Niedziela, 24 Marzec, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Poseł Papke uczył, jak zdobyć pieniądze


W poniedziałek w Szczytnie odbyło się szkolenie skierowane do działaczy sportowych z naszego powiatu, a dotyczyło programu Ministerstwa Sportu i Turystki Klub 2019. Do wzięcia jest 10 lub 15 tys. zł. Szkolenie poprowadził poseł, znany sportowiec Paweł Papke i dyrektorka jego biura poselskiego Sylwia Kurt.



Program Klub 2019 przewiduje dofinansowania działalności klubowej na poziomie 10 tysięcy złotych (w przypadku jednej sekcji) i 15 tysięcy złotych (w przypadku klubu wielosekcyjnego). 60 procent tej kwoty może pójść na wynagrodzenie dla trenerów, a pozostała część na wyposażenie klubu lub na przykład obozy sportowe.

 

 

- W skali kraju do rozdysponowania jest 40 mln złotych – mówi Paweł Papke. - Program działa od 2016 roku i do tej pory udało nam się rozdać klubom około 33 procent tej kwoty. Powód jest błahy wiele wniosków odpada przy rozpatrywaniu merytorycznym. Stąd dziś moja obecność w Szczytnie. Chcę podpowiedzieć działaczom, jak skutecznie złożyć wniosek i uzyskać wsparcie.


 

  

O pieniądze mogą starać się zarejestrowane kluby i stowarzyszenia, które działają od co najmniej 3 lat. Dotację można przeznaczyć wyłącznie na szkolenie młodzieży do 18 roku życia. Termin składania wniosków upływa 15 marca.

 

- Myślę, że takie spotkania są bardzo potrzebne naszym działaczom sportowym – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor MOS, współorganizator szkolenia. - Dzięki nim dowiadują się, gdzie mogą szukać dodatkowych pieniędzy na swoją działalności. Wiem, że w ubiegłym roku z tego programu skorzystały cztery kluby z naszego powiatu. Wśród nich był na przykład SKS Szczytno.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Rowerowa ścieżka „zarasta”... przetargami
    O jakiej ścieżce jest mówione - jeżeli na trasie Kiejkuty Jabłonka, ten odcinek jest już zasypany. Bo w tym miejscu powstał droga z Kiejkut do Orżyn !!!
    Autor: takisobie
    2019-03-23 13:06:08
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    To są choroby wieku dziedziecego co nie znaczy,ze przechodzi się je łagodnie. Zdarza się raz na 10 tys. zgon spowodowany powikłaniami. Dlatego należy się szczepic.dzieci i siebie!
    Autor: Nuna
    2019-03-23 12:19:35
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    szkoda dziewczynki pochylmy czoła nad zmarłym dzieckiem spoczywaj w pokoju aniołku!!!
    Autor: tom
    2019-03-23 07:29:19
  • Ogień nie zna się na zegarku
    do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
    Autor: Grzesiek
    2019-03-22 10:45:29
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
    Autor: ina
    2019-03-22 10:27:31
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
    Autor: Sebastian T.
    2019-03-22 05:31:55
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
    Autor: Frustrat
    2019-03-21 21:10:57
  • Pierwszy piec z dotacją
    To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
    Autor: Rafal
    2019-03-21 18:18:05
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
    Autor: Szczytniak
    2019-03-21 14:20:47
  • Ogień nie zna się na zegarku
    Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
    Autor: Feministka
    2019-03-21 10:21:56