Sobota, 20 Kwiecień, Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Policjanci ze Szczytna przesiądą się do nowej motorówki


Szczycieńscy policjanci podsumowali ubiegły rok. Na specjalnej odprawie zjawili się między innymi I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak, który przy okazji podsumowania uroczyście przekazał policjantom Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie kluczyki do łodzi motorowej.W piątek (08.02.2019) o godz. 11:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie odbyła się narada roczna, w której oprócz policjantów i pracowników komendy udział wzięli: mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Artur Choroszewski Prokurator Rejonowy w Szczytnie, Jarosław Matłach Starosta Szczycieński, Krzysztof Mańkowski Burmistrz Miasta Szczytno, Cezary Łachmański Burmistrz Miasta i Gminy Pasym, Sławomir Wojciechowski Wójt Gminy Szczytno, Grzegorz Zapadka Burmistrz Miasta i Gminy Wielbark.

 

 

 

Mł. insp. Tomasz Bzymek Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie przedstawił statystykę osiągniętych w jednostce wyników. W minionym roku odnotowano tendencję wzrostową w postępowaniach wszczętych oraz spadek w przestępstwach stwierdzonych. Ważną rzeczą na jaką zwrócił uwagę Komendant to znaczny wzrost wykrywalności przestępstw kryminalnych. Możemy się również pochwalić ponad milionową kwotą wartości mienia odzyskanego.

 

 

Na co zwrócono uwagę, to prawidłowy czas reakcji szczycieńskich policjantów na interwencyjne zgłoszenia mieszkańców, który uzyskany został przy obsłudze ponad 9 tysięcy interwencji z czego 200 razy podejmowano interwencje domowe, a pozostałe dotyczyły interwencji w miejscach publicznych.

 

W policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych znajdującym się w budynku komendy w 2018 roku przebywało 483 osób, z czego 158 zostało doprowadzonych w celu wytrzeźwienia.

 

W porównaniu do 2017 roku, w 2018 r. liczba wypadków zmalała o 23 do wartości 60. Wzrosła nieznacznie liczba kolizji do jakich doszło na drogach powiatu szczycieńskiego do wartości 694 - o 22 więcej niż w roku ubiegłym. W zaistniałych zdarzeniach drogowych rannych zostało 71 osób, spadek o 28, natomiast zginęło 6 osób.

 

 

Przedstawione powyżej dane, to niektóre tylko efekty pracy szczycieńskich funkcjonariuszy. Jak podkreślił mł. insp. Tomasz Bzymek praca policjantów jest pracą odpowiedzialną. To właśnie dzięki ich pracy na drogach, w miejscach publicznych, a nawet w miejscach zamieszkania inni mogą czuć się bezpiecznie.

 

W dalszej części mł. insp. Tomasz Bzymek podziękował wszystkim przedstawicielom samorządów terytorialnych, szefom instytucji i organizacji oraz przedstawicielom służb za zaangażowanie, pracę i pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa na terenie powiatu szczycieńskiego. Miniony rok obfitował w wiele różnorodnych zdarzeń oraz działań m.in. imprez masowych.


 

 

Artur Choroszewski Prokurator Rejonowy w Szczytnie odniósł się do wyników pracy przedstawionych przez Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie. Wyraził wdzięczność za zaangażowanie funkcjonariuszy w prowadzonych i zakończonych postępowaniach w 2018 r. jak też nadmienił, że funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego podczas prowadzonych postępowań wykazują się dużą wiedzą oraz zaangażowaniem co przekłada się na ilość i jakość zakończonych spraw.

 

Z kolei Jarosław Matłach Starosta Szczycieński podziękował policjantom za trud w codziennej służbie, jak też odniósł się do narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki któremu obywatele mają bezpośredni wpływ na działania policji, a w konsekwencji na wzmacnianie społecznego poczucia bezpieczeństwa.

 

Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Babalski zwrócił uwagę na pozytywny wizerunek szczycieńskich policjantów wśród mieszkańców powiatu. W imieniu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego podziękował wszystkim policjantom szczycieńskiej jednostki za zaangażowanie i poświęcenie w służbie.

 

Mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie wyraził słowa uznania dla pracy szczycieńskich policjantów oraz pracowników cywilnych. Pogratulował osiągniętych wyników, zadowolenia społecznego i bardzo dobrej współpracy z samorządem lokalnym i służbami mundurowymi. Dodał również, że w jego ocenie wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na funkcjonowanie Policji, która tak dobrze postrzegana jest w regionie.

 

Po zakończonej naradzie rocznej wszyscy zaproszeni goście udali się na dziedziniec jednostki policji, gdzie nastąpiło uroczyste przekazanie łodzi motorowej R-3 MARINE LAB funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

Łódź została zakupiona z Programu Modernizacji Policji i przekazana z Komendy Głównej Policji za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak uroczyście przekazał policjantom Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie kluczyki do łodzi.

 

Łódź wyposażona we wszystkie niezbędne urządzenia trafiła do policjantów pełniących służbę na wodzie.

KPP SzczytnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Egzaminy mimo strajku
  To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
  Autor: Rafal
  2019-04-20 09:32:28
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
  Autor: Karol
  2019-04-20 09:20:42
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
  Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
  2019-04-19 21:35:01
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2019-04-19 21:20:51
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19