Sobota, 17 Marzec, Imieniny: Izabeli, Henryka, Oktawii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Powiat tuli pieniądze na drogi

Dość wysoko znalazły się dwie drogowe inwestycje powiatu szczycieńskiego na wstępnej liście rankingowych Urzędu Wojewódzkiego. Jest zatem szansa na dodatkowe pieniądze.Przebudowa drogi na odcinku Wielbark – Rozogi zlazła się na 4 pozycji, a przebudowa drogi Pasym – Dźwierzuty (chodzi o 3-kilometrową „dziurę” pomiędzy Małszewkiem a Grzegrzółkami) na 8.

- Bardzo cieszymy się z tak wysokich pozycji, bo to oznacza, że najprawdopodobniej otrzymamy wsparcie finansowe do obu inwestycji – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Jak widać nasze wnioski były dobrze przygotowane.

Przebudowa drogi Wielbark – Rozogi, na odcinku niemal 5 kilometrów, ma kosztować ponad 5,5 mln zł. Powiat chce na nią otrzymać 2,7 mln zł wsparcia w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

Z kolei przebudowa drogi Pasym – Dźwierzuty dotyczy 3-kilometrowego odcinka Małszewko – Grzegrzółki.

- To jest ten fragment drogi, który nie załapał się na remont podczas wcześniejszych pracy na drodze Pasym – Dźwierzuty, gdzie najpierw poprawiliśmy odcinek Pasym – Grzegrzółki, a potem Dźwierzuty-Małszewko – tłumaczy starosta Matłach. - Ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w przyszłym roku również naprawimy tę tak zwaną dziurę pomiędzy Małszewkiem a Grzegrzółkami.

Koszt tej inwestycji oszacowano na 2,3 mln zł. Dofinansowanie ma wynieść około 1,1 mln zł.

 

Fot.

Tak uroczyście otwierano przebudowaną drogę powiatową Pasym – Grzegrzółki, jest szansa, że za rok poprawiony zostanie też odcinek Grzegrzółki – Małszewko

 Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Oczywiste jest to ,że kierowcy nie mają gdzie trenować kontrolowanych poślizgow ,które niestety czasem ratują życie na oblodzonych drogach ,a Pan Klonowski to chyba chce się przypodobać naszej policji albo chyba sam nie wie co mówi .
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:53:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Tak oczywiście kierowca z przed roku uderzył w drzewo ale oczywiście nigdzie nie ma napisane co było przyczyną wpadniecia na gładź lodową i uderzenia w drzewo .Oczywiście policja miała informację,że kierowca jadąc BMW zrobił manewr w prawo i wpadł w poślizg tylko dlatego,że kierowca drugiego samochodu wyjechał mu w poprzek z prawej strony .Niestety policja nie ustaliła kto był tym kierowcą,a kierowca BMW robił wszystko, żeby się nie zdeżyć wyjerzdzajacym z prawej strony autem . Dlatego władze miasta powinny utworzyć bezpieczne akweny dla ludzi zainteresowanych sportami motoryzacyjnymi
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:47:35
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Kaczor zapomniał jak sam tak robił ????
  Autor: Kris
  2018-03-09 12:44:56