Niedziela, 22 Kwiecień, Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Policjanci polują na pieszych

Policjanci zamiast ostrzegać, działać prewencyjnie, czy pomagać zwyczajnie polują na pieszych – mówi zdenerwowany pan Stanisław.Chciałbym wszystkich ostrzec, bo to, co się dzieje przed przejazdem kolejowy na styku ulic Warszawskiej i Skłodowskiej-Curie nie jest normalne. Policjanci na prawo i lewo rozdają mandaty pieszym. To zwykłe polowanie. Tym bardziej, że oznakowanie zwyczajnie wprowadza pieszych w błąd. Gdy idzie się chodnikiem od strony ulicy Warszawskiej przechodzi pasami przez ulicę Chrobrego to nagle wyłania się znak, zakaz ruchu pieszych. Aby przejść przez tory, trzeba zawrócić się na ulicę Warszawską, potem przejść przez nią, przejść przez Kolejową i drugą stroną można pokonać torowisko. Żaden normalny człowiek, który dotarł do tego znaku zakazu nie zrobi już tej nawrotki, bo zajmie mu ona, przy tym ruchu samochodowym, co najmniej kilka minut. Jeśli już nie ma tędy przejścia to taki znak powinien stać znacznie wcześniej, a tak to jest zwyczajne wprowadzanie pieszych w błąd. Igranie z ich bezpieczeństwem i skazywanie na pewny mandat. No chyba że taki jest tego cel.Komentarze do artykułu

kama

W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?

Wojtek

szmaciarze i tyle, wstyd i nic więcej. A jeden z tych szmaciarzy to do dzieci chyba 8-10 lat jak przechodziły to jeszcze burknął że oprócz mandatu to do rodziny zastępczej trafią. żeby nie paragrafy to po mordzie by dostał

D

Trzeba patrzec przed siebie i myslec o tym gdzie, dokąd, ktòrędy sie idzie. Zakaz nie stoi tam od wczoraj. Jest widoczny tak jak i patrol policji. Nic nie dziala tak skutecznie prewencyjnie na wyobraznie społeczenstwa jak ubywajace zlotowki z portfela. Ubywajace ze wzgledu na lenistwo. Działanie prewencyjne spełnione : Pan Stanisław, jego blizsze oraz dalsze otoczenie juz nie przejdą w tym miejscu ! :)

Czytelnik

Pozdrawiam Panów policjantów. Więcej mandatów proszę dla pieszych w tym miejscu. 2 dni temu o mały włos nie rozjechalem tam Pani która się potkęła pokonując przeszkodę. Jestem za i wspieram całym sercem. A tak na marginesie, zbliżając się do wspomnianego miejsca od strony ul. Warszawskiej stoją ogromne znaki informujące pieszych że przejście jest zamknięte. Ale przecież znaki są tylko dla kierowców ...

M

A ile osob musialo dostac mandat za przechodzenie przez tory z prawej strony zanim je zbudowali? Chyba ze zbierali na budowę to co innego...

Dorcia

Był rozkaz napełniania kasy państwowej i tyle. 500 + trzeba mieć z czego płacić. Człowiek już się nie liczy. Daj Boże że rządy się zmienią i jak oni wtedy spojrzą w twarz samym sobie?

Napisz


Komentarze

 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  a co z wieżą ciśnień i z ruinami po kinie ?
  Autor: tak się pytam
  2018-04-22 17:58:07
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Sądząc po Twoim zapisie wypowiedzi należysz do osób mniej zamożnych i inteligentnych bo oryografia leży i nawet patrzeć nie może na to co wypisujesz. Kebaby i fastfood odpadają jak ktoś sprzedaję jedzenie, które zaraz zacznie uciekać od starości i brudu. A co do odzieży to jedni kupują w D.H. Mazur a inni wolą markowe ubrania.
  Autor: Do I co
  2018-04-22 12:03:03
 • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
  Szanowny Panie redaktorze,muszkieterów cechowała lojalność- o innych przymiotach nie wspomnę.Tytuł artykułu, dla mnie dziwny.
  Autor: wyborca
  2018-04-21 18:35:38
 • Kościół w Lipowcu dostał „tacę” od gminy
  A ten Pan w szarym sweterku to kto?, bo jakoś nie widać, że to ksiądz. Koszulka jak na wakacje lub do kina. Wstyd.
  Autor: Michał
  2018-04-21 15:29:15
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Jak dla mnie super! Tak centrum handlowe w Szczytnie powinno powstać!
  Autor: Anonim
  2018-04-19 15:46:41
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  KFC ..... już oblizuję paluchy????
  Autor: Iwa
  2018-04-19 10:36:31
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Co z tego jak w każdą niedzielę i tak będzie zamkniete. Po co wgl centrum chandlowe jak w Szczytnie nie ma zbyt dużej ilości zamożnych klientów. Zobaczymy jakie będą tam pustki. Ja nikomu źle nie rzycze ale inwestor poniesie porażkę życia heh. Co ludzie wydadzą po 500 albo w górę na markowe buty ewentualnie bluzy spodnie po 200 czy 400 tak? Tyle kosztują markowe rzeczy. Niechaj szanowna redakcja może zrobi sądarz i sprawdzi kto to będzie kupował. A i radzę zwrócić uwagę ile kebabow i innych fastfoodow odpadło w Szczytnie. To jeszcze mcs czy kfs... no tak dajmy zarabiać korporacjom.
  Autor: I co
  2018-04-19 07:35:07
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  A jest tak pieknie....
  Autor: Jola
  2018-04-18 16:31:55
 • Radni z Rozóg zbuntowali się
  Jak ma się do tego co piszecie paragraf 3 ust. 1 Dźwierzuckiej uchwały zgodnie z którym miesięczna opłata ulega pomniejszeniu w przypadku nieobecności dziecka?
  Autor: Andrzej
  2018-04-18 13:54:57
 • Szczycieński browar w nowej odsłonie (zdjęcia)
  A obok jest następny obiekt zrujnowany przez WSPOL i miasto, i pójdzie za grosze w czyje ręce, może tego inwestora. Obecnie to najlepszy interes na rozpijaniu ludzi.
  Autor: Ali
  2018-04-18 13:07:49