Wtorek, 25 Wrzesień, Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Parking usłany krzyżami


Ziemią z krzyżami i zniczami budowano parking w Pasymiu. - To skandal, jak tak można – denerwuje się jedna z mieszkanek bloku przy ulicy Kętrzyńskiego. Sprawą zainteresował się sanepid, a władze Pasymia wydały specjalne oświadczenie.



Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pasymiu próbowali wyrównać i poszerzyć parking w okolicach ulicy Kętrzyńskiego. Przywieziono ziemię.

- Parking znajduje się dokładnie za naszymi śmietnikami przy placu zabaw – mówi Czytelniczka, która powiadomiła nas o całej sprawie. - Gdy wyszłam wyrzucać śmieci zobaczyłam hałdy ziemi i dwa wielkie krzyże oraz porozbijane znicze. Kto wie, czy nie było tam kości, czy części trumien. Czymś takim chciano wybudować nam parking. Jak tak można?

 

 

Sanepid zbadał sprawę

 

Czytelniczka przysłała do naszej redakcji zdjęcia, na których wyraźnie widać leżące krzyże. Sprawą zainteresował się sanepid.

- Skontaktowaliśmy się z władzami Pasymia i wyjaśniliśmy całe zamieszanie – mówi Grażyna Sosnowska, szefowa szczycieńskiego sanepidu. - Ziemia nie pochodzi z cmentarza i na pewno nie ma tam kości, czy elementów trumien. A krzyże, które tam się pojawiły, znalazły się przez przypadek i gapiostwo pracowników.

Te słowa potwierdza burmistrz Pasymia Cezary Łachmański, który wydał nawet oświadczenie w tej sprawie.


 

Burmistrz Łachmański dementuje

- Nieprawdą i kompletną bzdurą jest to, że ziemia, która trafiła na parking zawierała ludzkie szczątki, czy elementy trumien – mówi wyraźnie poirytowany Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Ktoś robi niepotrzebne zamieszanie w tej sprawie. Ziemia, której użyto do poszerzenia i wyrównania parkingu pochodziła z pobocza ul. Ostrów, z zewnętrznej strony ogrodzenia cmentarza. I owszem, znajdowały się tam dwa uszkodzone krzyże, które były zatopione w ziemi i nikt wcześniej ich nie widział. Dostrzeżono je dopiero gdy rozprowadzano ziemię na powierzchni parkingu. Według mnie ktoś, kto remontował pomniki na cmentarzu, wyrzucił stare krzyże poza ogrodzenie cmentarza. Krzyże zabezpieczyliśmy i trafiły one na teren cmentarza komunalnego.

 

Na zdjęciach, które otrzymaliśmy od naszej Czytelniczki wyraźnie widać dwa krzyże, ziemią z takim „dodatkiem” chciano w Pasymiu wyrównać parking

Fot. Czytelniczka „Tygodnika Szczytno”



