Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Po basenie „okroili” saunę

Wyższa Szkoła Policji przedstawiła nowy „cywilny” grafik korzystania z basenu i sauny. Największa zmiana to tym razem funkcjonowanie sauny. Jej „działalność” w tygodniu została ograniczona jedynie do godziny i 15 minut.O ograniczeniach korzystania z sauny poinformował nas w ubiegłym tygodniu jeden z czytelników. - Poszedłem na saunę, jak zwykle, ale tym razem odesłano mnie z kwitkiem tłumacząc, że cywilni mieszkańcy Szczytna nie będą mogli już z niej korzystać – mówi pan Mariusz.

Informację sprawdziliśmy u rzecznika WSPol Marcina Piotrowskiego.

- Czasowe ograniczenia w dostępności do sauny na basenie WSPol związane są z prowadzeniem przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie dokładnej analizy wykorzystania własnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej pod kątem przydatności do celów dydaktycznych oraz pod kątem ekonomicznym – usłyszeliśmy. - Koszty ponoszone przez WSPol są pod tym względem bardzo wysokie. Analiza ma za zadanie opracować optymalny sposób wykorzystania posiadanej przez WSPol infrastruktury.

W poniedziałek, 13 listopada ta „optymalizacja” pojawiła się wraz z nowym grafikiem wykorzystania basenu i sauny. Od poniedziałku do piątku sauna będzie dostępna dla cywilnych mieszkańców naszego miasta, wyłącznie w godzinach od 19.40 do 20.55, a weekendy od 14.10 do 19.15.

Dostępność basenu też nie wygląda różowo. Najwięcej ogólnodostępnych wejść jest w godzinach od 8 do 11.25. Problem w tym, że wówczas „normalni ludzie” są w szkole lub w pracy. Wieczorami od godz. 19 do 20.55 wolne są pojedyncze tory. Nieznacznie lepiej jest w weekendy.

- Nasi radni, burmistrzowie działają w tej sprawie tak nieudolnie, że aż boli – mówi zdenerwowany Marian Kowalski, który na basen i saunę przychodzi z wnuczkiem. - Nic nie robią. Nie wiem, czego się boją, ale nic nie robią. Wstyd. A na basenie dochodzi do takich sytuacji, że człowiek zaplanuje sobie coś, przyjedzie, a potem zabraknie dla niego biletu. Tak dba się o mieszkańców?

Nowy grafik korzystania z basenu dostępny jest na stroni internetowej „Tygodnika Szczytno”

 

Fot.

 

Kilka lat temu basen solidnie remontowany. I – co oczywiste – nie był wówczas dostępny dla mieszkańców. Prawie jak teraz, tyle że bez remontu.Komentarze do artykułu

sauna

na basenie wspaniała sauna do temperatury użytkowej rozgrzewa się około 1 godziny więc można będzie z niej korzystać przez 15 minut SUPER POMYSŁ BARDZO EKONOMICZNY

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2017-12-11 14:23:32

Mundurowi rywalizowali w basenie (zdjęcia)


