Czwartek, 22 Marzec, Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Powiat zaufał rehabilitacji „Promyka”

Rocznie z usług Centrum Rehabilitacjo-Edukacyjnego im. Jana Pawła II w Szczytnie korzysta grubo ponad 4 tysiące osób. Centrum rozszerza swoją działalność, do czego przysłużyło się też Starostwo Powiatowe w Szczytnie.Była to niebagatelna przysługa – mówi Mirosława Duńczyk, szefowa Centrum. - Pięć lat temu postanowiliśmy rozbudować naszą bazę rehabilitacyjną. Przy tej inwestycji wymagane było poręczenie należytego wykonania zadania. O pomoc zwróciliśmy się do pana starosty i zarządu powiatu. I samorząd powiatowy za nas poręczył.
 

Dzięki temu Centrum pozyskało łącznie niemal 1,5 mln zł. Za te pieniądze wybudowano nowe skrzydło budynku oraz zakupiono nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. Nie były to jedyne działania Centrum skierowane na pozyskiwanie pieniędzy i nowoczesność. Dofinansowanie z WFOŚ dało możliwość zamontowania instalacji solarnej, która pokrywa sporą część zapotrzebowania na energię do podgrzewania wody. A tej, przy bardzo rozbudowanym zakresie hydroterapii, potrzeba bardzo dużo.
 

Właśnie minęło pięć lat od czasu realizacji tych inwestycji.

- Został przeprowadzony audyt końcowy, oceniający trwałość projektu i jego efekty. Audyt ten wykazał, że wszystko zostało wykonano wzorowo – mówi dyrektor Duńczyk. - To także dowód, że nie zawiedliśmy zaufania Starosty. Przy tej okazji gorąco dziękujemy panu staroście i zarządowi powiatu, radnym za to zaufanie i okazaną pomoc.

Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjne prowadzone jest przez Stowarzyszenie Promyk. W jego ramach działa też Niepubliczny Zespół Placówek Specjalnych (przedszkole i podstawówka).

Łącznie rocznie z usług Centrum korzysta grubo ponad 4 tys. osób. Tylko w ubiegłym roku wykonano ponad 145 tys. zabiegów o łącznej wartości 1 miliona 543 tys. zł.Komentarze do artykułu

Anka

Jak milo czyta sie takie informacje! To sie nazywa wspolpraca!! Gratulacje !! I tak to powinno sie zazebiac na wszystkich plaszczyznach w nasYm powiecie czy miescie !! Pan Starosta i jego wspolpracownicy to dobrzy ludzie, myslacy o mieszkancach, niejednokrotnie to udowodnili. mieszkam niestety daleko od Szczytna ale ale w sercu to mój powiat i moje miasto!!! Ciesze sie ze wszystkich inwestycji sluzacych mieszkancom!! Anka

