Wtorek, 17 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom

Wczoraj dwóch młodych śmiałków, swoimi autami, ćwiczyło tzw. bączki na oblodzonej łące przy ulicy Ostrołęckiej. „Lodową zabawę” przerwali im policjanci. Wypatrzył ich miejscowy komendant powiatowy policji.

 Panujący mróz sprawił, że na podmokłym terenie w okolicach ulicy Ostrołęckiej utworzyła się tafla lodu.

 

- Wydawałoby się, że jeżdżąc po niej nic złego się nie może stać – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - Nic bardziej mylnego. Na lodzie łatwo stracić panowanie nad kierownicą. Chęć sprawienia sobie frajdy przysłoniła dziewiętnastoletnim kierowcom obraz możliwych tragicznych konsekwencji. Ich zabawa mogła naprawdę skończyć się źle.

 

 

Rozpędzone auta zobaczył Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie mł. insp. Tomasz Bzymek, który przejeżdżał ul. Ostrołęcką i postanowił zadbać o bezpieczeństwo kierowców.

 

Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pojechali na wskazane miejsce ustalili, że dwaj kierowcy, których staż posiadania uprawnień do kierowania liczy się dopiero w miesiącach, postanowili podszkolić swoje umiejętności jazdy ekstremalnej.

 

- Nie pomyśleli jednak, że jazda po oblodzonym terenie może być niebezpieczna a nawet tragiczna w skutkach - mówi podkom. Szczepanek. -  Policjanci uświadomili kierowcom zagrożenie na jakie narażali siebie oraz 20-letniego pasażera jednego z aut. Tym samym policjanci udaremnili amatorom ekstremalnych doznań dalszą jazdę.Komentarze do artykułu

Piotr

Jak widać są różne komentarze, i można powiedzieć że każdy miałby rację. Niech ćwiczą bardzo dobrze, są tego plusy, ale i jest bardzo duże niebezpieczeństwo takiej jazdy, bo jak widzicie to na środku stoi słup w który można trafić lub w drzewo które też są nie daleko tafli, jak w zeszłym roku była tragedia nad jeziorem. Ludzie to nie tor do takiej jazdy gdzie jest pusto do okoła. A tu policja interweniowała i pewnie skończyło się tylko na pouczeniu.

Igor

Moim zdaniem jest to idiotyczne, w Szczytnie jest bardzo wielu młodych kierowców interesujących się motosportami (najczęściej driftem) i nie mają miejsca gdzie mogli by rozwijać swoje zainteresowania i pasje, bo przecież nawet o 3.00 w nocy nie można zażucić bokiem na jakiejś mało uczęszczanej drodze bo policja zaraz przyjedzie, wlepi mandat i odjedzie cuesząc się jak to oni tym małolatom nie dali w kość. Apeluję do władz miasta aby wydawać pieniądze na jakieś niepotrzebne i nikomu nieprzydatne sprawy pieniędzy tylko na takie które będą dawały niezmierną frajdę a zarazem obniża stopień zatrzymań/interwencji policji czy innych incydentów na drogach.

Pan Michał

Ludzie ogarnijcie się to nie jest żadne zagrożenie a tym chłopakom bez doświadczania przyda się to jak samochód zachowuję się w niekorzystnych warunkach.

cycek

no dzięki policji przestępczość w kraju maleje xd

Smieszne

Jak chciał zadbać o ich bezpieczeństwo to mógł im pozwolić się uczyć panowania nad autem.. A potem wypadki bo po śniegu nie potrafią jeździć. :)

Karlos

W Finlandii policja pomogłaby jeszcze w zorganizowaniu tego typu jazdy, bo wtedy można się przekonać jakim cienkim szoferem się jest, a to darmowa możliwość podniesienia umiejętności w bezpiecznych warunkach. W Polsce mentalność dyszla od wozu powoduje frustrację, bo k***a nic nie wolno, bo to bo tamto, masz chodzić i dawać się lać niewolniku.

W tamtym roku

Panie Jacku może Pan nie wie albo Pan zapomniał jak w tamtym roku w podobnych okolicznościach doszło do tragedii.

mieszkaniec Szczytna

Po co ta policja zajmuje się takimi głupotami chcą niech jeżdżą po zamarzniętej łące. Krzywdy nikomu nie zrobią jedynie sobie wtedy będą mieć nauczkę za swoje!! jest to za pasem drogowym więc POLICJA nie powinna wnikać! jest więcej spraw w powiecie których policja nasza ze Szczytna się słabo wywiązuje!!

sygnalista PIS

Szkoda że policjanci chodzący lub przejeżdżając samochodem po cywilnemu, w tym pan komendant być może, nie widzą w okolicach Mazura przemytników handlujących papierosami bez akcyzy. Wielka szkoda :)))

Priv

A jeżeli to prywatny teren to co?

Xxx

A może by tak miasto zaczeło myśleć o utworzwniu obiektu dla kierowców miejsca w którym by mogli trenować tak zwany poślizg kontrolowany napewno wtedy zimą i przy oblodzonych drogach nie dochodziło by do aż tylu wypadków .

Janusz

Panowie jak zawsze czujni i w pogotowiu, szkoda tylko, że gdy na prawdę dzieje się coś złego to ich dziwnym trafem nie ma. Jedyne co potrafią to wlepiać mandaty i zatrzymywać gówniarzy na przeszukania osobiste czy przypadkiem trawki nie popalają. Gratulacje dla dzielnych funkcjonariuszy, zasluzyli na premie.

Monika Budzisz

Powinniśćie zająć się bardziej przyziemnymi sprawami niż ganiać cały czas młodych za głupstwa :> A póżniej się dziwicie że takie to nasze społeczeńśtwo patologiczne i nie wychowane do policji . Nie dziwcie się jak jesteście takimi kozakami :>

jacek

moim zdaniem lepiej żeby dzieciaki ćwiczyły zachowanie się w poślizgu w takim miejscu, niż miałyby nie wiedzieć jak się zachować podczas niekontrolowanego poślizgu na drodze... No ale widać policjanci mają na ten temat inne zdanie. Czy jeżdżących tam niedawno łyżwiarzy też pouczali, że może stać się tragedia, bo ktoś może robić głowę? Paranoja.

Napisz


Komentarze

 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
  Autor: Marcin
  2018-07-17 10:50:09
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
  Autor: massakra
  2018-07-14 18:07:40
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
  Autor: Maria
  2018-07-13 23:40:00
 • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
  Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
  Autor: stef
  2018-07-13 14:14:39
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
  Autor: anna
  2018-07-13 09:41:31
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
  Autor: Marian
  2018-07-12 12:41:27
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
  Autor: Piotr
  2018-07-12 09:45:54
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Z jakiego kraju masoneria was spuscila z łańcucha. Najprawdopodobnie kanada która jest siedliskiem.
  Autor: Nar
  2018-07-11 18:55:19
 • Aktywni obywatele za pieniądze z FIO
  Opracowując raport warto wskazać metodę badawczą oraz wszystkie uzyskane informacje aby otrzymane wyniku ktokolwiek mógł traktować poważnie. Przykro ale na dziś taka informację oceniam jako kiełbasę wyborczą. Poza tym kolejny problem to reprezentatywność i wiarygodność uzyskanych informacji. Jeżeli swoje uwagi przekaże 200 osób (np zainteresowanych jakąś sprawą) to czy np kosztem istotnych nakładów a co za tym idzie może także wbrew innym (niewypowiadającym się) samorząd powinien to realizować? Może i ciekawy pomysł na pozyskanie środków ale efekt niestety będzie mizerny. Szkoda tylko środków bo mogły być lepiej wydane!
  Autor: mieszkaniec
  2018-07-11 13:25:05
 • Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...
  No tak, PSL również w tej kadencji nie zrobi nic by wyprowadzić ruch ciężarówek poza centrum miasta, ma w nosie mieszkańców centrum Szczytna. W związku z tym PSL nie otrzyma mojego głosu w tych wyborach. Z tego co wiem bardzo duża rzesza mieszkańców myśli podobnie.
  Autor: Jan Mazur
  2018-07-11 09:54:06