Sobota, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Polowanie z tabletką gwałtu na kobiety


Aż siedem przypadków gwałtów z użyciem tabletki gwałtu zanotowali szczycieńscy śledczy. Do ostatniej takiej próby miało dojść w październiku. Ofiarą padła wówczas dwudziestokilkuletnia dziewczyna. Śledczy szukają sprawcy bądź sprawców i apelują do kobiet o większą ostrożność.

 



Z ustaleń szczycieńskiej prokuratury wynika, że schemat działania zawsze jest dość podobny. Sprawca bądź sprawcy bawią się w szczycieńskich klubach i wybierają samotne kobiety. Do drinków, napojów wrzucali środek odurzający, tak zwaną pigułkę gwałtu.

 

Ostatni w październiku

 

- Nie chcę mówić o szczegółach postępowań, ale mogę powiedzieć, że na przestrzeni ostatniego czasu odnotowaliśmy rzeczywiście 7 takich przypadków – mówi Artur Choroszewski, szef szczycieńskiej prokuratury. - Ostatni miał miejsce w październiku tego roku. Pokrzywdzona kobieta bawiła się w jednym ze szczycieńskich klubów. Czekamy na wyniki toksykologii i wyniki badań biologicznych.

 

Kobiecie ktoś prawdopodobnie dorzucił środki odurzające, po których straciła świadomość i została wykorzystana seksualnie.

 

Trudne postępowania

 

Śledczy przyznają, że postępowania w takich sprawach są bardzo żmudne i skomplikowane.

 

- W przypadku tak zwanej tabletki gwałtu, kobieta traci świadomość, nie pamięta wielu rzeczy, najczęściej nie ma też śladów obrony przed gwałtem – mówi prokurator Choroszewski. - To utrudnia zebranie wystarczających dowodów, aby ustalić sprawcę bądź sprawców tych haniebnych czynów. Dlatego apeluję do kobiet i ich znajomych, z którymi wychodzą do klubów czy pubów o większą czujność i ostrożność.


 

Stężenie alkoholu i działanie pigułki gwałtu mogą wywołać u kobiet m.in. zaniki świadomości, zaburzenia zdolności psychomotorycznych i zaburzenia prawidłowej oceny sytuacji.

 

Aple o czujność

 

Śledczy mówią, aby nie zostawiać swoich napojów bez opieki. Gdy przyszliśmy do klubu z koleżanką, dziewczyną, to nawet, gdy się pokłócimy nie pozwólmy, aby została sama. Gdy widzimy, że ktoś dosłownie z minuty na minuty traci świadomość, czy ma kłopot z poruszaniem się to powinien być dla nas sygnał, że coś stało się nie tak. Informujmy policję o każdym podejrzanym działaniu. Być może to ułatwi identyfikację sprawcy bądź sprawców gwałtów w naszym powiecie.

 

 Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Fot. policja.pl



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2018-10-18 12:41:29

Kobiety też mają ciężką nogę

  • Poniedziałek, 2018-05-07 22:49:31

Olszewki we władzy kobiety

  • Czwartek, 2018-04-05 11:03:33

Kobiety na straży… Wielbarka


Komentarze

  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Panie Burmistrzu niech pan popatrzy trochę na dzieci ,które zmieniły już budynek szkolny z SP3 na Gimnazjum 1 ich plecaki ważą 18,19 kg i tak jest prawie codziennie, jak te dzieci mają chodzić jeszcze na drugą część Szczytna na lekcje a co za tym idzie ile mają niebezpiecznych ulic po drodze .Ja sobie nie wyobrażam że moje dziecko chodzi do tzw.2 lub 4 gdzie mieszkamy za szpitalem.Pomysł jest chory tak samo jak to żeby likwidować klasy w szkołach w których kiedyś uczyło się po 30 -tu uczniów a teraz klasa liczy zaledwie 22,24 uczniów i brak jest miejsc w szkołach. Chory pomysł jak chora była reforma gimnazjalna.Czemu nigdy nie jest tak ,żeby to rodzice mogli decydować o tym co jest lepsze dla ich dzieci .
    Autor: Agata
    2019-01-17 20:11:06
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
    Autor: massakra
    2019-01-17 16:05:13
  • Romantyczne oświadczyny w... kinie
    To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
    Autor: max
    2019-01-17 09:57:48
  • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
    Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
    Autor: maniek
    2019-01-17 09:01:43
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
    Autor: Robert
    2019-01-17 02:58:41
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
    Autor: R.....
    2019-01-16 18:32:24
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
    Autor: Waga
    2019-01-16 18:04:13
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
    Autor: dr
    2019-01-16 13:53:58
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
    Autor: Agnieszka
    2019-01-15 18:34:24
  • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
    Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
    Autor: Halina Biziuk