Piątek, 22 Luty, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Policjanci ze Szczytna przesiądą się do nowej motorówki


Szczycieńscy policjanci podsumowali ubiegły rok. Na specjalnej odprawie zjawili się między innymi I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak, który przy okazji podsumowania uroczyście przekazał policjantom Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie kluczyki do łodzi motorowej.W piątek (08.02.2019) o godz. 11:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie odbyła się narada roczna, w której oprócz policjantów i pracowników komendy udział wzięli: mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Artur Choroszewski Prokurator Rejonowy w Szczytnie, Jarosław Matłach Starosta Szczycieński, Krzysztof Mańkowski Burmistrz Miasta Szczytno, Cezary Łachmański Burmistrz Miasta i Gminy Pasym, Sławomir Wojciechowski Wójt Gminy Szczytno, Grzegorz Zapadka Burmistrz Miasta i Gminy Wielbark.

 

 

 

Mł. insp. Tomasz Bzymek Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie przedstawił statystykę osiągniętych w jednostce wyników. W minionym roku odnotowano tendencję wzrostową w postępowaniach wszczętych oraz spadek w przestępstwach stwierdzonych. Ważną rzeczą na jaką zwrócił uwagę Komendant to znaczny wzrost wykrywalności przestępstw kryminalnych. Możemy się również pochwalić ponad milionową kwotą wartości mienia odzyskanego.

 

 

Na co zwrócono uwagę, to prawidłowy czas reakcji szczycieńskich policjantów na interwencyjne zgłoszenia mieszkańców, który uzyskany został przy obsłudze ponad 9 tysięcy interwencji z czego 200 razy podejmowano interwencje domowe, a pozostałe dotyczyły interwencji w miejscach publicznych.

 

W policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych znajdującym się w budynku komendy w 2018 roku przebywało 483 osób, z czego 158 zostało doprowadzonych w celu wytrzeźwienia.

 

W porównaniu do 2017 roku, w 2018 r. liczba wypadków zmalała o 23 do wartości 60. Wzrosła nieznacznie liczba kolizji do jakich doszło na drogach powiatu szczycieńskiego do wartości 694 - o 22 więcej niż w roku ubiegłym. W zaistniałych zdarzeniach drogowych rannych zostało 71 osób, spadek o 28, natomiast zginęło 6 osób.

 

 

Przedstawione powyżej dane, to niektóre tylko efekty pracy szczycieńskich funkcjonariuszy. Jak podkreślił mł. insp. Tomasz Bzymek praca policjantów jest pracą odpowiedzialną. To właśnie dzięki ich pracy na drogach, w miejscach publicznych, a nawet w miejscach zamieszkania inni mogą czuć się bezpiecznie.

 

W dalszej części mł. insp. Tomasz Bzymek podziękował wszystkim przedstawicielom samorządów terytorialnych, szefom instytucji i organizacji oraz przedstawicielom służb za zaangażowanie, pracę i pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa na terenie powiatu szczycieńskiego. Miniony rok obfitował w wiele różnorodnych zdarzeń oraz działań m.in. imprez masowych.


 

 

Artur Choroszewski Prokurator Rejonowy w Szczytnie odniósł się do wyników pracy przedstawionych przez Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie. Wyraził wdzięczność za zaangażowanie funkcjonariuszy w prowadzonych i zakończonych postępowaniach w 2018 r. jak też nadmienił, że funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego podczas prowadzonych postępowań wykazują się dużą wiedzą oraz zaangażowaniem co przekłada się na ilość i jakość zakończonych spraw.

 

Z kolei Jarosław Matłach Starosta Szczycieński podziękował policjantom za trud w codziennej służbie, jak też odniósł się do narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki któremu obywatele mają bezpośredni wpływ na działania policji, a w konsekwencji na wzmacnianie społecznego poczucia bezpieczeństwa.

 

Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Babalski zwrócił uwagę na pozytywny wizerunek szczycieńskich policjantów wśród mieszkańców powiatu. W imieniu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego podziękował wszystkim policjantom szczycieńskiej jednostki za zaangażowanie i poświęcenie w służbie.

 

Mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie wyraził słowa uznania dla pracy szczycieńskich policjantów oraz pracowników cywilnych. Pogratulował osiągniętych wyników, zadowolenia społecznego i bardzo dobrej współpracy z samorządem lokalnym i służbami mundurowymi. Dodał również, że w jego ocenie wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na funkcjonowanie Policji, która tak dobrze postrzegana jest w regionie.

 

Po zakończonej naradzie rocznej wszyscy zaproszeni goście udali się na dziedziniec jednostki policji, gdzie nastąpiło uroczyste przekazanie łodzi motorowej R-3 MARINE LAB funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

Łódź została zakupiona z Programu Modernizacji Policji i przekazana z Komendy Głównej Policji za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak uroczyście przekazał policjantom Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie kluczyki do łodzi.

 

Łódź wyposażona we wszystkie niezbędne urządzenia trafiła do policjantów pełniących służbę na wodzie.

KPP SzczytnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46