Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Premier „nie wszedł” na dożynkową scenę


Podczas dożynek powiatowych w Wielbarku nie odczytano listu skierowanego do rolników, którego autorem był premier Mateusz Morawiecki. - To skandal – uważa Henryk Żuchowski, dyrektor KRUS w Olsztynie, który list miał odczytać.



Dożynki powiatowe, które w tym roku odbyły się w Wielbarku to przede wszystkim święto rolników. Ale że jesteśmy też w pełni kampanii wyborczej do samorządu to doskonała okazja do promocji partii i stowarzyszeń, które w tych wyborach chcą uczestniczyć. Audytorium przecież na tego typu imprezach jest wielkie. Dlatego często w tych wydarzeniach biorą udział kandydaci do samorządu.

 

Nikt nie poprosił go na scenę

 

- W tym przypadku nie ma jednak mowy o kampanii wyborczej – zapewnia Henryk Żuchowski, dyrektor olsztyńskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, ale też radny powiatowy. - Zostałem zobligowany przez pana premiera do odczytania listu w jego imieniu. List był skierowany do rolników i nie było tam ani słowa o polityce. W Wielbarku nie zostałem jednak wpuszczony na scenę. W moim przekonaniu to skandal.

 

Żuchowski o liście od premiera organizatorów dożynek, czyli wójta Grzegorza Zapadkę i starostę Jarosława Matłacha poinformował kilkadziesiąt minut wcześniej przed uroczystą mszą otwierającą dożynki. - Myślałem, że po prostu zostanę poproszony na scenę i odczytam list – mówi. - Tak się jednak nie stało.


 

Święto rolników nie polityka

 

Organizatorzy dożynek twierdzą, że nie mają nic sobie do zarzucenia. - Tę sytuację PiS sprokurowało sobie samo – mówi wójt Grzegorz Zapadka. - Takich rzeczy nie robi się na ostatnią chwilę, a poza tym wydaje mi się, że taki list od pana premiera powinien trafić do organizatorów wydarzenia, a nie być przesyłany przez pośredników. Poza tym dożynki to święto rolników i nie chcieliśmy upolityczniać tego święta, czy niepotrzebnie wydłużać część oficjalną.

 

Takie tłumaczenie nie wystarcza Henrykowi Żuchowskiego.

 

- List trafił do mnie, bo jestem szefem instytucji, która się zajmuje rolnikami – mówi. - Nie widzę tu nic dziwnego. Organizatorzy zrobili wszystko, aby uniemożliwić mi odczytanie słów pana premiera i nic ich nie tłumaczy.



Komentarze do artykułu

wolf

Panie Żuchowski, wywieś Pan ten list na płocie. Kto zechce, to przeczyta.

xyz

Żuchowski sobie robi kampanię wyborczą. Ile można grilować ten sam temat. Podczas dożynek w Wielbarku również został pozbawiony głosu Marcin Domian doradca wojewody ale jakoś nie biega po mediach jak opętany żeby zrobić rozgłos. Widocznie jest PiS i jest PiSdzielec.

Marek

Czyli jak przemawia wójt lub starosta z PSLu to nie jest to upolitycznianie a jak ma zostać odczytany list od jednej z najważniejszych osób w Polsce to już polityka? Panie wójcie Zapadka pan jesteś idiota czy z nas pan próbujesz zrobić idiotów?

Śmieszek

Uważam, że Żuchowski ma rację. On jest tylko "rękopodajnym" w imieniu premiera (lubimy go, lub nie - ale to premier), a lokalnym władzom zabrakło po prostu klasy. Był też podobno doradca wojewody (też oczywiście PIS). Co to ma za znaczenie? trzeba było im po prostu dać odczytać, co tam mieli - i już! A tak wyszła lokalna aferka, potwierdzająca układ PO+PSL w Powiecie Szczycieńskim. Nie tak uprawia się politykę - trzeba dyplomacji, a nie bicia po twarzy, albo kopania po kostkach.

krzysiek

ale się odgryźli ale zostali stłamszeni przez premiera komuszki .To Premier ma zasranego wójta Wielbarka prosić o zgode? .Chyba cos się gawiedzi w główkach pomieszało

Napisz


Komentarze

 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
  Autor: Szczytniak
  2019-03-21 14:20:47
 • Ogień nie zna się na zegarku
  Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
  Autor: Feministka
  2019-03-21 10:21:56
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  A jak dziecko umiera lub zostaje kaleka po szczepionce to dlaczego tak o tym nie trabicie?! A moze w tym wypadku zawinili lekarze?moze to byla koincydencja?
  Autor: Koleżanka
  2019-03-21 09:42:19
 • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
  Hotel to będzie ale na bilbordach
  Autor: Zozola
  2019-03-20 19:35:57
 • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
  Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
  Autor: Mazur
  2019-03-20 10:38:23
 • Łachmański rozstał się z Trusewicz
  Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
  Autor: Łukasz Z Tylkowa
  2019-03-19 21:08:43
 • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
  A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
  Autor: Obserwator
  2019-03-19 17:49:11
 • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
  A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
  Autor: Bąbelek
  2019-03-19 17:20:54
 • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
  Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
  Autor: Lucjan
  2019-03-18 23:30:11
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
  Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
  2019-03-18 23:13:04