Sobota, 24 Luty, Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Po basenie „okroili” saunę

Wyższa Szkoła Policji przedstawiła nowy „cywilny” grafik korzystania z basenu i sauny. Największa zmiana to tym razem funkcjonowanie sauny. Jej „działalność” w tygodniu została ograniczona jedynie do godziny i 15 minut.O ograniczeniach korzystania z sauny poinformował nas w ubiegłym tygodniu jeden z czytelników. - Poszedłem na saunę, jak zwykle, ale tym razem odesłano mnie z kwitkiem tłumacząc, że cywilni mieszkańcy Szczytna nie będą mogli już z niej korzystać – mówi pan Mariusz.

Informację sprawdziliśmy u rzecznika WSPol Marcina Piotrowskiego.

- Czasowe ograniczenia w dostępności do sauny na basenie WSPol związane są z prowadzeniem przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie dokładnej analizy wykorzystania własnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej pod kątem przydatności do celów dydaktycznych oraz pod kątem ekonomicznym – usłyszeliśmy. - Koszty ponoszone przez WSPol są pod tym względem bardzo wysokie. Analiza ma za zadanie opracować optymalny sposób wykorzystania posiadanej przez WSPol infrastruktury.

W poniedziałek, 13 listopada ta „optymalizacja” pojawiła się wraz z nowym grafikiem wykorzystania basenu i sauny. Od poniedziałku do piątku sauna będzie dostępna dla cywilnych mieszkańców naszego miasta, wyłącznie w godzinach od 19.40 do 20.55, a weekendy od 14.10 do 19.15.

Dostępność basenu też nie wygląda różowo. Najwięcej ogólnodostępnych wejść jest w godzinach od 8 do 11.25. Problem w tym, że wówczas „normalni ludzie” są w szkole lub w pracy. Wieczorami od godz. 19 do 20.55 wolne są pojedyncze tory. Nieznacznie lepiej jest w weekendy.

- Nasi radni, burmistrzowie działają w tej sprawie tak nieudolnie, że aż boli – mówi zdenerwowany Marian Kowalski, który na basen i saunę przychodzi z wnuczkiem. - Nic nie robią. Nie wiem, czego się boją, ale nic nie robią. Wstyd. A na basenie dochodzi do takich sytuacji, że człowiek zaplanuje sobie coś, przyjedzie, a potem zabraknie dla niego biletu. Tak dba się o mieszkańców?

Nowy grafik korzystania z basenu dostępny jest na stroni internetowej „Tygodnika Szczytno”

 

Fot.

 

Kilka lat temu basen solidnie remontowany. I – co oczywiste – nie był wówczas dostępny dla mieszkańców. Prawie jak teraz, tyle że bez remontu.Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2017-12-11 14:23:32

Mundurowi rywalizowali w basenie (zdjęcia)Komentarze do artykułu

sauna

na basenie wspaniała sauna do temperatury użytkowej rozgrzewa się około 1 godziny więc można będzie z niej korzystać przez 15 minut SUPER POMYSŁ BARDZO EKONOMICZNY

Napisz

Komentarze

 • Przy ulicy Burskiego powstanie plac zabaw
  Szkoda, ze na Łomżyńskiej w Szczytnie nikt nie chce postawić placu zabaw dla dzieci :( Stoi jedna zjeżdżalnia i jedna huśtawka, na ktore strach dziecko wsadzić ...
  Autor: Natalia Zapaśnik
  2018-02-22 12:06:30
 • Narkotyki schował w lodówce, bo… lubił je mieć
  Oby takich akcji było więcej. Jedna akcja oczywiście tylko dla pokazu, że Policja działa. Jeszcze to tylko jakiś młodziak, z mało ilością tego dziadostwa. Pięknie by się stało jak by się wzięli za tych grubszych dilerów tzw. Baronów narkotykowych. Oczywiście Policja ma w tym interes. Policja jest umoczona w tym po uszy. Tak samo jak w czasach "witaj w krainie co wszystko ginie“. Gdzie interes pomiędzy złodziejem, a policjantem kwitł. Kwitnie nadal...
  Autor: Krystyna
  2018-02-22 11:22:40
 • Anioły Sportu rozdane (zdjęcia)
  Sorry , ale to żenada. A tym bardziej ten klub biegacza, Jurand. Są chciwi na kasę. Oni już wiedzą o co chodzi, niech będą świadomi ,że inni też wiedzą.
  Autor: Piotr
  2018-02-21 14:49:12
 • Żłobkowa wojna pachnie wyborami
  Artykuł stronniczy.
  Autor: Beata N.
  2018-02-20 11:54:06
 • Nie żyje Karol Wojciechowski
  [`]
  Autor: Jola
  2018-02-20 09:09:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  ŁO MATKO BOSKO TO STRASZNE POD MUR ZE ZBRODNIARZEM !!!! hahahahhahahahahahha o uj brak słów :D
  Autor: czujny
  2018-02-20 08:50:47
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  hmm Michal skocnzyl cienka szkole w olsztynie, a zamiast uczyc sie caly czas balowal.. powodzenia
  Autor: toTYLKOja
  2018-02-19 01:23:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  To jest dno, żałosne...policja......do więzienia?.... brak słów
  Autor: Magnatron
  2018-02-17 20:44:43
 • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
  Jak widać są różne komentarze, i można powiedzieć że każdy miałby rację. Niech ćwiczą bardzo dobrze, są tego plusy, ale i jest bardzo duże niebezpieczeństwo takiej jazdy, bo jak widzicie to na środku stoi słup w który można trafić lub w drzewo które też są nie daleko tafli, jak w zeszłym roku była tragedia nad jeziorem. Ludzie to nie tor do takiej jazdy gdzie jest pusto do okoła. A tu policja interweniowała i pewnie skończyło się tylko na pouczeniu.
  Autor: Piotr
  2018-02-16 19:27:54
 • Krzysztof Pawłowicz wraca do gry
  ta rosyjska flaga w tle bardzo wiele mówi o człowieku
  Autor: jacek
  2018-02-15 10:40:59