Sobota, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Powiat remontuje drogi

Tylko w tym roku na budowę dróg powiatowych pójdzie grubo ponad 11 milionów złotych. Prace trwają miedz innymi w Świętajnie, Dźwierzutach, czy Wielbarku i Rozogach.



Najbardziej kosztowną inwestycją jest przebudowa drogi Świętajno – Spychowo i Wielbark – Rozogi. Obie inwestycje wrzucono do jednego worka i ich koszt wyceniono na ponad 6 mln złotych. Na szczęście koszty po równo wzięły na siebie samorządy powiatowy oraz gminne Wielbarka i Świętajna. - Połowę potrzebnych środków udało nam się pozyskać z Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Dzięki temu każdy z gminnych samorządów realnie wyłoży na inwestycje na swoim terenie jedynie dwadzieścia pięć procent ich wartości.

Prace na odcinku Świętajno – Spychowo są bardzo zaawansowane. Oprócz nawierzchni budowana jest tam też ścieżka pieszo-rowerowa. Podobnie sytuacja wygląda na odcinku Wielbark – Rozogi.

To nie koniec powiatowych inwestycji drogowych. Prace wciąż trwają na odcinku Dźwierzuty – Małszewka (jest to fragment inwestycji Dźwierzuty-Pasym). Kolejne inwestycje mają ruszyć w najbliższych tygodniach.



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
    Zamiast zrobić przed gminą fontannę z prawdziwego zdarzenia okrogłą z jakims filarem i woda na boki rozpryskiwała to zrobili dziurę we wnęce,po co ta dziura?....wie.A zamiast fontanny zrobili na boku sikawki żeby można było się wykąpać.Reszta wykonania szkoda gadać.
    Autor: Sikawka
    2018-08-16 22:02:27
  • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
    !!!????
    Autor: Xxxx
    2018-08-16 20:04:13
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
    Autor: MC
    2018-08-16 17:37:17
  • Od robotnika do kierownika...
    Swoją karierę w Ikei we Wielbarku zacząłem już 7 lat temu. Nie traktowałem początkowo tej pracy jako coś z czym bym wiązał moją przyszłość na tyle lat, ale faktycznie, stopniowo zdobywałem doświadczenie, wiedzę, umiejętności i awansowałem, obecnie zajmuje jedno z kierowniczych stanowisk i bardzo sobie cenię pracę tu. Bardzo pozytywne wrażenia, tym bardziej patrząc na te 7 lat, które już tu pracuję
    Autor: Krzysztof
    2018-08-16 12:47:29
  • Ronda jeszcze nie ma, a już... denerwuje
    szkoda ze temu cfaniakow"i w sutannie nie zabrali, nie zdziwie sie dy za nasze pieniądze jeszcze wokół koscioł alejki i chodniki miasto zrobi.
    Autor: Marcin
    2018-08-16 12:40:29
  • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
    skoro ktoś chce zadać te pytania, niech je zada oficjalnie w twarz wójtowi.
    Autor: macx
    2018-08-16 12:29:44
  • Protest... sąd w Szczytnie
    na zdjęciu odliczając dzieci to max 30 osób!!
    Autor: marta
    2018-08-16 11:52:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Wielbark bez wątpienia dużo zyskuje dzięki zlokalizowanemu tu zakładowi Ikea. Jest to miejsce pracy dla ogromnej liczby naszych mieszkańców i nie tylko.
    Autor: Tadeusz
    2018-08-16 10:56:32
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Z pewnością ul. Wielbarska to o wiele lepsza lokalizacja, co widać po ilości przejeżdżających pojazdów. Również ze względu na bliskość obwodnicy, która łączy drogę do Warszawy i na lotnisko i drogę do Ostrołęki. Pewnie dlatego lokalizację tam wybrała Biedronka. Teraz to się robi prawie nowe centrum, widać tam mnóstwo ludzi. Lemańska jest zaś za daleko, żeby lokalizacja była atrakcyjna też dla mieszkańców miasta.
    Autor: Szczytnianin
    2018-08-16 09:54:32
  • Złośliwy los i guz... Tomek potrzebuje pomocy

    Autor: AnaGuerrero