Czwartek, 19 Lipiec, Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Policjanci polują na pieszych

Policjanci zamiast ostrzegać, działać prewencyjnie, czy pomagać zwyczajnie polują na pieszych – mówi zdenerwowany pan Stanisław.Chciałbym wszystkich ostrzec, bo to, co się dzieje przed przejazdem kolejowy na styku ulic Warszawskiej i Skłodowskiej-Curie nie jest normalne. Policjanci na prawo i lewo rozdają mandaty pieszym. To zwykłe polowanie. Tym bardziej, że oznakowanie zwyczajnie wprowadza pieszych w błąd. Gdy idzie się chodnikiem od strony ulicy Warszawskiej przechodzi pasami przez ulicę Chrobrego to nagle wyłania się znak, zakaz ruchu pieszych. Aby przejść przez tory, trzeba zawrócić się na ulicę Warszawską, potem przejść przez nią, przejść przez Kolejową i drugą stroną można pokonać torowisko. Żaden normalny człowiek, który dotarł do tego znaku zakazu nie zrobi już tej nawrotki, bo zajmie mu ona, przy tym ruchu samochodowym, co najmniej kilka minut. Jeśli już nie ma tędy przejścia to taki znak powinien stać znacznie wcześniej, a tak to jest zwyczajne wprowadzanie pieszych w błąd. Igranie z ich bezpieczeństwem i skazywanie na pewny mandat. No chyba że taki jest tego cel.Komentarze do artykułu

kama

W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?

Wojtek

szmaciarze i tyle, wstyd i nic więcej. A jeden z tych szmaciarzy to do dzieci chyba 8-10 lat jak przechodziły to jeszcze burknął że oprócz mandatu to do rodziny zastępczej trafią. żeby nie paragrafy to po mordzie by dostał

D

Trzeba patrzec przed siebie i myslec o tym gdzie, dokąd, ktòrędy sie idzie. Zakaz nie stoi tam od wczoraj. Jest widoczny tak jak i patrol policji. Nic nie dziala tak skutecznie prewencyjnie na wyobraznie społeczenstwa jak ubywajace zlotowki z portfela. Ubywajace ze wzgledu na lenistwo. Działanie prewencyjne spełnione : Pan Stanisław, jego blizsze oraz dalsze otoczenie juz nie przejdą w tym miejscu ! :)

Czytelnik

Pozdrawiam Panów policjantów. Więcej mandatów proszę dla pieszych w tym miejscu. 2 dni temu o mały włos nie rozjechalem tam Pani która się potkęła pokonując przeszkodę. Jestem za i wspieram całym sercem. A tak na marginesie, zbliżając się do wspomnianego miejsca od strony ul. Warszawskiej stoją ogromne znaki informujące pieszych że przejście jest zamknięte. Ale przecież znaki są tylko dla kierowców ...

M

A ile osob musialo dostac mandat za przechodzenie przez tory z prawej strony zanim je zbudowali? Chyba ze zbierali na budowę to co innego...

Dorcia

Był rozkaz napełniania kasy państwowej i tyle. 500 + trzeba mieć z czego płacić. Człowiek już się nie liczy. Daj Boże że rządy się zmienią i jak oni wtedy spojrzą w twarz samym sobie?

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Nocna opieka medyczna? To raczej kabaret! Zdarza się, że dzieci są badane przez lekarza ginekologa, który zachowuje się jakby bał się w ogóle je dotknąć!!! A na końcu i tak słyszymy: "Proszę poczekać do poniedziałku"
  Autor: Mama
  2018-07-18 13:29:35
 • Wmurowali kamień węgielny pod szpital (film)
  Te same ryje od lat, budowa skrzydła szpitala a pchają się przed kamery jak zwykle ludzie kompletnie nie mający nic z tym wspólnego.
  Autor: Szczytniak
  2018-07-18 10:24:02
 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Szpital w Szczytnie i Jego pożal się ..... Od lat to samo i co ? i nic.
  Autor: Jarosław"Pol...Zbaw...
  2018-07-17 21:38:11
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
  Autor: Marcin
  2018-07-17 10:50:09
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
  Autor: massakra
  2018-07-14 18:07:40
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
  Autor: Maria
  2018-07-13 23:40:00
 • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
  Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
  Autor: stef
  2018-07-13 14:14:39
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
  Autor: anna
  2018-07-13 09:41:31
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
  Autor: Marian
  2018-07-12 12:41:27
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
  Autor: Piotr
  2018-07-12 09:45:54