Czwartek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Profesor WSPol Emil Pływaczewski doktorem honoris causa UWM


Profesor zwyczajny dr hab. Emil Walenty Pływaczewski - pracownik naukowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku został doktorem honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.Uroczystość nadania tytułu odbyła się w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uhonorowany profesor podczas uroczystości wygłosił wykład pt. „Rola kryminologii we współczesnym świecie — wybrane kierunki badań kryminologicznych".

 

Profesor zwyczajny dr hab. Emil Walenty Pływaczewski jest wybitnym prawnikiem i kryminologiem, autorem wielu monografii i innych publikacji naukowych z zakresu prawa karnego. Uczestniczył w różnorodnych projektach badawczych: „Rozwiązania prawne i organizacyjno-techniczne w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej”, „Monitoring, identyfikacja i przeciwdziałanie zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli”, „Nowoczesne technologie w procesie karnym i ich wykorzystanie.

 

Aspekty techniczne, kryminalistyczne, kryminologiczne i prawne”, „Prawne i kryminologiczne aspekty wdrożenia i stosowania nowoczesnych technologii służących ochronie bezpieczeństwa wewnętrznego” i innych. Profesor jest członkiem organizacji i stowarzyszeń o zasięgu międzynarodowym: International Association of Penal Law (AIDP), International Society for Criminology, American Society of Criminology (USA), International Association for the Study of Organized Crime (USA), International Police Executive Symposium (USA), Polskiego Stowarzyszenia Kryminologii, Polskiego Towarzystwa Naukowego Prawa Karnego.


 

Ogromny dorobek naukowy profesora, jego wkład w rozwój prawa karnego, szczególnie w płaszczyźnie kryminologii, a także współpraca na gruncie akademickim z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, wspieranie w rozwoju uniwersyteckiego Wydziału Prawa i Administracji stanowiły główne przyczynki do uhonorowania profesora tytułem doktora honoris causa będącym najwyższym wyrazem uznania akademickiego.

 

źródło: wspol.edu.plKomentarze do artykułu

Foll

Stary wypróbowany oficer milicji wciąż w głównym nurcie. Tak trzymać! ????

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  Jesteśmy świadkami tworzenia się nowego układu towarzysko-adoracyjnego. Czy będzie lepiej? czy Szczytno podniesie się gospodarczo? czy powstanie \"Brama Mazur\"? Wątpliwe.
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-11-15 14:03:02
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Do do Konstantego: Szeroką dyskusję chcesz Pan zacząć. Na temat forsa nowa nie mam planu dyskutować. A już na pewno nie na temat folksdojczów namnażających brednie o MN. Żegnam.
  Autor: Konstanty
  2018-11-15 13:47:09
 • Spokojnie. Damy radę!
  A ja słyszałem zawsze słowa \"...spokojnie jakoś to będzie...\" i tak jakoś zawsze było, coś się udało bardziej, a coś mniej. Loteria, brak profesjonalizmu pomimo prawdopodobnie dobrych chęci to wiele spraw z tego co zaobserwowało wiele osób było niedopiętych pozostawionych czystemu przypadkowi.
  Autor: Wojtek
  2018-11-15 12:35:36
 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  No to dopiero teraz odczujemy kogo sobie wybraliśmy. Pożałujecie na kogo głosowaliście.
  Autor: mieszkaniec
  2018-11-15 11:48:44
 • Nie bądź obojętny! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
  Często słyszę komentarze : co to dla niej/niego ze oddali bezdomnemu starą kołdrę czy płaszcz, pomagają bo im się wydaje że są lepsi. Nie jest tak. Widzisz w swoim zabiegany życiu człowieka siedzącego na schodach, wiesz że mu będzie w nocy zimno ale masz tyle jeszcze spraw na głowie. Potem za dzień dwa lub trzy słyszysz : ktoś zmarł na działkach lub spłonął w pustostanie... Przez chwilę wspominasz zwinietego człowieka siedzącego na schodach potem zapominasz. Ile w nas człowieka jeszcze zostało w gonitwie sukcesu. Dla mnie sukcesem jest: umieć się zatrzymać zauważyć potrzeby innego człowieka i pomoc na ile umiemy. Nawet wykonać telefon żeby nie musieć się zastanawiać czy zamarzł ten którego mijalismy. Los jest pokretny i maloprzewidywalny. Ty pomagasz dziś może ktoś kiedyś pomoże tobie bądź twoim bliskim.
  Autor: Osa
  2018-11-14 22:58:23
 • Jubileuszowy Fotograf Szczycieński (zdjęcia)
  Foto numer 2 - bezcenne
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 17:40:30
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jakie tam \"sprawne propagowanie\" Konstytucji (mówienie, że ta ustawa jest znakiem KOD-u jest chore) na jednym maszcie w Szczytnie. Powiewające licznie nad Marszem Niepodległości flagi takiej np. faszystowskiej Forza Nuova to jest prawdziwa propaganda - z siłą przekazu na cały świat.
  Autor: do Konstantego
  2018-11-14 16:36:37
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Panie Tadeuszu - aż tak otwarcie?! Panie rzeczniku prasowy Starosty Powiatowego w Szczytnie z okresu śp. Andrzeja Kijewskiego - pamięta Pan te wspaniałe czasy? Ale minęły.
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 15:20:58
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Z powodu miernych, dotychczasowych osiągnięć jako samorządowiec, pan Mańkowski nie był moim faworytem. Trzeba jednak uszanować wolę wyborców . Zobaczymy, jak \"wizjoner\" wywiąże się ze swoich obietnic.
  Autor: Nela
  2018-11-14 14:59:25
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  To właściwy człowiek, doświadczony samorządowiec z pomysłami dla rozwoju miasta i któremu zaufali mieszkańcy. Uważam, że nie zawiedzie oczekiwań i doprowadzi do tego, że Szczytno będzie \" Bramą Mazur\".
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2018-11-14 11:23:02