Piątek, 22 Marzec, Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS


Arkadiusz Leska już oficjalnie jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Mańkowskiego, który został burmistrzem.



Nowy burmistrz Szczytna zrobił jak zapowiedział w wywiadzie „Tygodnika Szczytno”. Jego pierwszą decyzją, i to w tym samym dniu, w którym złożył złożył ślubowanie (20 listopada – przyp. red.), było mianowanie na dyrektora MOS-u Arkadiusza Leskę. - Myślę, że nie było to dla nikogo zaskoczeniem – tłumaczy Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Dzięki tej decyzji zostanie zachowana ciągłość funkcjonowania MOS, bo Arkadiusz Leska był do tej pory kierownikiem w tej jednostce i jest doskonale zorientowany w jej funkcjonowaniu.

 

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Arkadiusza Leskę na zwolnionym stanowisku kierownika obiektów sportowych. - To sprawa nowego dyrektora, ale myślę, że w nowym roku ogłosi konkurs na to stanowisko – mówi Mańkowski.


 

Nowy dyrektor ma 48 lat. Jest absolwentem Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, ukończył tam wychowanie fizyczne. Jest sędzią koszykówki, byłym koszykarzem. Instruktorem kilku dyscyplin sportowych oraz radnym powiatowym. Jest też żeglarzem i ratownikiem wodnym. Ma żonę oraz dwójkę dzieci. Z MOS-em Szczytno związany jest od 14 lat.



Komentarze do artykułu

mieszkaniec

Jak brzmi prawidłowe nazwisko tego Pana? Na stronie internetowej stowarzyszenia kulturalnego Niemców Heimat jest jako wiceprzewodniczący Arkadiusz Leske?!

TTT

Chyba nikt nie jest zaskoczony tą nominacją! Pan Burmistrz zaczyna spłacać dług wyborczy. Gratulacje i powodzenia obu Panom. Miejmy nadzieję, że obaj sprostają nowym funkcjom. Ciekawe tylko, czy \"stołków\" stanie dla pozostałych \"aktywnie wspierających\"?

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-03-21 13:23:49

Kostrzewa nowym, starym dyrektorem szpitala

  • Środa, 2019-02-20 18:02:36

Andrzej Walewski nowym dyrektorem szkoły

  • Czwartek, 2016-03-10 11:49:03

Żuchowski dyrektorem KRUS-u

  • Piątek, 2016-02-19 10:37:45

Arkadiusz Leska - wszechstronnie aktywny

  • Czwartek, 2015-07-09 11:32:11

Szewczak dyrektorem domu kultury


Komentarze

  • Ogień nie zna się na zegarku
    do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
    Autor: Grzesiek
    2019-03-22 10:45:29
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
    Autor: ina
    2019-03-22 10:27:31
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
    Autor: Sebastian T.
    2019-03-22 05:31:55
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
    Autor: Frustrat
    2019-03-21 21:10:57
  • Pierwszy piec z dotacją
    To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
    Autor: Rafal
    2019-03-21 18:18:05
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
    Autor: Szczytniak
    2019-03-21 14:20:47
  • Ogień nie zna się na zegarku
    Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
    Autor: Feministka
    2019-03-21 10:21:56
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    A jak dziecko umiera lub zostaje kaleka po szczepionce to dlaczego tak o tym nie trabicie?! A moze w tym wypadku zawinili lekarze?moze to byla koincydencja?
    Autor: Koleżanka
    2019-03-21 09:42:19
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    Hotel to będzie ale na bilbordach
    Autor: Zozola
    2019-03-20 19:35:57
  • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
    Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
    Autor: Mazur
    2019-03-20 10:38:23