Czwartek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Premier „nie wszedł” na dożynkową scenę


Podczas dożynek powiatowych w Wielbarku nie odczytano listu skierowanego do rolników, którego autorem był premier Mateusz Morawiecki. - To skandal – uważa Henryk Żuchowski, dyrektor KRUS w Olsztynie, który list miał odczytać.Dożynki powiatowe, które w tym roku odbyły się w Wielbarku to przede wszystkim święto rolników. Ale że jesteśmy też w pełni kampanii wyborczej do samorządu to doskonała okazja do promocji partii i stowarzyszeń, które w tych wyborach chcą uczestniczyć. Audytorium przecież na tego typu imprezach jest wielkie. Dlatego często w tych wydarzeniach biorą udział kandydaci do samorządu.

 

Nikt nie poprosił go na scenę

 

- W tym przypadku nie ma jednak mowy o kampanii wyborczej – zapewnia Henryk Żuchowski, dyrektor olsztyńskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, ale też radny powiatowy. - Zostałem zobligowany przez pana premiera do odczytania listu w jego imieniu. List był skierowany do rolników i nie było tam ani słowa o polityce. W Wielbarku nie zostałem jednak wpuszczony na scenę. W moim przekonaniu to skandal.

 

Żuchowski o liście od premiera organizatorów dożynek, czyli wójta Grzegorza Zapadkę i starostę Jarosława Matłacha poinformował kilkadziesiąt minut wcześniej przed uroczystą mszą otwierającą dożynki. - Myślałem, że po prostu zostanę poproszony na scenę i odczytam list – mówi. - Tak się jednak nie stało.


 

Święto rolników nie polityka

 

Organizatorzy dożynek twierdzą, że nie mają nic sobie do zarzucenia. - Tę sytuację PiS sprokurowało sobie samo – mówi wójt Grzegorz Zapadka. - Takich rzeczy nie robi się na ostatnią chwilę, a poza tym wydaje mi się, że taki list od pana premiera powinien trafić do organizatorów wydarzenia, a nie być przesyłany przez pośredników. Poza tym dożynki to święto rolników i nie chcieliśmy upolityczniać tego święta, czy niepotrzebnie wydłużać część oficjalną.

 

Takie tłumaczenie nie wystarcza Henrykowi Żuchowskiego.

 

- List trafił do mnie, bo jestem szefem instytucji, która się zajmuje rolnikami – mówi. - Nie widzę tu nic dziwnego. Organizatorzy zrobili wszystko, aby uniemożliwić mi odczytanie słów pana premiera i nic ich nie tłumaczy.Komentarze do artykułu

wolf

Panie Żuchowski, wywieś Pan ten list na płocie. Kto zechce, to przeczyta.

xyz

Żuchowski sobie robi kampanię wyborczą. Ile można grilować ten sam temat. Podczas dożynek w Wielbarku również został pozbawiony głosu Marcin Domian doradca wojewody ale jakoś nie biega po mediach jak opętany żeby zrobić rozgłos. Widocznie jest PiS i jest PiSdzielec.

Marek

Czyli jak przemawia wójt lub starosta z PSLu to nie jest to upolitycznianie a jak ma zostać odczytany list od jednej z najważniejszych osób w Polsce to już polityka? Panie wójcie Zapadka pan jesteś idiota czy z nas pan próbujesz zrobić idiotów?

Śmieszek

Uważam, że Żuchowski ma rację. On jest tylko "rękopodajnym" w imieniu premiera (lubimy go, lub nie - ale to premier), a lokalnym władzom zabrakło po prostu klasy. Był też podobno doradca wojewody (też oczywiście PIS). Co to ma za znaczenie? trzeba było im po prostu dać odczytać, co tam mieli - i już! A tak wyszła lokalna aferka, potwierdzająca układ PO+PSL w Powiecie Szczycieńskim. Nie tak uprawia się politykę - trzeba dyplomacji, a nie bicia po twarzy, albo kopania po kostkach.

