Sobota, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Podniosą most i zlikwidują zieloną rurę


Szykuje się drogowa rewolucja w Szczytnie. Do 2020 roku mają zostać wybudowane aż trzy ronda, podniesiony ma zostać też most na styku ulic Sienkiewicz i Mickiewicz oraz zdjęty bruk. Nie jest wykluczone, że w tym samym czasie zniknie tajemnicza zielona rura nad przesmykiem pomiędzy jeziorami.O planowanej przebudowie ulic, będących drogami krajowymi, mówiło się już od dość dawna. I o trzech rondach. Jedno z nich praktycznie już istnieje u zbiegu ulic Polskiej, Piłsudskiego, Wileńskiej i Leyka, nawet jeśli inwestycja budowy i przebudowy ulic jeszcze trwa. Mimo to, jak się okazuje, nadal są do zbudowania w Szczytnie trzy ronda. Pierwsze powstanie przed przejazdem kolejowym na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Kolejowej, Chrobrego i Skłodowskiej-Curie.

 

Jest to inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad, ale konsultowana z władzami miasta.

 

- Dzięki naszym uwagom wjazdy do Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ulicy Polnej zostaną nieco przesunięte, będą więc bezpieczniejsze – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Wzdłuż remontowanych ciągów oczywiście powstaną też ścieżki pieszo-rowerowe. Utworzone zostaną tam też zatoki autobusowe. Finał tych prac ma nastąpić w roku 2020.

 

 

Zdejmą bruk

 

W kolejnym etapie GDDKiA będzie remontować odcinek od ronda przy ulicy Odrodzenia w kierunku na Dźwierzuty, czyli ulice: Sienkiewicza, Mickiewicza aż do ulicy Śląskiej i Mrongowiusza. Tam zdjęty ma być między innymi bruk. Wykorzystany zostanie do budowy zatok autobusowych. Co ciekawe podczas tych prac drogowych ma być także przebudowany most nad przesmykiem łączącym oba jeziora. - Bardzo nam zależało, aby go podnieść – mówi Danuta Górska. - Dzięki temu będzie możliwe przepłynięcie pomiędzy naszymi jeziorami.

 

 

 

 

Rura do poprawki

 

A co z zieloną rurą blokującą przesmyk?


 

 

 

 

- Wszystko jest możliwe – mówi burmistrz. - Gdy pewna będzie przebudowa mostu, my zainwestujemy w przebudowę kanalizacji. Bo ta rura, to kanalizacja. Ktoś, kto to projektował nie pomyślał, że będzie blokowała ona ruch pomiędzy jeziorami. Likwidacja tej rury i konieczna przy tym przebudowa kanalizacji w centrum miasta to będzie niebagatelny koszt. Ale gdy most będzie podniesiony, my też staniemy na wysokości zadania i zlikwidujemy tę blokadę.

 

Miasto z rondami i ścieżkami

 

Kolejne dwa ronda „wyrosną” już za mostem. Jedno przy „dużym kościele”, czyli na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Konopnickiej, Kętrzyńskiego i Śląskiej. Kolejne rondo powstanie tuż za cmentarzem, na skrzyżowaniu ulic Gizewiusza, Pomorskiej, Sybiraków i Mrongowiusza. Dalej droga będzie poprawiona aż do ulicy Suwalskiej. Na całej jej długości postanie też ciąg pieszo-rowerowy.

 

- Owszem, jest to inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ale bardzo się o nią staraliśmy – mówi burmistrz Danuta Górska. - Uwzględnione zostaną tam też sygnały mieszkańców Szczytna, między innymi ten o utworzeniu wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej, aż od ulicy Suwalskiej. Jestem przekonana, że ronda i przebudowa tych głównych dróg krajowych usprawni ruch w naszym mieście. A poza tym w perspektywie, gdy GDDKiA zdecyduje się na budowę obwodnicy Szczytna, to drogi krajowe wewnątrz miasta będą w dobrym stanie i samorząd, gdy je przejmie, nie będzie musiał inwestować w nie ogromnych pieniędzy.

 

 

 

Za parę lat zniknie szpetna zielona rura blokująca ruch między jeziorami i granitowy bruk z centrum miasta

 

 Komentarze do artykułu

pappa

Do KRAJANA, a mi nie szkoda !!!!! Proponuje , żebyś zamieszkał przy ulicy Sienkiewicza lub Mickiewicza i spróbował spać w nocy przy otwartym oknie, wówczas zrozumiesz dlaczego mi nie SZKODA tego bruku !!!!!!

pofajdokzparku

PAni burmistrz podziekujemy juz mialas kobieto 12 lat na to, od 10 lat jestes zarządcą miasta a nie jego burmistrzem.Twoj czas przeminal bardzo zle go wykorzystalas szczegolnie dla Szcyztna zle.

iks86

tego bruku wcale mi nie szkoda, bo nie jest dobrze położony. Ciągłe jego poprawki niewiele dawały i jeździ się po nim gorzej jak po żwirówce

Krajan

Jak to sobie czytam, to się niby cieszę. Ale szkoda mi bruku na ulicy Mickiewicza i Sienkiewicza- bo prawdziwy i dobrze położony. Świadek historii - pamiętacie, co się stało z brukiem na Pl. Juranda - po różnych przełożeniach - strach. Natomiast nie będę ukrywać, że wzrastająca liczba rond w Szczytnie - które niewątpliwie zwiększają bezpieczeństwo drogowe - może wprawić mieszkańców w zawrót głowy. A naród skołowany - to dobry naród. szkoda, że to wszystko dzieje się na koniec kadencji.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Wtorek, 2018-09-11 17:03:41

Pomost jest już gotowy (zdjęcia)

 • Środa, 2018-08-15 18:28:30

Gmina buduje pomosty w Piecach i Jęczniku

 • Piątek, 2015-11-13 14:01:42

Zlikwidują śmiertelne skrzyżowania


Komentarze

 • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
  A co z \"Natura 2000\"? Co z ptactwem które gniazduje/żyje na tych terenach? Środowisko zostanie naruszone nieodwracalnie! Co za bzdura!Od kiedy można od tak dostać pozwolenie na budowę nad wodą lub na wodzie i to w obszarze chronionym?!
  Autor: Patrycja
  2019-02-22 19:56:04
 • „Jedynka” i „dwójka” mistrzami powiatu
  Sobieski nie wygrał? Niemożliwe XDD Chyba ten rok nie należy do najlepszych dla szkoły nr 3
  Autor: Lol
  2019-02-22 15:13:40
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem
  Autor: Pan łoficer tak się pisze?
  2019-02-22 13:07:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?
  Autor: Jestem oficerem i mam 4 lata
  2019-02-22 13:00:11
 • Zwyciężyć własne życie
  Brawo!!! Życzę Pani wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!!!
  Autor: varadero
  2019-02-22 11:55:08
 • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
  Mam nadzieję , że skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami publicznymi i lokalnymi będą bezkolizyjne.? Czy znowu tylko rowerzyści będą mieli (pierwszeństwo) -przywileje a kierowcy utrapienie?
  Autor: bezpieczny kierowca
  2019-02-22 08:01:09
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.
  Autor: lubiepolicje
  2019-02-22 03:43:33
 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01