Sobota, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Policjanci polują na pieszych


Policjanci zamiast ostrzegać, działać prewencyjnie, czy pomagać zwyczajnie polują na pieszych – mówi zdenerwowany pan Stanisław.Chciałbym wszystkich ostrzec, bo to, co się dzieje przed przejazdem kolejowy na styku ulic Warszawskiej i Skłodowskiej-Curie nie jest normalne. Policjanci na prawo i lewo rozdają mandaty pieszym. To zwykłe polowanie. Tym bardziej, że oznakowanie zwyczajnie wprowadza pieszych w błąd. Gdy idzie się chodnikiem od strony ulicy Warszawskiej przechodzi pasami przez ulicę Chrobrego to nagle wyłania się znak, zakaz ruchu pieszych. Aby przejść przez tory, trzeba zawrócić się na ulicę Warszawską, potem przejść przez nią, przejść przez Kolejową i drugą stroną można pokonać torowisko. Żaden normalny człowiek, który dotarł do tego znaku zakazu nie zrobi już tej nawrotki, bo zajmie mu ona, przy tym ruchu samochodowym, co najmniej kilka minut. Jeśli już nie ma tędy przejścia to taki znak powinien stać znacznie wcześniej, a tak to jest zwyczajne wprowadzanie pieszych w błąd. Igranie z ich bezpieczeństwem i skazywanie na pewny mandat. No chyba że taki jest tego cel.
Komentarze do artykułu

kama

W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?

Wojtek

szmaciarze i tyle, wstyd i nic więcej. A jeden z tych szmaciarzy to do dzieci chyba 8-10 lat jak przechodziły to jeszcze burknął że oprócz mandatu to do rodziny zastępczej trafią. żeby nie paragrafy to po mordzie by dostał

D

Trzeba patrzec przed siebie i myslec o tym gdzie, dokąd, ktòrędy sie idzie. Zakaz nie stoi tam od wczoraj. Jest widoczny tak jak i patrol policji. Nic nie dziala tak skutecznie prewencyjnie na wyobraznie społeczenstwa jak ubywajace zlotowki z portfela. Ubywajace ze wzgledu na lenistwo. Działanie prewencyjne spełnione : Pan Stanisław, jego blizsze oraz dalsze otoczenie juz nie przejdą w tym miejscu ! :)

Czytelnik

Pozdrawiam Panów policjantów. Więcej mandatów proszę dla pieszych w tym miejscu. 2 dni temu o mały włos nie rozjechalem tam Pani która się potkęła pokonując przeszkodę. Jestem za i wspieram całym sercem. A tak na marginesie, zbliżając się do wspomnianego miejsca od strony ul. Warszawskiej stoją ogromne znaki informujące pieszych że przejście jest zamknięte. Ale przecież znaki są tylko dla kierowców ...

M

A ile osob musialo dostac mandat za przechodzenie przez tory z prawej strony zanim je zbudowali? Chyba ze zbierali na budowę to co innego...

Dorcia

Był rozkaz napełniania kasy państwowej i tyle. 500 + trzeba mieć z czego płacić. Człowiek już się nie liczy. Daj Boże że rządy się zmienią i jak oni wtedy spojrzą w twarz samym sobie?

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Burmistrzu niech pan popatrzy trochę na dzieci ,które zmieniły już budynek szkolny z SP3 na Gimnazjum 1 ich plecaki ważą 18,19 kg i tak jest prawie codziennie, jak te dzieci mają chodzić jeszcze na drugą część Szczytna na lekcje a co za tym idzie ile mają niebezpiecznych ulic po drodze .Ja sobie nie wyobrażam że moje dziecko chodzi do tzw.2 lub 4 gdzie mieszkamy za szpitalem.Pomysł jest chory tak samo jak to żeby likwidować klasy w szkołach w których kiedyś uczyło się po 30 -tu uczniów a teraz klasa liczy zaledwie 22,24 uczniów i brak jest miejsc w szkołach. Chory pomysł jak chora była reforma gimnazjalna.Czemu nigdy nie jest tak ,żeby to rodzice mogli decydować o tym co jest lepsze dla ich dzieci .
  Autor: Agata
  2019-01-17 20:11:06
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
  Autor: massakra
  2019-01-17 16:05:13
 • Romantyczne oświadczyny w... kinie
  To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
  Autor: max
  2019-01-17 09:57:48
 • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
  Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
  Autor: maniek
  2019-01-17 09:01:43
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
  Autor: Robert
  2019-01-17 02:58:41
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
  Autor: R.....
  2019-01-16 18:32:24
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
  Autor: Waga
  2019-01-16 18:04:13
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22