Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Reklama


Reklama

Prawie milion na „Lepsze jutro”


O przyszłość bezrobotnych zabiega nie tylko Powiatowy Urząd Pracy. Także organizacje pozarządowe. Fundacja Archipelag Innowacji Społecznych pozyskała prawie milion złotych dla tych, którzy chcą się nauczyć czegoś nowego, zmienić swoją przyszłość, zaczynając od siebie.


  • Data:

Nowych i przydatnych rzeczy będą mogli nauczyć się mieszkańcy powiatu szczycieńskiego w wieku od 16 do 65 lat. Projekt o wartości 964 tys. zł realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w partnerstwie z samorządami: miejskim i powiatowym.

Lepsze jutro” rozpoczęło się 1 lutego tego roku od naboru uczestników, który to nabór jeszcze trwa. - Ze względu na naprawdę spore korzyści, zarówno w trakcie, jak i po realizacji, z osobami, które się zgłaszają prowadzone są rozmowy kwalifikacyjne – mówi Jerzy Kosakowski, który w Szczytnie reprezentuje Fundację.

Te korzyści „doraźne” to catering na zajęciach grupowych, zwrot kosztów dojazdu dla osób spoza Szczytna oraz „stypendium” szkoleniowe, czyli ok. 6 zł na rękę za udział w godzinie zajęć. - Dlatego uczestnicy muszą być zakwalifikowani, by projekt objął tych, którzy naprawdę chcą sobie sprawić „Lepsze jutro”.


Reklama

Kursy i szkolenia zawodowe, które będą realizowane w ramach projektu to. m.in.: opiekun osoby starszej (z certyfikatem), spawacz metodą TIG-141, kurs wizerunku (wizaż i kosmetologia), operator wózków jezdniowych. - Grupa szkoleniowa to 30 osób. Aktualnie, na pierwsze kursy limit miejsc dla pań jest już wyczerpany, ale dla panów miejsca jeszcze są - wyjaśnia Jerzy Kosakowski.

Poza nowymi, a przydatnymi kwalifikacjami zawodowymi uczestnicy projektu będą mieli możliwość skorzystania z wielu innych form wsparcia, ale także wypoczynku i rekreacji. W projekcie chodzi bowiem o to, by zaktywizować osoby bezrobotne nie tylko w sferze zawodowej, ale i społecznej. Do zajęć dodatkowych, przewidzianych projektem należą m.in. uczestnictwo w klubie integracji społecznej, kurs podstawowych umiejętności komputerowych, grupowe i indywidualne doradztwo zawodowe i psychologiczne, pośrednictwo pracy, wycieczki, imprezy integracyjne itp. - Tu duży ukłon w stronę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – kierownictwa i pracowników za wielkie wsparcie i pomoc w procesie rekrutacji – mówi Jerzy Kosakowski.

Reklama

Osoby zainteresowane udziałem w przedsięwzięciu (głównie mężczyźni) mogą się zgłaszać telefonicznie (Danuta Lepiarczyk: 508-162-717 lub Jerzy Kosakowski: 500-209-451), elektronicznie (wies21@wp.pl) lub osobiście w biurze: ul. Chrobrego 4/45 (w każdą środę, w godz. 11-12.).

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama