Pazurkiewicz, Kijewski, Bukowiecki z nagrodami dla wybitnych

Jolanta Pazurkiewicz (bowling), Karol Kijewski (pchnięcie kulą) i Maciej Bukowiecki (trener lekkiej atletyki) otrzymali nagrody burmistrza za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu za 2021 rok.

Nagrodzenie wyróżnienie odebrali osobiście na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Szczytnie. Nagrody wręczyli burmistrz Krzysztof Mańkowski, jego zastępczyni Ilona Bańkowska oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Łachacz.

Jolanta Pazurkiewicz

trenuje bowling w Olsztyńskim Klubie Sportowym „Warmia i Mazury”. Pasja do dyscypliny zrodziła się w 2019 roku, dzięki Prezes Związku Niewidomych Koło Szczytno. W poprzednim roku stanęła 9 razy na podium i zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii B3 kobiet w XVI Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Bowlingu Osób Niewidomych i Słabowidzących.

Karol Kijewski (w imieniu Karola nagrodę odebrała jego mama Emilia)

to pracowity i zdeterminowany kulomiot. Uczęszcza do drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego. Sportem interesuje się od najmłodszych lat. Od 2016 roku trenuje pchnięcie kulą w Miejskim Klubie Lekkoatletycznym Jurand Szczytno, a jego trenerem jest Maciej Bukowiecki. W 2021 roku został powołany do Reprezentacji Polski. Karol zajął 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w pchnięciu kulą w Toruniu oraz 2 miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w pchnięciu kulą we Włocławku. Zawodnik znalazł się na 2 miejscu w Meczu Międzypaństwowym Polska – Czechy – Słowacja – Węgry U18 w pchnięciu kulą.

Maciej Bukowiecki

zawodowo jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 6 w Szczytnie. Jest trenerem Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Jurand w Szczytnie. W 2021 roku został powołany na stanowisko trenera Kadry Narodowej Juniorów. Pięcioro podopiecznych Maciej zostało powołanych do Reprezentacji Polski. Jego zawodnicy w ciągu roku zdobyli 7 medali Mistrzostw Polski oraz 2 medale międzynarodowe.