki do uhonorowania profesora tytułem doktora honoris causa będącym najwyższym wyrazem uznania akademickiego.

 

źródło: wspol.edu.plKomentarze do artykułu

Foll

Stary wypróbowany oficer milicji wciąż w głównym nurcie. Tak trzymać! ????

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
  Autor: kolega
  2019-01-15 14:44:58
 • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
  Pan Rafał jak mnie pamięć nie myli będąc Dyrektorem GOK w Pasymiu zapewniał wszystkich, że uruchomi w tamtej gminie \"Hollywood\"! Na pewno można jego słowa brać na serio :)
  Autor: jan
  2019-01-15 14:41:39
 • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
  Bez urazy - perspektywy Pasymia (tamtejszego GOK) nie dotyczą Szczytna. Pan Kiersikowski jeszcze się nie ogarnął.
  Autor: Śmieszek
  2019-01-14 16:26:44
 • Rozogi i Szczytno z certyfikatem „Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”
  Piekne wypelnienie zielonej sukienki. Moge wiedziec gdzie ta pania poznac?
  Autor: Pedro
  2019-01-14 09:42:19
 • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
  Dobrze, że propozycje kontrkandydata Pana Mańkowskiego zostały zauważone i będą realizowane :)
  Autor: mieszkaniec
  2019-01-14 08:32:53
 • Pasymski Disneyland – felieton Romana Żokowskiego
  No bez jaj, stary rynek jak i ratusz był obskurny i gburowaty.
  Autor: xyz
  2019-01-13 17:45:26
 • Lodowiska zamiast dróg powiatowych
  Zarządca drogi mówi że nie ma kasy. Ciekawe czy brakuje też na diety radnych powiatowych i wypłaty ,”trzynastki” dla Pana Starosty i jego pracowników...
  Autor: Himer
  2019-01-13 10:45:55