krzysiek

ale się odgryźli ale zostali stłamszeni przez premiera komuszki .To Premier ma zasranego wójta Wielbarka prosić o zgode? .Chyba cos się gawiedzi w główkach pomieszało

Napisz


Komentarze

 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  Jesteśmy świadkami tworzenia się nowego układu towarzysko-adoracyjnego. Czy będzie lepiej? czy Szczytno podniesie się gospodarczo? czy powstanie \"Brama Mazur\"? Wątpliwe.
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-11-15 14:03:02
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Do do Konstantego: Szeroką dyskusję chcesz Pan zacząć. Na temat forsa nowa nie mam planu dyskutować. A już na pewno nie na temat folksdojczów namnażających brednie o MN. Żegnam.
  Autor: Konstanty
  2018-11-15 13:47:09
 • Spokojnie. Damy radę!
  A ja słyszałem zawsze słowa \"...spokojnie jakoś to będzie...\" i tak jakoś zawsze było, coś się udało bardziej, a coś mniej. Loteria, brak profesjonalizmu pomimo prawdopodobnie dobrych chęci to wiele spraw z tego co zaobserwowało wiele osób było niedopiętych pozostawionych czystemu przypadkowi.
  Autor: Wojtek
  2018-11-15 12:35:36
 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  No to dopiero teraz odczujemy kogo sobie wybraliśmy. Pożałujecie na kogo głosowaliście.
  Autor: mieszkaniec
  2018-11-15 11:48:44
 • Nie bądź obojętny! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
  Często słyszę komentarze : co to dla niej/niego ze oddali bezdomnemu starą kołdrę czy płaszcz, pomagają bo im się wydaje że są lepsi. Nie jest tak. Widzisz w swoim zabiegany życiu człowieka siedzącego na schodach, wiesz że mu będzie w nocy zimno ale masz tyle jeszcze spraw na głowie. Potem za dzień dwa lub trzy słyszysz : ktoś zmarł na działkach lub spłonął w pustostanie... Przez chwilę wspominasz zwinietego człowieka siedzącego na schodach potem zapominasz. Ile w nas człowieka jeszcze zostało w gonitwie sukcesu. Dla mnie sukcesem jest: umieć się zatrzymać zauważyć potrzeby innego człowieka i pomoc na ile umiemy. Nawet wykonać telefon żeby nie musieć się zastanawiać czy zamarzł ten którego mijalismy. Los jest pokretny i maloprzewidywalny. Ty pomagasz dziś może ktoś kiedyś pomoże tobie bądź twoim bliskim.
  Autor: Osa
  2018-11-14 22:58:23
 • Jubileuszowy Fotograf Szczycieński (zdjęcia)
  Foto numer 2 - bezcenne
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 17:40:30
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jakie tam \"sprawne propagowanie\" Konstytucji (mówienie, że ta ustawa jest znakiem KOD-u jest chore) na jednym maszcie w Szczytnie. Powiewające licznie nad Marszem Niepodległości flagi takiej np. faszystowskiej Forza Nuova to jest prawdziwa propaganda - z siłą przekazu na cały świat.
  Autor: do Konstantego
  2018-11-14 16:36:37
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Panie Tadeuszu - aż tak otwarcie?! Panie rzeczniku prasowy Starosty Powiatowego w Szczytnie z okresu śp. Andrzeja Kijewskiego - pamięta Pan te wspaniałe czasy? Ale minęły.
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 15:20:58
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Z powodu miernych, dotychczasowych osiągnięć jako samorządowiec, pan Mańkowski nie był moim faworytem. Trzeba jednak uszanować wolę wyborców . Zobaczymy, jak \"wizjoner\" wywiąże się ze swoich obietnic.
  Autor: Nela
  2018-11-14 14:59:25
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  To właściwy człowiek, doświadczony samorządowiec z pomysłami dla rozwoju miasta i któremu zaufali mieszkańcy. Uważam, że nie zawiedzie oczekiwań i doprowadzi do tego, że Szczytno będzie \" Bramą Mazur\".
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2018-11-14 11:23:02