Wtorek, 16 Styczeń, Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Powiat tuli pieniądze na drogi

Dość wysoko znalazły się dwie drogowe inwestycje powiatu szczycieńskiego na wstępnej liście rankingowych Urzędu Wojewódzkiego. Jest zatem szansa na dodatkowe pieniądze.



Przebudowa drogi na odcinku Wielbark – Rozogi zlazła się na 4 pozycji, a przebudowa drogi Pasym – Dźwierzuty (chodzi o 3-kilometrową „dziurę” pomiędzy Małszewkiem a Grzegrzółkami) na 8.

- Bardzo cieszymy się z tak wysokich pozycji, bo to oznacza, że najprawdopodobniej otrzymamy wsparcie finansowe do obu inwestycji – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Jak widać nasze wnioski były dobrze przygotowane.

Przebudowa drogi Wielbark – Rozogi, na odcinku niemal 5 kilometrów, ma kosztować ponad 5,5 mln zł. Powiat chce na nią otrzymać 2,7 mln zł wsparcia w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

Z kolei przebudowa drogi Pasym – Dźwierzuty dotyczy 3-kilometrowego odcinka Małszewko – Grzegrzółki.

- To jest ten fragment drogi, który nie załapał się na remont podczas wcześniejszych pracy na drodze Pasym – Dźwierzuty, gdzie najpierw poprawiliśmy odcinek Pasym – Grzegrzółki, a potem Dźwierzuty-Małszewko – tłumaczy starosta Matłach. - Ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w przyszłym roku również naprawimy tę tak zwaną dziurę pomiędzy Małszewkiem a Grzegrzółkami.

Koszt tej inwestycji oszacowano na 2,3 mln zł. Dofinansowanie ma wynieść około 1,1 mln zł.

 

Fot.

Tak uroczyście otwierano przebudowaną drogę powiatową Pasym – Grzegrzółki, jest szansa, że za rok poprawiony zostanie też odcinek Grzegrzółki – Małszewko

 



Powiązane wydarzenia



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Niebawem wybory
  Autor: Michał Szczytno
  2018-01-16 11:50:29
 • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
  Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
  Autor: ncccc
  2018-01-15 21:17:58
 • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
  Najlepsi
  Autor: ja
  2018-01-15 12:58:15
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
  Autor: Paweł Malec
  2018-01-12 12:51:20
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
  Autor: jack609
  2018-01-11 09:15:21
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
  Autor: Romuald Amborski
  2018-01-10 20:32:07
 • Wikariusz w świecie edukowany
  bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
  Autor: eustacha
  2018-01-10 18:56:50
 • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
  To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
  Autor: Mieszkanka rudki
  2018-01-10 07:09:49
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  To bardzo smutna wiadomość. Pan Stanisław był moim nauczycielem w podstawówce, później nauczycielem wędkarstwa. Zawsze będę miał go w pamięci jako pogodnego i życzliwego człowieka.
  Autor: Krzysztof Chodkowski
  2018-01-07 20:08:04
 • "Niepodległa Łączy " 100 wydarzeń na 100-lecie Niepodległości
  Tak się zastanawiam, co z tym miastem jest nie tak? Świetny pomysł, inicjatywa a jak czyta się komentarze na fcb to aż kipi znowu od nienawisci. W czym kłopot? Że ktoś inny wpadł na genialny pomysł? Co za różnica ze zieloni, czarni, niebiescy, czy PIS. Ważne ze coś ciekawego, weźcie ludzie w końcu przestańcie się kłócić tylko zróbcie w końcu cos dobrego dla tego miasta powiatu. Wspólnie, bo naprawdę nie mają najmniejszego znaczenia szyldy partyjne...
  Autor: Obserwator
  2018-01-07 13:14:58