Środa, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Parking usłany krzyżami


Ziemią z krzyżami i zniczami budowano parking w Pasymiu. - To skandal, jak tak można – denerwuje się jedna z mieszkanek bloku przy ulicy Kętrzyńskiego. Sprawą zainteresował się sanepid, a władze Pasymia wydały specjalne oświadczenie.Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pasymiu próbowali wyrównać i poszerzyć parking w okolicach ulicy Kętrzyńskiego. Przywieziono ziemię.

- Parking znajduje się dokładnie za naszymi śmietnikami przy placu zabaw – mówi Czytelniczka, która powiadomiła nas o całej sprawie. - Gdy wyszłam wyrzucać śmieci zobaczyłam hałdy ziemi i dwa wielkie krzyże oraz porozbijane znicze. Kto wie, czy nie było tam kości, czy części trumien. Czymś takim chciano wybudować nam parking. Jak tak można?

 

 

Sanepid zbadał sprawę

 

Czytelniczka przysłała do naszej redakcji zdjęcia, na których wyraźnie widać leżące krzyże. Sprawą zainteresował się sanepid.

- Skontaktowaliśmy się z władzami Pasymia i wyjaśniliśmy całe zamieszanie – mówi Grażyna Sosnowska, szefowa szczycieńskiego sanepidu. - Ziemia nie pochodzi z cmentarza i na pewno nie ma tam kości, czy elementów trumien. A krzyże, które tam się pojawiły, znalazły się przez przypadek i gapiostwo pracowników.

Te słowa potwierdza burmistrz Pasymia Cezary Łachmański, który wydał nawet oświadczenie w tej sprawie.


 

Burmistrz Łachmański dementuje

- Nieprawdą i kompletną bzdurą jest to, że ziemia, która trafiła na parking zawierała ludzkie szczątki, czy elementy trumien – mówi wyraźnie poirytowany Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Ktoś robi niepotrzebne zamieszanie w tej sprawie. Ziemia, której użyto do poszerzenia i wyrównania parkingu pochodziła z pobocza ul. Ostrów, z zewnętrznej strony ogrodzenia cmentarza. I owszem, znajdowały się tam dwa uszkodzone krzyże, które były zatopione w ziemi i nikt wcześniej ich nie widział. Dostrzeżono je dopiero gdy rozprowadzano ziemię na powierzchni parkingu. Według mnie ktoś, kto remontował pomniki na cmentarzu, wyrzucił stare krzyże poza ogrodzenie cmentarza. Krzyże zabezpieczyliśmy i trafiły one na teren cmentarza komunalnego.

 

Na zdjęciach, które otrzymaliśmy od naszej Czytelniczki wyraźnie widać dwa krzyże, ziemią z takim „dodatkiem” chciano w Pasymiu wyrównać parking

Fot. Czytelniczka „Tygodnika Szczytno”Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • W powiecie dużo starego, ale bez... Nowocińskiego
  Siedzą sobie mali chłopcy w piaskownicy. Rozmawiają o swojej przyszłości. Ale żaden z nich nie chce zostać strażakiem, maszynistą, czy policjantem. Wszyscy marzą o tym, że by kiedyś w Szczytnie rozdawać \"karty\" ze stołków w ratuszu. I nie było by w tym marzeniu nic dziwnego gdyby po drodze do jego zrealizowania chłopcy zdobyli odpowiednie wykształcenie, ogładę towarzyską, empatię i umiejętność \"służenia pomocą\" drugiemu człowiekowi. Ale czy tak się stało...? Jak na razie moim zdaniem stało się jedynie kolesiostwo. Wiadomo, przyjaźń z piaskownicy rzecz święta!
  Autor: Teresa TTT
  2018-12-12 10:17:29
 • Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje
  Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?
  Autor: Aga
  2018-12-12 07:13:28
 • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
  Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-12-10 23:22:21
 • Kot postawił strażaków na nogi
  To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
  Autor: Wiewiorka
  2018-12-10 20:06:27
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-10 19:15:09
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-10 19:09:42
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
  Autor: Ela
  2018-12-10 10:12:34
 • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
  Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
  Autor: miejscowy
  2018-12-10 08:49:44
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
  Autor: Ccc
  2018-12-09 23:32:57
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-08 23:33:23