Środa, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Pielgrzymi ze Szczytna modlili się w Bośni

Grupa pielgrzymów z naszego powiatu wróciła z Medjugorie. Miasteczko w Bośni i Hercegowinie stało się popularnym miejscem pielgrzymek, bo to tam ma dochodzić do objawień Matki Boskiej.Ze Szczytna do Medjugorie pojechały 23 osoby. Pokonali 3400 kilometrów autokarem. Pielgrzymkę zorganizowali księża: Andrzej Preuss ze szczycieńskiej parafii pw. WNMP oraz Grzegorz Puchalski z parafii w Elblągu. Była to pielgrzymka na 28 Międzynarodowy Festiwal Młodzieży - MLADIFEST 2017.

- Medjugorie stało się takim konfesjonałem świata – mówi ksiądz Andrzej Preuss. - Każdy z nas pojechał tam ze swoją intencją. Wróciliśmy bogatsi o pewne doświadczenie. Zyskaliśmy to, czego dziś nie mamy na tym świecie.

- Zawiozłam tam swoje podziękowania za dar uzdrowienia – mówi Marzanna Świder z Rozóg. - Przywiozłam pewność, spokój, wiarę. Czuję bezpieczeństwo, miłość. Do Medjugorie jedzie się, bo osobiście zaprasza nas tam Matka Boża. Cudowne miejsce.

Podobne odczucia mają inni uczestnicy wyprawy, a wśród nich m.in.: Natalia Ogniewska, Kinga Polak i Dominika Kosakowska.

- Było tam tysiące osób, różnych narodowości, ale w tych ludziach czuć było miłość, zrozumienie, otwartość – mówią Natalia i Kinga. - Było to naprawdę coś niezwykłego. Spokój, pewność - to przywieźliśmy ze sobą.

Pielgrzymi mieli okazję spotkać się i modlić z osobami, które doświadczają objawień. - Jest w nich coś niezwykłego – mówi ksiądz Andrzej Preuss. - Wydają się bardziej otwarci, ufni niż my. Mają mniej barier cywilizacyjnych, mają mniej lęków.

Objawienia maryjne z Medjugorie, według relacji sześciu osób, zwanych widzącymi, rozpoczęły się w czerwcu 1981 i zgodnie z relacją widzących trwają do dziś. Kościół katolicki bada prawdziwość tych objawień. Do tej pory ich nie odrzucił ani nie potwierdził. Dzieci, którym miała się wówczas objawić Matka Boża miały od 10 do 17 lat. Żyją do dziś. Obecnie spośród „widzących”, troje twierdzi, że ma codzienne objawienia – Vicka, Ivan i Marija. Pozostała trójka z nich utrzymuje, że ma objawienia raz do roku (Jakov, Ivanka) bądź raz w miesiącu (Mirjana). W objawieniach poruszane są następujące kwestie: nawrócenie, modlitwa, wiara, nadzieja, miłość Boga i człowieka, także otwierania się na miłość Boga i Matki Bożej, pokój, przebaczenie innym.

Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Żłobkowa wojna pachnie wyborami
  Artykuł stronniczy.
  Autor: Beata N.
  2018-02-20 11:54:06
 • Nie żyje Karol Wojciechowski
  [`]
  Autor: Jola
  2018-02-20 09:09:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  ŁO MATKO BOSKO TO STRASZNE POD MUR ZE ZBRODNIARZEM !!!! hahahahhahahahahahha o uj brak słów :D
  Autor: czujny
  2018-02-20 08:50:47
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  hmm Michal skocnzyl cienka szkole w olsztynie, a zamiast uczyc sie caly czas balowal.. powodzenia
  Autor: toTYLKOja
  2018-02-19 01:23:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  To jest dno, żałosne...policja......do więzienia?.... brak słów
  Autor: Magnatron
  2018-02-17 20:44:43
 • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
  Jak widać są różne komentarze, i można powiedzieć że każdy miałby rację. Niech ćwiczą bardzo dobrze, są tego plusy, ale i jest bardzo duże niebezpieczeństwo takiej jazdy, bo jak widzicie to na środku stoi słup w który można trafić lub w drzewo które też są nie daleko tafli, jak w zeszłym roku była tragedia nad jeziorem. Ludzie to nie tor do takiej jazdy gdzie jest pusto do okoła. A tu policja interweniowała i pewnie skończyło się tylko na pouczeniu.
  Autor: Piotr
  2018-02-16 19:27:54
 • Krzysztof Pawłowicz wraca do gry
  ta rosyjska flaga w tle bardzo wiele mówi o człowieku
  Autor: jacek
  2018-02-15 10:40:59
 • „Szóstka” chce wychować sportowych mistrzów świata (zdjęcia)
  Papke siatkarskim mistrzem świata? Chyba że mówimy o turniejach juniorskich
  Autor: www.mpolski.pl
  2018-02-15 10:02:44
 • Gdy spłoną marzenia, pozostają łzy i nadzieja na ludzką dobroć
  Polecam ubezpieczać swoje wymarzone gniazdko, na które odkładało się każdy grosz. Wtedy nie ma takiego ambarasu.
  Autor: Zzzzz
  2018-02-13 12:20:57
 • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
  Moim zdaniem jest to idiotyczne, w Szczytnie jest bardzo wielu młodych kierowców interesujących się motosportami (najczęściej driftem) i nie mają miejsca gdzie mogli by rozwijać swoje zainteresowania i pasje, bo przecież nawet o 3.00 w nocy nie można zażucić bokiem na jakiejś mało uczęszczanej drodze bo policja zaraz przyjedzie, wlepi mandat i odjedzie cuesząc się jak to oni tym małolatom nie dali w kość. Apeluję do władz miasta aby wydawać pieniądze na jakieś niepotrzebne i nikomu nieprzydatne sprawy pieniędzy tylko na takie które będą dawały niezmierną frajdę a zarazem obniża stopień zatrzymań/interwencji policji czy innych incydentów na drogach.
  Autor: Igor
  2018-02-12 00:15:30