Wtorek, 16 Październik, Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Podniosą most i zlikwidują zieloną rurę


Szykuje się drogowa rewolucja w Szczytnie. Do 2020 roku mają zostać wybudowane aż trzy ronda, podniesiony ma zostać też most na styku ulic Sienkiewicz i Mickiewicz oraz zdjęty bruk. Nie jest wykluczone, że w tym samym czasie zniknie tajemnicza zielona rura nad przesmykiem pomiędzy jeziorami.O planowanej przebudowie ulic, będących drogami krajowymi, mówiło się już od dość dawna. I o trzech rondach. Jedno z nich praktycznie już istnieje u zbiegu ulic Polskiej, Piłsudskiego, Wileńskiej i Leyka, nawet jeśli inwestycja budowy i przebudowy ulic jeszcze trwa. Mimo to, jak się okazuje, nadal są do zbudowania w Szczytnie trzy ronda. Pierwsze powstanie przed przejazdem kolejowym na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Kolejowej, Chrobrego i Skłodowskiej-Curie.

 

Jest to inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad, ale konsultowana z władzami miasta.

 

- Dzięki naszym uwagom wjazdy do Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ulicy Polnej zostaną nieco przesunięte, będą więc bezpieczniejsze – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Wzdłuż remontowanych ciągów oczywiście powstaną też ścieżki pieszo-rowerowe. Utworzone zostaną tam też zatoki autobusowe. Finał tych prac ma nastąpić w roku 2020.

 

 

Zdejmą bruk

 

W kolejnym etapie GDDKiA będzie remontować odcinek od ronda przy ulicy Odrodzenia w kierunku na Dźwierzuty, czyli ulice: Sienkiewicza, Mickiewicza aż do ulicy Śląskiej i Mrongowiusza. Tam zdjęty ma być między innymi bruk. Wykorzystany zostanie do budowy zatok autobusowych. Co ciekawe podczas tych prac drogowych ma być także przebudowany most nad przesmykiem łączącym oba jeziora. - Bardzo nam zależało, aby go podnieść – mówi Danuta Górska. - Dzięki temu będzie możliwe przepłynięcie pomiędzy naszymi jeziorami.

 

 

 

 

Rura do poprawki

 

A co z zieloną rurą blokującą przesmyk?


 

 

 

 

- Wszystko jest możliwe – mówi burmistrz. - Gdy pewna będzie przebudowa mostu, my zainwestujemy w przebudowę kanalizacji. Bo ta rura, to kanalizacja. Ktoś, kto to projektował nie pomyślał, że będzie blokowała ona ruch pomiędzy jeziorami. Likwidacja tej rury i konieczna przy tym przebudowa kanalizacji w centrum miasta to będzie niebagatelny koszt. Ale gdy most będzie podniesiony, my też staniemy na wysokości zadania i zlikwidujemy tę blokadę.

 

Miasto z rondami i ścieżkami

 

Kolejne dwa ronda „wyrosną” już za mostem. Jedno przy „dużym kościele”, czyli na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Konopnickiej, Kętrzyńskiego i Śląskiej. Kolejne rondo powstanie tuż za cmentarzem, na skrzyżowaniu ulic Gizewiusza, Pomorskiej, Sybiraków i Mrongowiusza. Dalej droga będzie poprawiona aż do ulicy Suwalskiej. Na całej jej długości postanie też ciąg pieszo-rowerowy.

 

- Owszem, jest to inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ale bardzo się o nią staraliśmy – mówi burmistrz Danuta Górska. - Uwzględnione zostaną tam też sygnały mieszkańców Szczytna, między innymi ten o utworzeniu wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej, aż od ulicy Suwalskiej. Jestem przekonana, że ronda i przebudowa tych głównych dróg krajowych usprawni ruch w naszym mieście. A poza tym w perspektywie, gdy GDDKiA zdecyduje się na budowę obwodnicy Szczytna, to drogi krajowe wewnątrz miasta będą w dobrym stanie i samorząd, gdy je przejmie, nie będzie musiał inwestować w nie ogromnych pieniędzy.

 

 

 

Za parę lat zniknie szpetna zielona rura blokująca ruch między jeziorami i granitowy bruk z centrum miasta

 

 Komentarze do artykułu

pappa

Do KRAJANA, a mi nie szkoda !!!!! Proponuje , żebyś zamieszkał przy ulicy Sienkiewicza lub Mickiewicza i spróbował spać w nocy przy otwartym oknie, wówczas zrozumiesz dlaczego mi nie SZKODA tego bruku !!!!!!

pofajdokzparku

PAni burmistrz podziekujemy juz mialas kobieto 12 lat na to, od 10 lat jestes zarządcą miasta a nie jego burmistrzem.Twoj czas przeminal bardzo zle go wykorzystalas szczegolnie dla Szcyztna zle.

iks86

tego bruku wcale mi nie szkoda, bo nie jest dobrze położony. Ciągłe jego poprawki niewiele dawały i jeździ się po nim gorzej jak po żwirówce

