Wtorek, 11 Grudzień, Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu szczycieńskiego


Miniony weekend był bardzo pracowity dla policjantów z powiatu szczycieńskiego. Trzech pijanych kierowców, trzech pijanych rowerzystów, zatrzymane prawo jazdy, a to nie koniec...



W piątek Piasutnie 47-letni mężczyzna poruszał się rowerem mając w organizmie blisko promil alkoholu.
 

- Tego samego dnia policjanci interweniowali wobec 50-letniego mieszkańca gminy Świętajno, który jechał drogą krajową tzw. „zygzakiem” - relacjonuje Agata Mendelewska ze szczycieńskie policji. - Mężczyzna wydmuchał ponad 3 promile.

 

 

Kolejnym pijanym rowerowym rajdowcem był mieszkaniec Pasymia, który najprawdopodobniej nie zdążył wytrzeźwieć po sobotniej nocy. Po przebadaniu okazało się, że w organizmie miał ponad 1.5 promila. Wszyscy pijani rowerzyści bez wyjątku zostali ukarani 500- złotowymi mandatami.

 

 

Na drogach powiatu niestety nie brakowało również pijanych kierowców. W piątek po południu mundurowi zatrzymali do kontroli 46-letniego mieszkańca gminy Świętajno jadącego oplem. Kierowca wydmuchał blisko promil alkoholu. Podczas weryfikacji dokumentów okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień pokierowania, za co został ukarany mandatem. Za jazdę po pijaku odpowie przed sądem.

 

 

Kolejny nietrzeźwy kierujący „wpadł” na patrol policji w Szczytnie. 25-letni mieszkaniec Wielbarka jadący BMW ulicami miasta miał w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem.


 

 

Również w niedzielę policjanci działali w kierunku eliminacji z naszych dróg tych, którzy stwarzają największe zagrożenie jeżdżąc po spożyciu alkoholu. 43-letni mieszkaniec Biskupca został zatrzymany w Dźwierzutach. Wydmuchał prawie 0.5 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Prawo jazdy zostało zatrzymane również mieszkańcowi powiatu kolneńskiego, który pędząc VW golfem „nadział się” na policjantów działających w punkcie kontrolnym w Rozogach. 21-letni mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h. Dodatkowo na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych oraz mandat w kwocie 500 złotych.

 

 

Szczycieńscy mundurowi patrolując miasto zatrzymali do kontroli pojazd marki Daewoo Tico. Jak się okazało mężczyzna nie okazał funkcjonariuszom dowodu rejestracyjnego, ponieważ został mu zatrzymany za pękniętą przednią szybę. Niestety nie usunął on jeszcze awarii. Kierowca nie miał przy sobie również OC oraz prawa jazdy, które stracił w 2012 roku za jazdę po pijaku. W związku z licznymi wykroczeniami w stosunku do mężczyzny zostanie sporządzony wniosek o ukaranie.



KPP Szczytno


Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:15:09
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:09:42
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
    Autor: Ela
    2018-12-10 10:12:34
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
    Autor: miejscowy
    2018-12-10 08:49:44
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
    Autor: Ccc
    2018-12-09 23:32:57
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-08 23:33:23
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    … kino, teatr i filharmonię na okrasę, żeby było co burzyć za kilka lat. Bo jak ktoś nie pamięta, to kino padło z braku widzów. A ci, którzy najwięcej darli mordy, że nie ma kina, chodzili do tego, które było, raz na pięć lat albo i to nie. Już widzę, jak tatuś z mamusią i 2-3 dzieci codziennie zapitala na basen, żeby to-to zarabiało na siebie przynajmniej. Może jakiś nieliczne sztuki z odległości maks 20 km też czasem zahaczą, Bo z takich wsi jak Warszawa, Szczecin czy Katowice to na ten basen pies z kulawą nogą nie zajrzy. Baseny z maleńkimi aquaparkami są prawie wszędzie. InnoPolice - nie ma nigdzie, więc panie \"mieszkaniec\" włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne.
    Autor: zbudować basen...
    2018-12-08 20:18:57
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem
    Autor: antoni buszylo /zielonka
    2018-12-08 18:17:52
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    No tak, po co władzom ludzie kreatywni, kompetentni, z doświadczeniem i własnym zdaniem na wiele tematów. Nimi przecież nie da się manipulować. Najlepiej pozbyć się ich jak najszybciej, żeby jeszcze przypadkiem czegoś nie wymyślili... To już trzecia dyrektorka GOK w powiecie szczycieńskim do przysłowiowego odstrzału. Wcześniej była dyrektorka z Rozóg, a jeszcze wcześniej z Pasymia. Najlepiej odgórnie \"zaożcie ten ugór kultury\" w całym powiecie. Po co komu „kulturalna dyrektorka” z całym swoim „kulturalnym dorobkiem”!!! Niebezpieczna jest!!! Trudno z nią walczyć, więc najlepiej się jej pozbyć i zatrudnić osobę nie związaną z kulturą ale wypróbowaną, uległą!!! Przecież na kulturze każdy się zna.
    Autor: TTT
    2018-12-08 09:24:42