Środa, 25 Kwiecień, Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Pasym „w centrum” numeru alarmowego 112 (zdjęcia)

Tegoroczne Wojewódzkie Obchody Dnia Numeru Alarmowego 112 odbyły się w Pasymiu, a dokładnie w miejscowy Zespole Szkół. Wśród gości byli m.in. Sławomir Sadowski - Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski oraz mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. 

Wojewódzkie uroczystości Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 odbyły się w piątek, 9 lutego. Gospodarzem spotkania był burmistrz PasymiaCezary Łachmański. Uczestnikami zaś uczniowie pasymskiej szkoły.

 

 

Wśród zaproszonych gości byli mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz mł. insp. Tomasz Bzymek Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie. Władze województwa reprezentował Sławomir Sadowski Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski.

 

 

W programie uroczystości dyspozytorzy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zaprezentowali swoją pracę, markując różne formy zgłoszeń i udzielanej pomocy.

Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej wykonali pokaz udzielania pierwszej pomocy, a także wzięli udział w quizie wiedzy o numerze alarmowym.

 

 

Wojewódzkie uroczystości były także okazją do nagrodzenia zwycięzców konkursu na najlepszy wiersz o telefonie alarmowym.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście oraz uczniowie szkoły wykonali pamiątkowe zdjęcie, obiecując, że w ich pamięci pozostaną nie tylko obchody święta, ale przede wszystkim numer alarmowy 112, jako nieodłączny element w poszukiwaniu pomocy.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

weronika

w Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 pracują operatorzy a nie dyspozytorzy !!!!!

blonds

Błąd. Pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego to nie dyspozytorzy. Oni nie dysponują karetką, radiowozem czy wozem strażackim ! To są operatorzy nie dyspozytorzy. Poza tym fajna inicjatywa. Trzeba promować I pomoc ! Brawo. Pozdrawiam piękne Panie ze 112.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Zastanawia mnie jedna rzecz. Na jakiej podstawie Redaktor sugeruje w artykule, że może powstać tutaj McDonalds? McDonalds Polska - sama wybiera lokalizacje dla swoich jednostek to po 1, po 2 potrzeba 1.2 MLN zlotych, aby rozpocząć rozmowę o franczyzie tej placówki. Po 3 co najważniejsze - franczyze otrzymuje się, na istniejący już lokal - na okres 20 lat. Niestety, Szczytno nie jest atrakcyjnym rejonem dla tej sieci. Niska ilość mieszkańców oraz grupa wiekowa robi swoje. Bardziej traktują nas jako miejscowość "przelotową". Przykre i smutne. P.S Drodzy mieszkańcy nie nastawiajcie się na McDonalda czy KFC. Lepiej otwórzmy fabrykę paneli fotowoltaicznych - będą miejsca pracy, będą odnawialne źródła energii w Szczytnie,
  Autor: Ksawery
  2018-04-24 12:59:10
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Utrzymają się na luzie, wiem bo sam pracuję w jednym ze sklepów odzieżowych w Szczytnie. Nawet sobie nie wyobrażacie ile ludzie potrafią wydać kasy na ubrania, i to w Szczytnie.
  Autor: Wiem
  2018-04-24 12:35:10
 • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
  Do "Helena Modrejewska" Nie rozumiem Twojej zazdrości. Masakra kobieto. Ktoś pomaga dzieciom, a ty piszesz takie rzeczy? Obrzydliwa zazdrość
  Autor: Obserwator
  2018-04-23 19:44:17
 • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
  Takie świętoszkowate a na dzieciach kokosy zbijają
  Autor: Helena Modrejewska
  2018-04-23 19:28:43
 • Szczytno – miasto bez szans?
  jaki burmistrz takie miasto
  Autor: danuta
  2018-04-23 15:20:02
 • PIERWSZA PRZYSIĘGA TERYTORIALSÓW Z WARMII I MAZUR
  Czemu nic nie wspomnieliście o dwóch żołnierzach wyróżnionych przez ministra z naszego miasta?????
  Autor: Szymon Si
  2018-04-23 10:33:08
 • Trzy osoby ciężko ranne, audi uderzyło w drzewo
  Naprawde przez tego chlopaka strach dzieci samych do szkoły puszczac bo jak wariat jeździ a rodzice jego chyba udaja że nie wiedzą powinien już dawno mieć uprawnienia do jazdy zabrane a tatuś niech oczy wkoncu przetrze!!!!!
  Autor: Ja
  2018-04-22 22:39:49
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  a co z wieżą ciśnień i z ruinami po kinie ?
  Autor: tak się pytam
  2018-04-22 17:58:07
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Sądząc po Twoim zapisie wypowiedzi należysz do osób mniej zamożnych i inteligentnych bo oryografia leży i nawet patrzeć nie może na to co wypisujesz. Kebaby i fastfood odpadają jak ktoś sprzedaję jedzenie, które zaraz zacznie uciekać od starości i brudu. A co do odzieży to jedni kupują w D.H. Mazur a inni wolą markowe ubrania.
  Autor: Do I co
  2018-04-22 12:03:03
 • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
  Szanowny Panie redaktorze,muszkieterów cechowała lojalność- o innych przymiotach nie wspomnę.Tytuł artykułu, dla mnie dziwny.
  Autor: wyborca
  2018-04-21 18:35:38