Piątek, 20 Lipiec, Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Pasym „w centrum” numeru alarmowego 112 (zdjęcia)

Tegoroczne Wojewódzkie Obchody Dnia Numeru Alarmowego 112 odbyły się w Pasymiu, a dokładnie w miejscowy Zespole Szkół. Wśród gości byli m.in. Sławomir Sadowski - Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski oraz mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. 

Wojewódzkie uroczystości Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 odbyły się w piątek, 9 lutego. Gospodarzem spotkania był burmistrz PasymiaCezary Łachmański. Uczestnikami zaś uczniowie pasymskiej szkoły.

 

 

Wśród zaproszonych gości byli mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz mł. insp. Tomasz Bzymek Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie. Władze województwa reprezentował Sławomir Sadowski Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski.

 

 

W programie uroczystości dyspozytorzy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zaprezentowali swoją pracę, markując różne formy zgłoszeń i udzielanej pomocy.

Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej wykonali pokaz udzielania pierwszej pomocy, a także wzięli udział w quizie wiedzy o numerze alarmowym.

 

 

Wojewódzkie uroczystości były także okazją do nagrodzenia zwycięzców konkursu na najlepszy wiersz o telefonie alarmowym.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście oraz uczniowie szkoły wykonali pamiątkowe zdjęcie, obiecując, że w ich pamięci pozostaną nie tylko obchody święta, ale przede wszystkim numer alarmowy 112, jako nieodłączny element w poszukiwaniu pomocy.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

weronika

w Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 pracują operatorzy a nie dyspozytorzy !!!!!

blonds

Błąd. Pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego to nie dyspozytorzy. Oni nie dysponują karetką, radiowozem czy wozem strażackim ! To są operatorzy nie dyspozytorzy. Poza tym fajna inicjatywa. Trzeba promować I pomoc ! Brawo. Pozdrawiam piękne Panie ze 112.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Nocna opieka medyczna? To raczej kabaret! Zdarza się, że dzieci są badane przez lekarza ginekologa, który zachowuje się jakby bał się w ogóle je dotknąć!!! A na końcu i tak słyszymy: "Proszę poczekać do poniedziałku"
  Autor: Mama
  2018-07-18 13:29:35
 • Wmurowali kamień węgielny pod szpital (film)
  Te same ryje od lat, budowa skrzydła szpitala a pchają się przed kamery jak zwykle ludzie kompletnie nie mający nic z tym wspólnego.
  Autor: Szczytniak
  2018-07-18 10:24:02
 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Szpital w Szczytnie i Jego pożal się ..... Od lat to samo i co ? i nic.
  Autor: Jarosław"Pol...Zbaw...
  2018-07-17 21:38:11
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
  Autor: Marcin
  2018-07-17 10:50:09
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
  Autor: massakra
  2018-07-14 18:07:40
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
  Autor: Maria
  2018-07-13 23:40:00
 • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
  Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
  Autor: stef
  2018-07-13 14:14:39
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
  Autor: anna
  2018-07-13 09:41:31
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
  Autor: Marian
  2018-07-12 12:41:27
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
  Autor: Piotr
  2018-07-12 09:45:54