Środa, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Policjanci przyjmują już karty płatnicze


Szczycieńscy policjanci ruchu drogowego dysponują już w radiowozach terminalami płatniczymi. Dzięki temu mandat można zapłacić „od ręki”. Terminale „służą” w naszym powiecie od 1 lutego. Do dziś (piątek, 9 lutego) z tej formy opłacenia mandatu skorzystało już 21 osób.



Na drogach powiatu szczycieńskiego kierowcy, na których nałożony został mandat karny, mogą dokonać jego opłaty bezpośrednio u policjantów. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze drogówki uczestniczyli w szkoleniu przygotowującym ich do obsługi mobilnych terminali płatniczych.

 

Szczycieńscy policjanci ruchu drogowego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, umożliwiają im bezgotówkowe uiszczenie grzywny nałożonej w drodze postępowania mandatowego, już w miejscu kontroli drogowej.

 

Przypomnijmy, policjanci niejednokrotnie spotykają się z sytuacją, w której obcokrajowiec nie ma możliwości zapłacenia mandatu, bo nie ma polskiej waluty. Zazwyczaj osoby te są gotowe zapłacić mandat za pomocą właśnie karty płatniczej. Dotychczas policjanci nakładając mandat na sprawców przebywających jedynie czasowo w Polsce, musieli dowozić ich do najbliższego bankomatu bądź kantoru. Obecnie będzie to możliwe właśnie przy użyciu terminali POS.

 


Także obywatele polscy skorzystają na tym rozwiązaniu. Dotychczas osoba taka otrzymywała mandat karny kredytowany co wiązało się m.in. z uiszczeniem opłaty poprzez Internet bądź tradycyjnie na poczcie.

 

Policjanci wykorzystując terminal będą przede wszystkim musieli zweryfikować czy osoba dokonująca płatności jest rzeczywiście właścicielem karty bankomatowej.

 

Czynności osoby korzystającej z tej formy płatności ograniczają się do wprowadzenia kodu PIN karty bankomatowej i akceptacji płatności.

Do tej pory 21 osób skorzystało z możliwości opłacenia mandatu karnego u policjantów za pośrednictwem terminali płatniczych.

 

KPP Szczytno/tsz

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2018-12-07 11:10:51

Społeczna lodówka już działa (zdjęcia)

  • Piątek, 2018-11-30 09:24:07

Policjanci podziękowali Strzelcom

  • Środa, 2018-11-28 13:27:12

Policjanci w GOPS Szczytno

  • Poniedziałek, 2018-10-29 10:20:53

Świetlica w Korpelach już w budowie

  • Niedziela, 2018-10-21 21:13:41

Lokale wyborcze już zamknięte (zdjęcia)


Komentarze

  • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
    Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
    Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
    2018-12-10 23:22:21
  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:15:09
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:09:42
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
    Autor: Ela
    2018-12-10 10:12:34
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
    Autor: miejscowy
    2018-12-10 08:49:44
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
    Autor: Ccc
    2018-12-09 23:32:57
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-08 23:33:23
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    … kino, teatr i filharmonię na okrasę, żeby było co burzyć za kilka lat. Bo jak ktoś nie pamięta, to kino padło z braku widzów. A ci, którzy najwięcej darli mordy, że nie ma kina, chodzili do tego, które było, raz na pięć lat albo i to nie. Już widzę, jak tatuś z mamusią i 2-3 dzieci codziennie zapitala na basen, żeby to-to zarabiało na siebie przynajmniej. Może jakiś nieliczne sztuki z odległości maks 20 km też czasem zahaczą, Bo z takich wsi jak Warszawa, Szczecin czy Katowice to na ten basen pies z kulawą nogą nie zajrzy. Baseny z maleńkimi aquaparkami są prawie wszędzie. InnoPolice - nie ma nigdzie, więc panie \"mieszkaniec\" włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne.
    Autor: zbudować basen...
    2018-12-08 20:18:57
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem
    Autor: antoni buszylo /zielonka
    2018-12-08 18:17:52