Poniedziałek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Po basenie „okroili” saunę

Wyższa Szkoła Policji przedstawiła nowy „cywilny” grafik korzystania z basenu i sauny. Największa zmiana to tym razem funkcjonowanie sauny. Jej „działalność” w tygodniu została ograniczona jedynie do godziny i 15 minut.O ograniczeniach korzystania z sauny poinformował nas w ubiegłym tygodniu jeden z czytelników. - Poszedłem na saunę, jak zwykle, ale tym razem odesłano mnie z kwitkiem tłumacząc, że cywilni mieszkańcy Szczytna nie będą mogli już z niej korzystać – mówi pan Mariusz.

Informację sprawdziliśmy u rzecznika WSPol Marcina Piotrowskiego.

- Czasowe ograniczenia w dostępności do sauny na basenie WSPol związane są z prowadzeniem przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie dokładnej analizy wykorzystania własnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej pod kątem przydatności do celów dydaktycznych oraz pod kątem ekonomicznym – usłyszeliśmy. - Koszty ponoszone przez WSPol są pod tym względem bardzo wysokie. Analiza ma za zadanie opracować optymalny sposób wykorzystania posiadanej przez WSPol infrastruktury.

W poniedziałek, 13 listopada ta „optymalizacja” pojawiła się wraz z nowym grafikiem wykorzystania basenu i sauny. Od poniedziałku do piątku sauna będzie dostępna dla cywilnych mieszkańców naszego miasta, wyłącznie w godzinach od 19.40 do 20.55, a weekendy od 14.10 do 19.15.

Dostępność basenu też nie wygląda różowo. Najwięcej ogólnodostępnych wejść jest w godzinach od 8 do 11.25. Problem w tym, że wówczas „normalni ludzie” są w szkole lub w pracy. Wieczorami od godz. 19 do 20.55 wolne są pojedyncze tory. Nieznacznie lepiej jest w weekendy.

- Nasi radni, burmistrzowie działają w tej sprawie tak nieudolnie, że aż boli – mówi zdenerwowany Marian Kowalski, który na basen i saunę przychodzi z wnuczkiem. - Nic nie robią. Nie wiem, czego się boją, ale nic nie robią. Wstyd. A na basenie dochodzi do takich sytuacji, że człowiek zaplanuje sobie coś, przyjedzie, a potem zabraknie dla niego biletu. Tak dba się o mieszkańców?

Nowy grafik korzystania z basenu dostępny jest na stroni internetowej „Tygodnika Szczytno”

 

Fot.

 

Kilka lat temu basen solidnie remontowany. I – co oczywiste – nie był wówczas dostępny dla mieszkańców. Prawie jak teraz, tyle że bez remontu.Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2017-12-11 14:23:32

Mundurowi rywalizowali w basenie (zdjęcia)Komentarze do artykułu

sauna

na basenie wspaniała sauna do temperatury użytkowej rozgrzewa się około 1 godziny więc można będzie z niej korzystać przez 15 minut SUPER POMYSŁ BARDZO EKONOMICZNY

Napisz

Komentarze

 • Jest kandydat na burmistrza Szczytna
  Czy PSL,SLD,PSL....to ten sam typ ludzi, iść tam gdzie nie trzeba się narobić tylko zbierać kasę. Wszyscy siebie warci.
  Autor: mieszkaniec
  2017-12-18 11:33:17
 • Szpital wciąż walczy o rehabilitację
  Nie ładnie Elmed nie ładnie...
  Autor: Borys
  2017-12-16 12:44:23
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno Wiesiu!!! Super oby tak dalej świetna piosenka
  Autor: Aleksandra Orzoł
  2017-12-15 22:17:15
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno ...zazdrościsz komuś chłopak ma talent,Super Bartku oby tak dalej
  Autor: Kasia
  2017-12-15 22:16:00
 • Znikająca zatoka autobusowa
  Pan Nowociński kłamie bo cała dokumentacja pozwalająca na budowę zatoki jest . Na zajęcie gruntu pod budowę zatoki wyraził zgodę poprzedni wójt gminy Rozogi pan Zapert którą to dokumentację zatajono podczas sprzedaży zatoki którą to działkę kupiła pani radna z Łuki gdzie to właśnie ona powinna o wybudowanie zatoki najbardziej walczyć - jakiś dziwny zbieg okoliczności . Chodzi tu wyłącznie o interes prywatny bo zatoka koliduje pani radnej w osobistym interesie i jakimś dziwny cudem wszyscy pod tym przekrętem się podpisują . Jeśli to zmiana nie istotna to dla czego musiała się na nowo podpisać Komenda w Szczytnie zatwierdzjąc tą zmianę i czy aby na pewno komendant coś o tym wie ?? Zobaczymy co powie na to pan wojewoda z Olsztyna ??? :-)
  Autor: Rafał
  2017-12-15 15:27:18
 • Jerzy Cimoszyński odchodzi na emeryturę
  Czy to aby na pewno potrzebne stanowisko?
  Autor: ga
  2017-12-14 15:07:59
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Porządna, ambitna muzyka - to lubie! Heheheheh3h
  Autor: Hrynial
  2017-12-14 13:16:03
 • Policjanci polują na pieszych
  W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?
  Autor: kama
  2017-12-14 09:44:19
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Chłopska partia PSL. Widział ktoś chłopa z taką ilością pudru? Ale to nie jest ważne. Ważne, ze PSL ma już tylko 3% poparcia. Niedługo zapomnimy o tych "dżentelmenach".
  Autor: Rolniczka
  2017-12-13 23:10:24
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Co za dno
  Autor: Wiesław paleta
  2017-12-13 21:12:05