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2018-03-21 13:46:31

Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej

 • Środa, 2018-03-21 13:31:04

Mistrz powiatu jest z Wielbarka

 • Środa, 2018-03-07 12:48:16

Kolejny kadrowicz z naszego powiatu


Komentarze

 • Bycie radnym to niezły biznes!? Sprawdź, jakie diety otrzymują
  Kiedyś jeden z radnych mi powiedział "radny to nie praca - to funkcja". Swoją drogą 2 tys miesięcznie to dla niektórych etat (8h dziennie) i to czasami naprawdę ciężkiej pracy a do dwóch tysięcy nie dobijają. Kto to jest radny? Dla mnie radny to jest ktoś kto chce rozwoju miasta. Ktoś kto kocha (może zbyt mocno), lubi to miasto, że gotów jest oddać dla niego kawałek swego życia. Potrzebni tam są (w Radzie) ludzie, dla których pieniądz nie jest wszystkim... Osobiście byłbym za tym aby zlikwidować pensje radnych - to pozwoli odsiać ziarno od plew i pokaże ludzi, którzy robią to od serca a nie dla pieniędzy. Koszty, nie ma problemu - faktura imienna lub na Radę Miasta, albo przedstawienie biletu (identycznie jak przy rozliczeniu diety). Wyjazdy ? Załatwiane standardową dietą państwową (30 zł dziennie). Czy są jeszcze jakieś inne argumenty ? Jeśli tak to poproszę chętnie je odeprę. Oczywiście tak nigdy się nie stanie bo nikt nie odda tego co przychodzi niedużym kosztem.
  Autor: WM
  2018-03-21 23:23:28
 • Bycie radnym to niezły biznes!? Sprawdź, jakie diety otrzymują
  Do obywatela. Dyżury? Taki przypada raz na 21 TYGODNI czyli w roku przeciętny radny ma takie dwa, a pechowy - -trzy. Sesja? Raz na dwa miesiące 1-2 godziny, a niekiedy 15 minut. Komisja? Raz w miesiącu też 1-2 godziny. Ile więc godzin "pracuje" radny? Nawet taki fanatycznie aktywny (których notoryczny brak) z pewnością nie poświęca tej społecznej służbie 8 godzin dziennie. I dieta jest za mała? Większa dawałaby lepsze gwarancje, że radni będą bardziej sprawni? Czyli za 1680 zł nie opłaca im się być sprawnymi? No... takie oczekiwania mógł chyba tylko wymyślić radny... sprawny inaczej, więc może obywatel by się ujawnił. Wtedy można byłoby ocenić czy i jak bardzo jest sprawny i dlaczego obecna dieta nie pozwala mu solidniej "pracować".
  Autor: pirania
  2018-03-21 16:46:23
 • Bycie radnym to niezły biznes!? Sprawdź, jakie diety otrzymują
  Nie podoba mi się ton artykułu sugerujący, że radni biorą wielkie pieniądze za nic. Praca radnego wymaga poświęcenia dużej ilości czasu (dyżury radnego, udział w sesjach rady, załatwianie spraw w urzędach, itp.) i wiąże się z ponoszeniem kosztów (choćby na przejazdy). Nikt nie ma prawa oczekiwać, że radny będzie robił to społecznie, za przysłowiowe "dziękuję". Za wykonaną pracę należy się wynagrodzenie a za poniesione koszty ich zwrot. Temu właśnie służą diety. Pamiętajmy, że sprawny radny przyniesie społeczności lokalnej wiele więcej zysków niż wypłacone mu diety. Sprawy miałyby się nieco inaczej, gdyby diety były znacznie wyższe, ale te szczycieńskie są moim zdaniem raczej niskie niż wysokie.
  Autor: Obywatel
  2018-03-21 16:29:40
 • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
  Też to widziałam myślałam że mi się przewidzialo ale teraz już wiem że nie...mnie osobiście to przeraża
  Autor: Ania D...
  2018-03-20 20:32:44
 • Kiedy i czy ruszą narty wodne w Szczytnie?
  A kiedy postanie ścieżka rowerowa na nasypie kolejowym w stronę Biskupca?
  Autor: wolf
  2018-03-20 14:04:08
 • Obrobił mieszkanie z fajek, bo myślał że wujek się zgodzi
  Ja to myślałem że w tej gminie to nikt nie zna numeru na psy
  Autor: Jo tam
  2018-03-19 15:37:52
 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  Kopalnie zlikwidowali
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 09:22:41
 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  stary dziad ktoremu juz blisko do zejscia z tego swiata powinien sie zajmowac prawnukami bo w tym wieku to ma prawnokow niedozyje nawet do doroslego wieku swojego syna piotrusia to jest chore!
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 08:36:45
 • Sołtys Piotr czarował kobiety z Targowa (zdjęcia)
  Dziękuję za pomoc w organizacji takiego dnia kobiet do kolegi radnego Pawła Wyszyńskiego. I wszystkim sponsorom: Ośrodkowi Targowski Dwór za udostępnienie przepięknej sali i za poczęstunek, i za wsparcie finansowe, Bank Spółdzielczy w Dzwierzutach, Pani Wójt Gminy Dzwierzuty, OSP Targowo, Andrzej i Agata Grzebska, Czesław Gołębiowski, Paweł i Małgorzata Sztymelska, Paweł Szydlik, Roksana Mucka , Klaudia Mucka i przedstawicielce AVON za zabiegi komety znęcanie i nagrody.
  Autor: Soltys
  2018-03-16 18:55:57
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05