Krajan

Jak to sobie czytam, to się niby cieszę. Ale szkoda mi bruku na ulicy Mickiewicza i Sienkiewicza- bo prawdziwy i dobrze położony. Świadek historii - pamiętacie, co się stało z brukiem na Pl. Juranda - po różnych przełożeniach - strach. Natomiast nie będę ukrywać, że wzrastająca liczba rond w Szczytnie - które niewątpliwie zwiększają bezpieczeństwo drogowe - może wprawić mieszkańców w zawrót głowy. A naród skołowany - to dobry naród. szkoda, że to wszystko dzieje się na koniec kadencji.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Wtorek, 2018-09-11 17:03:41

Pomost jest już gotowy (zdjęcia)

 • Środa, 2018-08-15 18:28:30

Gmina buduje pomosty w Piecach i Jęczniku

 • Piątek, 2015-11-13 14:01:42

Zlikwidują śmiertelne skrzyżowania


Komentarze

 • Dwie oferty na stołek po dyrektorze Cimoszyńskim
  a Wilczek to z jakiej partii ,PO czy PSL ?????
  Autor: lulu
  2018-10-15 19:26:22
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Doświadczenie zdobyte w ZOMO też się pewnie przyda na te mosty, drogi i ścieżki...
  Autor: pamiętliwy
  2018-10-15 11:10:36
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte". Nieco późna pora, ale mnie tknęło, żeby sobie pobuszować w necie. Zgadzam się z Tobą, że to smutne. Ale taka prawda. Wolę dać się okradać komuś, kogo znam znam. Mniej więcej wiem z czego mnie skroi. Te nowe wilczki, czy tam warchlaczki - w ogóle mają kiepskie pojęcie o świecie. Zmiana jest potrzebna. Tu nie ma dyskusji. Ale zmiana na lepsze, a nie zmiana "na nowszy model". Górska stoi za Wilczkiem. Wilczek stoi za Górską. Za Gontarzewskim stoi PiS. Za Mańkowskim stoją sportowcy + PSL + PO. PSL+PO + Mańkowski stoją za Starostą. Znikąd ratunku. Ci tzw. młodzi w tych tzw. stowarzyszeniach są nabierani - albo dają się nabierać - więc im nie wierzę, bo dają twarz starym układom. Młode świnki, stare świnki - co to za różnica. Wolę te bardzie utuczone - mniej jedzą - a ja je kiedyś dopadnę - Biały Kieł
  Autor: Śmieszek
  2018-10-15 01:44:53
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Ona nie pracuje dla niczyjego dobra, wraz z innymi zabroniła pozostać, mieszkać matce i dziecku w swoim mieście Szczytnie,i nie jest w takim przypadku burmistrzem dla Wszystkich jak mòwi itd.matka tą ma zdolności między innymi rzeźbiarskie, dziecko też ma zdolności, i nawet jeśli by po nich coś pozostało to nikt w takim przypadku nie ma do tego prawa, nie mają prawa wyciągać po to rąk. Amen.
  Autor: Megi
  2018-10-14 22:04:58
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Czyli Śmieszku cenisz stare układy, bo już się najedli? Bardzo to smutne, że tak wygląda na ten moment sytuacja w mieście, które zmarnowało w ten sposób swój potencjał, jeżeli stare wadery i basiory nadal się nie najedli za podatników pieniądze. To kpina z demokracji.
  Autor: Śmiechu warte
  2018-10-14 22:04:41
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte". No to tak: te stare basiory i wadery bardzo dobrze prowadzą swoje młode wilki (wilczki). To widać, słychać i czuć. Z każdej strony. Jak wejdzie ten młody miot, to po prostu będzie jatka, bo się będzie chciał odkuć za lata niedojadania. Natomiast basiory i wadery już utuczone nie będą może takie "żerkie". Poza tym wiedzą jak się poruszać po tym lesie, co go znają od lat. Ponadto te wadery i basiory to gruba przesada: wszyscy ciągną do koryta, a więc knury, lochy i warchlaki. Z pozdrowieniami - Biały Kieł
  Autor: Śmieszek
  2018-10-14 20:04:24
 • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
  Krzysiu, więcej charyzmy niż u ciebie.
  Autor: Wilczy pazur
  2018-10-14 19:31:39
 • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
  Owej charyzmy i pazura u Pana Wilczka nieto nie widać jedyne co można dostrzec po spolegliwość i partyjne powiązania.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-14 11:15:44
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Śmieszku, a jak wyjaśnisz takie zachowanie: cztery kadencję w samorządzie, a teraz piątą? Nie polityk a gospodarz? Chyba odwrotnie.
  Autor: Śmiechu warte
  2018-10-12 20:00:33
 • GWIAZDKI Czytelniczki trafiły do sierżanta Niedzieli
  To ja bym chciał aby NIEDZIELA trwała w Szczytnie zawsze! Gratulacje!
  Autor: Waga
  2018-10-12 13:32:58