Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Perkun na fali

Coraz większego rozpędu dostaje Perkun Orżyny. Zespół, który do niedawna pozostawał bez wygranej odniósł już trzecie zwycięstwo z rzędu. Remisem zakończył się derbowy mecz GKS-u Szczytno z Wałpuszą Jesionowiec. Dowodzony przez nowego szkoleniowca Jarosława Szpyrkę zespół z Dźwie...

• Data:

Coraz większego rozpędu dostaje Perkun Orżyny. Zespół, który do niedawna pozostawał bez wygranej odniósł już trzecie zwycięstwo z rzędu. Remisem zakończył się derbowy mecz GKS-u Szczytno z Wałpuszą Jesionowiec. Dowodzony przez nowego szkoleniowca Jarosława Szpyrkę zespół z Dźwierzut pewnie pokonał drużynę z Wipsowa.

GKS DŹWIERZUTY – TEMPO WIPSOWO 3:0 (1:0)

1:0, 2:0 – Adrian Bazych (36, 71), 3:0 – Kacper Szmigiel (80)

GKS: Granicki – P. Bazych, Hołod, Kołodziejczuk (81. Jaskuła), Ziółek, Dec, M. Foruś, Kuszmider (64. Szmigiel), Wójcik, A. Bazych, Sokołowski (84. D. Dębek).

W minionym tygodniu z prowadzenia zespołu zrezygnował trener Andrzej Rutkowski. Jego miejsce zajął prezes klubu Jarosław Szpyrka, który swój debiut może zaliczyć do udanych, gdyż jego zespół pewnie pokonał na własnym boisku ekipę Tempa Wipsowo 3:0.

Dwie bramki dla zespołu gospodarzy zdobył były napastnik MKS Szczytno Adrian Bazych, jedno trafienie dołożył Kacper Szmigiel.

GKS SZCZYTNO – WAŁPUSZA 07 JESIONOWIEC 1:1 (1:0)

1:0 – Adam Brzuzy (40), 1:1 – Przemysław Matras (75)

GKS SZ.: Błaszczak – Gołota, D. Nowakowski, Sikorski, M. Nowakowski, Nowik, Rapacki, B. Nowakowski, Archacki, Brzuzy, Majewski

W07: Borowy – Kuciński, Szulkowski, Matras, Wróblewski, Sitarski, Kisiel (Burzyński), Sęk (R. Pliszka), Michał Zapadka (Siwik), Niksa, K. Lisiewicz

Derby powiatu na remis. W szeregach gospodarzy na boisku po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się trener Szymon Rapacki. Debiut zaliczył również były zawodnik m. in. Wałpuszy Michał Sikorski. Gospodarze prowadzenie objęli w końcówce pierwszej części po bramce Adama Brzuzego. Goście wyrównali w kuriozalnych okolicznościach. Przemysław Matras wykonywał rzut wolny z około 50 metrów. Do zagranej przez defensora piłki nie doszedł nikt, łącznie z bramkarzem GKS-u, po którego to błędzie piłka wpadła do siatki.

PERKUN ORŻYNY – KORMORAN LUTRY 3:1 (0:1)

0:1 – (30-karny), 1:1 – Michał Markiewicz (70), 2:1 – Łukasz Tatyrata (75-karny), 3:1 – Michał Markiewicz (81)

PERKUM: R. Bakuła – Tatyrata, P. Więcek, Pac, Kaczorek, R. Dudziec, J. Poździał (60. Dąbrowski), Biedka, Markiewicz, Ejdys (40. Andrzejewski, 46. G. Bakuła), M. Więcek

W pierwszej połowie gospodarze zlekceważyli ostatnią w tabeli drużynę Lutr, w efekcie czego goście prowadzili po pierwszych 45-minutach 0:1. Po zmianie stron lepsza gra Perkuna przyniosła skutek w 70 minucie, kiedy to bramkę dla miejscowych zdobył Michał Markiewicz. Później wszystko poszło zgodnie z planem i drużyna z Orżyn po trzecim z kolei meczu mogła dopisać do swojego dorobku komplet punktów.

POZOSTAŁE WYNIKI: Hetman Baranowo – Pisa II Barczewo 1:4, Żagiel Piecki – Kormoran Purda 5:0.