Komentarze

 • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
  Jesteś " Wielki' Twoje poczynania są na skraju bezpieczeństwa. Działania Twojej grupy są wspaniałe. Podziwiam Was.
  Autor: Bozena
  2018-05-27 01:58:58
 • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
  Maciek jesteś Wielki . Twoje zasługi dla Nas dla Ciebie są wielkie.Jesteś super specjalistą. Wiem o Twoich poszukiwaniach ludzi utopionych w dziwnych okolicznościach. Szacunek dla specjalisty i znajomego z Pasymia. Podziwiamy i pozdrawiamy.
  Autor: Bozena
  2018-05-27 01:51:42
 • Zaginął słuchacz kursu podstawowego, policja prosi o pomoc
  Armagiedin rudkiwski
  Autor: Walaus
  2018-05-26 21:11:19
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Odszedł wspaniały kolega i policjant. Byłeś zawsze uśmiechnięty, pomocny i bardzo koleżeński - takiego zapamiętam Cię na zawsze. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Tego jak bardzo mi przykro nie jestem wstanie opisać słowami...
  Autor:
  2018-05-26 18:44:43
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Tragedia.Mlody człowiek. Spoczywaj w spokoju.Moje kondolencje dla rodziny.
  Autor: Krzysztof - emeryt
  2018-05-26 14:45:00
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Jak zwykle wszyscy wiedzą lepiej! Jak można przeczytać, że odszedł mąż i ojciec dwójki dzieci, a później pisać, że bardzo się z tego cieszy! Wszystkie radiowozy to gruchoty mówiąc prostym językiem, aby wszystkie barany które obrażają Pana Piotra oraz jego rodzinę zrozumieli, że to nie jest kwestia szybkiej prędkości, niezapiętych pasów bądź trzeźwości. Mogę nawet ręczyć, że Pan Piotr zawsze zapinał pasy i jeździł przepisowo. Zastanówcie się teraz gdybyście mieli tak jak oni zmianę nocną czy dalej byłoby tak łatwo wam wszystko robić. Zmęczenie niestety zwycięża nad człowiekiem. Uważam, że wszyscy tu komentujący źle i niestosowne beszczeszczą jego osobę. To że nie lubicie policjantów bo są tacy i nie tacy to nie wkładajcie wszystkich w całą gromadę. Pana Piotra znałam osobiście i krzyczę to teraz wszystkim to był wspaniały człowiek. Służył dobrą ręką dla wszystkich. Kochający mąż i tatuś, który miał całe życie przed sobą. To jest bardzo wielka tragedia która wylewa łzy z oczu wszystkich którzy go znali. Zamiast pisać tu głupoty to pomódlcie się za Jego duszę. Spoczywaj w pokoju!
  Autor: Przyjaciółka
  2018-05-26 10:50:00
 • Czy gmina dopłaciła do głosowania w plebiscycie Wójt Roku?
  Ciekawa jestem czy Malik sprawdzał służbowe bilingi jak brał udział w konkursie na najlepszego sołtysa w powiecie.Zajmował wysokie pozycje chociaż wybitnym sołtysem nie był.
  Autor: Ala
  2018-05-26 06:29:54
 • Świętajno – stracona szansa rozwoju? Rozmowa z byłym wójtem Januszem Pabichem
  Poprzedni wójt miał swój czas i się nie sprawdził. Nie wybraliśmy go i już nie wybierzemy. Nie rozumiem skąd u niego takie parcie na urząd. Poza tym jak widzę tych ludzi co są za nim: Krzyśków, Pasławska to wiem, że jest pozamiatane. Klasyk by zaśpiewał "ALE TO JUŻ BYŁO I NIE WRÓCI WIĘCEJ" - na nasze szczęście, na szczęście gminy. Pozdrawiam wszystkich ziomali. Bądźmy przy urnach jesienią.
  Autor: Szwejk ze Świętajna
  2018-05-26 00:49:56
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Zdecydowanie skupiłbym się na stanie technicznym radiowozu, a nie nad tym ile jechali oraz czy mieli zapięte pasy. W tej firmie wszystko naprawia się po taniości i tylko w ostateczności. Ten kto pracował i jeszcze pracuje w tej firmie wie o co chodzi. Poza tym policjanci traktowani są jak psy na posyłki, jak ktoś chce sobie sprawdzić autokar przed wyjazdem to niech podjedzie do najbliższej komendy, albo do stacji kontroli pojazdów. Jest zbyt dużo absurdów w tej firmie, a przede wszystkim zachowanie przełożonych, którzy przez całe życie byli popychadłami, a jak się dostają do władzy to mają się za nie wiadomo kogo. Tego chłopaka zabił SYSTEM. Świeć Panie nad jego duszą, a drugiemu daj zdrowie.
  Autor: sierż. sztab.
  2018-05-25 22:49:08
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Rodzina szybko zglaszac sprawe do prokuratury niech zabezpeicza wrak a biegły obnaży cała prawdę o stanie techniczym. Śpij bracie....
  Autor: st sierż -
  2018-05-25 21:50:51