Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Policjanci z drogówki będą na... kartę

Kierowcy będą mogli płacić mandaty u policjantów. Funkcjonariusze ze Szczytna przeszli właśnie szkolenie z... obsługi terminali płatniczych. Taka możliwości opłaty mandatu pojawi się w naszym powiecie już w najbliższych dniach.Dzisiaj policjanci ruchu drogowego szczycieńskiej jednostki uczestniczyli w szkoleniu z zakresu obsługi terminali płatniczych. Szkolenie przeprowadził przedstawiciel producenta tych urządzeń. Wykorzystanie terminali ma ułatwić i usprawnić opłatę nałożonych na kierowców mandatów karnych. Terminale „do służby” trafią już w przyszłym tygodniu.

 

- Kierowcy, na których zostanie nałożony mandat karny, będą mogli mandat opłacić kartą płatniczą od razu u policjanta – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - Należy tu zaznaczyć, że kierowca będzie mógł, a nie musiał skorzystać z tej formy płatności.

 

Wybór będzie należał od osoby ukaranej. Ułatwi to policjantom m.in. postępowanie z obcokrajowcami. Policjanci niejednokrotnie spotykają się z sytuacją, w której obcokrajowiec nie ma możliwości zapłacenia mandatu, bo nie ma polskiej waluty. Zazwyczaj osoby te są gotowe zapłacić mandat za pomocą właśnie karty płatniczej. Dotychczas policjanci nakładając mandat na sprawców przebywających jedynie czasowo w Polsce, musieli dowozić ich do najbliższego bankomatu bądź kantoru. Obecnie będzie to możliwe właśnie przy użyciu terminali POS. Także obywatele polscy skorzystają na tym rozwiązaniu. Dotychczas osoba taka otrzymywała mandat karny kredytowany, co wiązało się m.in. z uiszczeniem opłaty za przelew.

 

Policjanci wykorzystując terminal będą przede wszystkim musieli zweryfikować czy osoba dokonująca płatności jest rzeczywiście właścicielem karty bankomatowej.

Czynności osoby korzystającej z tej formy płatności ograniczają się do wprowadzenia kodu PIN karty bankomatowej i akceptacji płatności. Czyli jest to taka sama czynność wykonywana na co dzień przez użytkowników kart bankomatowych.

 

Policjanci z Warmii i Mazur od 15 stycznia br. są sukcesywnie wyposażani w terminale płatnicze. Potrwa to do 9 lutego br. Łącznie w naszym regionie będzie 78 sztuk takich urządzeń. Zanim jednak poszczególne jednostki dostaną terminale najpierw policjanci ruchu drogowego zostaną przeszkoleni przez producenta takiego urządzenia z zakresu obsługi technicznej.

Każda jednostka otrzyma po kilka sztuk terminali. Do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie trafiło 5 takich urządzeń.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze