Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

Pokazali światu swoją moc

Zawody odbyły się w Jaworznie, w miniony weekend. Zawodnicy Katany Szczytno pojechali na imprezę bez swojego trenera Jacka Szewczaka, który w tym samym czasie reprezentował Polskę na mistrzostwach świata w Bangkoku. Zajął tam czwarte miejsce.

Z kolei w Jaworznie startowali ...

• Data:

Z kolei w Jaworznie startowali zawodnicy z 12 krajów. Z uwagi na kryzys migracyjny i problem z

uzyskaniem wizy w zawodach nie wystąpili sportowcy z: Dominikany, Bangladeszu,

Afganistanu, Iranu, Nepalu i Tunezji.

Mistrzostwa Świata Sportowego Jiujutsu zdominowali reprezentanci Polskiej Organizacji Jiujutsu.

Trzy złote medale wywalczył Wojciech Stępniak (1 dan POJ) ze Szczytna, który zwyciężył w walce sportowej Jiujutsu, mocowaniu Jiujutsu (Grappling Gi) oraz turnieju drużynowym.

W turnieju drużynowym sportowego Jiujutsu zwyciężyli Polacy. Choć o końcowej klasyfikacji w tej konkurencji zdecydowała dogrywka w kategorii wagi ciężkiej. Zespół w składzie: Jakub Jackiewicz (-70kg), Marcin Nadolski (-77kg), Tomasz Dańko, (-85kg), Wojciech Stępniak (+85kg) i Monika Kwiecińska (open kobiet) ostatecznie pokonał Argentynę 6:4.