Środa, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Podniosą most i zlikwidują zieloną rurę


Szykuje się drogowa rewolucja w Szczytnie. Do 2020 roku mają zostać wybudowane aż trzy ronda, podniesiony ma zostać też most na styku ulic Sienkiewicz i Mickiewicz oraz zdjęty bruk. Nie jest wykluczone, że w tym samym czasie zniknie tajemnicza zielona rura nad przesmykiem pomiędzy jeziorami.O planowanej przebudowie ulic, będących drogami krajowymi, mówiło się już od dość dawna. I o trzech rondach. Jedno z nich praktycznie już istnieje u zbiegu ulic Polskiej, Piłsudskiego, Wileńskiej i Leyka, nawet jeśli inwestycja budowy i przebudowy ulic jeszcze trwa. Mimo to, jak się okazuje, nadal są do zbudowania w Szczytnie trzy ronda. Pierwsze powstanie przed przejazdem kolejowym na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Kolejowej, Chrobrego i Skłodowskiej-Curie.

 

Jest to inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad, ale konsultowana z władzami miasta.

 

- Dzięki naszym uwagom wjazdy do Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ulicy Polnej zostaną nieco przesunięte, będą więc bezpieczniejsze – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Wzdłuż remontowanych ciągów oczywiście powstaną też ścieżki pieszo-rowerowe. Utworzone zostaną tam też zatoki autobusowe. Finał tych prac ma nastąpić w roku 2020.

 

 

Zdejmą bruk

 

W kolejnym etapie GDDKiA będzie remontować odcinek od ronda przy ulicy Odrodzenia w kierunku na Dźwierzuty, czyli ulice: Sienkiewicza, Mickiewicza aż do ulicy Śląskiej i Mrongowiusza. Tam zdjęty ma być między innymi bruk. Wykorzystany zostanie do budowy zatok autobusowych. Co ciekawe podczas tych prac drogowych ma być także przebudowany most nad przesmykiem łączącym oba jeziora. - Bardzo nam zależało, aby go podnieść – mówi Danuta Górska. - Dzięki temu będzie możliwe przepłynięcie pomiędzy naszymi jeziorami.

 

 

 

 

Rura do poprawki

 

A co z zieloną rurą blokującą przesmyk?


 

 

 

 

- Wszystko jest możliwe – mówi burmistrz. - Gdy pewna będzie przebudowa mostu, my zainwestujemy w przebudowę kanalizacji. Bo ta rura, to kanalizacja. Ktoś, kto to projektował nie pomyślał, że będzie blokowała ona ruch pomiędzy jeziorami. Likwidacja tej rury i konieczna przy tym przebudowa kanalizacji w centrum miasta to będzie niebagatelny koszt. Ale gdy most będzie podniesiony, my też staniemy na wysokości zadania i zlikwidujemy tę blokadę.

 

Miasto z rondami i ścieżkami

 

Kolejne dwa ronda „wyrosną” już za mostem. Jedno przy „dużym kościele”, czyli na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Konopnickiej, Kętrzyńskiego i Śląskiej. Kolejne rondo powstanie tuż za cmentarzem, na skrzyżowaniu ulic Gizewiusza, Pomorskiej, Sybiraków i Mrongowiusza. Dalej droga będzie poprawiona aż do ulicy Suwalskiej. Na całej jej długości postanie też ciąg pieszo-rowerowy.

 

- Owszem, jest to inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ale bardzo się o nią staraliśmy – mówi burmistrz Danuta Górska. - Uwzględnione zostaną tam też sygnały mieszkańców Szczytna, między innymi ten o utworzeniu wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej, aż od ulicy Suwalskiej. Jestem przekonana, że ronda i przebudowa tych głównych dróg krajowych usprawni ruch w naszym mieście. A poza tym w perspektywie, gdy GDDKiA zdecyduje się na budowę obwodnicy Szczytna, to drogi krajowe wewnątrz miasta będą w dobrym stanie i samorząd, gdy je przejmie, nie będzie musiał inwestować w nie ogromnych pieniędzy.

 

 

 

Za parę lat zniknie szpetna zielona rura blokująca ruch między jeziorami i granitowy bruk z centrum miasta

 

 Komentarze do artykułu

pappa

Do KRAJANA, a mi nie szkoda !!!!! Proponuje , żebyś zamieszkał przy ulicy Sienkiewicza lub Mickiewicza i spróbował spać w nocy przy otwartym oknie, wówczas zrozumiesz dlaczego mi nie SZKODA tego bruku !!!!!!

pofajdokzparku

PAni burmistrz podziekujemy juz mialas kobieto 12 lat na to, od 10 lat jestes zarządcą miasta a nie jego burmistrzem.Twoj czas przeminal bardzo zle go wykorzystalas szczegolnie dla Szcyztna zle.

iks86

tego bruku wcale mi nie szkoda, bo nie jest dobrze położony. Ciągłe jego poprawki niewiele dawały i jeździ się po nim gorzej jak po żwirówce

Krajan

Jak to sobie czytam, to się niby cieszę. Ale szkoda mi bruku na ulicy Mickiewicza i Sienkiewicza- bo prawdziwy i dobrze położony. Świadek historii - pamiętacie, co się stało z brukiem na Pl. Juranda - po różnych przełożeniach - strach. Natomiast nie będę ukrywać, że wzrastająca liczba rond w Szczytnie - które niewątpliwie zwiększają bezpieczeństwo drogowe - może wprawić mieszkańców w zawrót głowy. A naród skołowany - to dobry naród. szkoda, że to wszystko dzieje się na koniec kadencji.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Wtorek, 2018-09-11 17:03:41

Pomost jest już gotowy (zdjęcia)

 • Środa, 2018-08-15 18:28:30

Gmina buduje pomosty w Piecach i Jęczniku

 • Piątek, 2015-11-13 14:01:42

Zlikwidują śmiertelne skrzyżowania


Komentarze

 • W powiecie dużo starego, ale bez... Nowocińskiego
  Siedzą sobie mali chłopcy w piaskownicy. Rozmawiają o swojej przyszłości. Ale żaden z nich nie chce zostać strażakiem, maszynistą, czy policjantem. Wszyscy marzą o tym, że by kiedyś w Szczytnie rozdawać \"karty\" ze stołków w ratuszu. I nie było by w tym marzeniu nic dziwnego gdyby po drodze do jego zrealizowania chłopcy zdobyli odpowiednie wykształcenie, ogładę towarzyską, empatię i umiejętność \"służenia pomocą\" drugiemu człowiekowi. Ale czy tak się stało...? Jak na razie moim zdaniem stało się jedynie kolesiostwo. Wiadomo, przyjaźń z piaskownicy rzecz święta!
  Autor: Teresa TTT
  2018-12-12 10:17:29
 • Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje
  Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?
  Autor: Aga
  2018-12-12 07:13:28
 • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
  Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-12-10 23:22:21
 • Kot postawił strażaków na nogi
  To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
  Autor: Wiewiorka
  2018-12-10 20:06:27
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-10 19:15:09
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-10 19:09:42
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
  Autor: Ela
  2018-12-10 10:12:34
 • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
  Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
  Autor: miejscowy
  2018-12-10 08:49:44
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
  Autor: Ccc
  2018-12-09 23:32:57
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-08 23:33:23