Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Podwyżka diet radnych od stycznia 2019 r.


NAPISALI DO NAS: Do historii przeszła już druga sesja Rady Miejskiej w Szczytnie, podczas której radni koalicji rządzącej „Razem Dla Mieszkańców” oraz „Wszystko Dla Szczytna” przeprowadzili kosmetyczny zabieg polegający na obniżeniu uposażenia radnych o 5%. Dzięki temu wybiegowi, dieta podstawowa radnego wzrośnie z obecnych 1680 zł do kwoty 1687,5 zł. Jak to możliwe?Odpowiedź jest prosta, od stycznia wzrasta o 150 zł płaca minimalna, a to na niej oparty jest sposób wyliczania diet. Po nowym roku odpowiednio dieta przewodniczącego komisji stałej rady wynosić będzie 1940,62 zł, a przewodniczący rady otrzyma 2109,37 zł.

 

Dodatkowo koalicja przegłosowała również obniżenie kwoty za nieobecność nieusprawiedliwioną radnego na posiedzeniu komisji czy sesji z 10% do 5% miesięcznego uposażenia. Spotkało się to z moim sprzeciwem, dlatego zgłosiłem wnioski o obniżenie podstawowego uposażenia radnego do 60% kwoty płacy minimalnej czyli do 1350 zł od nowego roku.

 

Dla przypomnienia np. dieta podstawowa radnego w Giżycku wynosi niespełna 1 tys zł.

 

Przyjęte zapisy umożliwiają dodatkowo usprawiedliwić swoją nieobecność u przewodniczącego rady, co w konsekwencji może skutkować tym, że radny, który nie będzie w ogóle uczestniczył w pracach rady otrzyma 100% uposażenia.... Idąc dalej zgłosiłem propozycję, którą składał w poprzedniej kadencji “Klub Razem Dla Mieszkańców” tj. zrównania kwoty uposażenia zastępcy przewodniczącego rady do kwoty podstawowej, którą otrzymuje szeregowy radny.

 

 

Niestety ten wniosek również upadł, jedynie Klub Prawa i Sprawiedliwości poparł moje propozycje. Dla przypomnienia obecni zastępcy przewodniczącego rady to przedstawiciele “Klubu Razem Dla Mieszkańców”. Cóż, zmiana punktu widzenia... jednak dajmy szansę. Są i plusy. \


 

Mieszkańcy, którzy posiadają grunty na cele mieszkaniowe w użytkowaniu wieczystym mogą cieszyć się od nowego roku dodatkową ulgą, którą przyjęliśmy na obecnej sesji. Podwyższyliśmy również kryterium dochodowe uprawiające do świadczenia na zakup posiłku lub żywności w ramach rządowego programu “Posiłek w szkole i domu”.

 

 

Słowa uznania należą się również Burmistrzowi Miasta Szczytno Krzysztofowi Mańkowskiemu, który 22 grudnia organizuje świąteczne spotkanie dla samotnych mieszkańców. Inicjatywa godna pochwały. Na ostatniej w tym roku sesji przyjęliśmy również uchwałę realizującą projekt “Senior +” skierowany do 20 uczestników, których wytypuje MOPS. Zgłosiłem swoją prośbę, aby poszerzyć ten program i umożliwić w ramach działającego klubu innym mieszkańcom możliwość uczestnictwa w zajęciach.

Na zakończenie sesji Szczycieński Zespół SAKS wystąpił ze świątecznym repertuarem, łagodząc nastroje panujące na sali.

 

Ps. przypominam, że jestem do Państwa dyspozycji codziennie nie tylko na dyżurach, których formę chciałbym w tej kadencji zmienić.

 

Pozdrawiam serdecznie Paweł Kamil Krassowski, Radny Rady Miejskiej w SzczytnieKomentarze do artykułu

Tomasz

Panie Krassowski dając przykład innym radnym jak i pokazując że nie jest Pan gołosłownym populistą jak niektórzy Pana koledzy z rady powinien Pan obniżyć własną dietę do wskazanego przez siebie poziomu a zaoszczędzone pieniądze przekazać do budżetu miejskiego tam gdzie ich miejsce. Zachowanie godne króla.... Więc czekamy na Pana decyzję, mam też nadzieję że umotywuje ja Pan na łamach prasy jw.

Napisz


Komentarze

 • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
  Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
  Autor: Mazur
  2019-03-20 10:38:23
 • Łachmański rozstał się z Trusewicz
  Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
  Autor: Łukasz Z Tylkowa
  2019-03-19 21:08:43
 • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
  A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
  Autor: Obserwator
  2019-03-19 17:49:11
 • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
  A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
  Autor: Bąbelek
  2019-03-19 17:20:54
 • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
  Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
  Autor: Lucjan
  2019-03-18 23:30:11
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
  Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
  2019-03-18 23:13:04
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Przepraszam, że tak późno ale dopiero dziś miałem trochę czasu aby zajrzeć do komentarzy. Nie wiem gdzie znalazł Pan jakiekolwiek uwagi pod adresem rządu. Jeszcze raz przeczytałem i nie widzę więc sorki ale nie mogłem opluć. Większość tekstu dotyczy Wiosny oraz spraw lokalnych. Z sympatią wypowiadam się także pod adresem tutejszego lidera rządzącej partii. Przepraszam ale nie każda gazeta to prorządowy biuletyn typu TVP. Natomiast nie ukrywam, iż z tym rządem nie jest mi po drodze i robię to z otwartą przyłbicą pod własnym nazwiskiem. Co do żółci, to pomimo słusznego już wieku ze zdrowiem u mnie ok, czego i Panu życzę.
  Autor: wiesław madrzejowski
  2019-03-18 17:20:25
 • Ogień nie zna się na zegarku
  A czy przypadkiem w Radzie Gminy nie zasiada 3 strażaków i oni nie widzą co się dzieje , my ich wybraliśmy żeby nas reprezentowali i również dbali o nasze bezpieczeństwo
  Autor: Mariusz
  2019-03-18 15:03:21
 • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
  Widziałam dziwne światła nad lasem 11.03.2019 ok.godz.20 40. na Warmii z okna swojego domu. Najpierw rząd świateł ok.6 pojawił się nad lasem potem nagle światła zniknęły i po chwili pokazały się kawałek dalej w moją prawą stronę i zniknęły. Następnie po mojej prawej stronie pojawiła się \"gwiazda\" mieniąca się na pomarańczowo po czym od tej gwiazdy znowu pojawił się rząd świateł tym razem wpadających w kolor pomarańczowy od mojej prawej do lewej strony i chwilę po tym zniknęły łącznie z tą gwiazdą. To było bardzo ekscytujące i wiem ,że z sąsiedniej wioski też było to widziane przez innych ludzi.
  Autor: Wiola
  2019-03-18 14:42:01
 • Ogień nie zna się na zegarku
  A Ja chciałbym podziękować Panu Redaktorowi że zajął się tą sprawą . Być może że dzięki artykułowi i nagłośnieniu w prasie może w końcu będzie jakaś zmiana i poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców . Przyznam jednak rację Mieszkance że Pan Komendant Gminny i Pan Prezes Osp Rozogi będą siebie i jednostkę przedstawiać w jak najlepszym świetle. Żeby rzetelnie przedstawić jak rzeczywiście wygląda sytuacja trzeba zapytać Strażaków !
  Autor: Sławek
  2019-03-18 09:59:45