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-06-12 23:30:32

Edukacyjny parking leśny w... Kocie

  • Piątek, 2018-01-19 13:26:13

Ktoś niszczy samochody na parkingu IKEA

  • Piątek, 2017-12-08 12:29:09

Parafialny parking może zostać zamknięty

  • Czwartek, 2017-08-31 14:24:44

Parkingowe dylematy na Placu Juranda

  • Czwartek, 2017-07-27 14:51:30

„Wyrzucili” dzieci na ulice i parkingi


Komentarze

  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Nie każdy miał by odwagę jechać za bandą pijanych ludzi Chłopak sam udzielił pomocy wszyscy stali patrzyli Brawo !
    Autor: Kierowca
    2018-09-24 18:37:57
  • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
    No dla mnie nic w tym złego, że taka gospoda powstanie w Szczytnie przy kościele, czy szkole. Zwłaszcza przy kościele - będą mieli ruch: stypy, śluby, wesela oraz matury. Natomiast widzę tu szybki ruch w związku z inwestycją Gminy Wiejskiej Szczytno w okolicach Jeziora Domowego Dużego. Ot co! Jak oni nam pałą to my im maczugą. Śmiechu warte. Wszystko jest uzależnione od tego, kto obejmie władzę, więc te zamiary, które objawił miejscowy inwestor, mogą spełznąć na niczym. No to sobie zażartuję z okazji jesieni: są wykopki. Każdy ziemniak usiłuje się utrzymać różnymi sposobami w swoim gruncie. Bo wyrastają przy nim potomkowie typu Wilczek, Gontarzewski. Reszta to są poukrywane pod różnymi szyldami stowarzyszeń i komitetów osoby, które jakby się wstydzą tego, co do tej pory robiły. Czyli źle robiły (pracowały)? Inną kategorią jest zadłużona pani Lenard, która pokazała w swoich wypowiedziach, jak mało zna to miasto. Niech pilnuje przedszkola. Bo miasto nim nie jest.
    Autor: Śmieszek
    2018-09-24 18:06:25
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Ta Kobieta to wstyd, matka dwójki dzieci i po imprezach jeździ pijana. Porażka . Jej mąż powinien taką babę pogonić . Dobrze że nikogo nie zabiła. Bo takich ludzi się nie żałuje ( zamiast w domu to się szlaja )
    Autor: Agata
    2018-09-24 16:40:34
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Pani Kaju, tak na marginesie nie ma takiego czegoś jak usiłowanie jazdy pod wpływem alkoholu, a dla Pana Michała wielkie brawa!
    Autor: Onn
    2018-09-24 16:26:12
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Ciekawe, kto ma nie najciekawsze zdanie nt. p.Wilczka, bo uważam całkiem co innego, jest osobą, która wprowadziła Purdę w 21 wiek, jest zaangażowany w sprawy gminne, pozyskuje dla nas pieniądze, wdrożył szereg ciekawych inicjatyw, Urząd wygląda jak urząd, a nie jak kiedyś jak jakiś barak, obsługa mieszkańców na wysokim poziomie, współpracuje z każdym sołtysem i radnym, jest osobą lubianą aczkolwiek wymagającą, szczerze to wolałbym żeby przegrał, bo szkoda żeby odchodził od nas :( a ten Pan Adamowicz, co sieje negatywną propagandę jest u nas znany jako oszołom i ma wyrok za pobicie, a uważa się za redaktora co walczy z wójtem
    Autor: Purdziak
    2018-09-24 15:40:11
  • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
    Ciekawe jest lokowanie obiektów gastronomicznych, hotelowych i "rozrywkowych" przy szkole i kościele. W ogóle to mamy przedwyborczy wysyp pomysłów na inwestycje, których wcześniej nie podejmowano, nie ogłaszano. No po prostu wiosna jesienią! Nikomu źle nie życzę, niech mu się - temu lokalnemu inwestorowi powiedzie - ale przepraszam - dlaczego tak późno? teraz, kiedy uzgodnienia z obecnymi władzami nie są pewne? Może przyjść coś nowego, co będzie miało inną koncepcję zagospodarowania tego terenu. No cóż, najwięcej hasełek i informacji pojawia się u nas przed wyborami, a potem to już zwykła codzienna siermięga.
    Autor: Waga
    2018-09-24 15:33:30
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    LUDZIE DZWOŃCIE NA 999 998 997 A NIE NA 112. 112 KIERUJE WAS DO OLSZTYNA A TAMTE NUMERY DO SZCZYTNA. JEST SZYBCIEJ!
    Autor: 999 998 997
    2018-09-24 15:28:31
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Co ty kobieto pleciesz ten człowiek sam jechał samochodem A druga sprawa był w pracy A trzecia że i tak by nie zdarzyl. A towarzystwo na pewno by go posłuchał śmiechu warte . Ta panna co prowadziła ten samochód powinna dostać taką karę że by jej się odechciało i samochodu i prawka bezmozgowiec i tyle
    Autor: Dzezabel
    2018-09-24 14:39:13
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    " Dopóki jednak nie odpalili auta niewiele mogłem zrobić." ?????? Czy Pan wie, że jest coś takiego jak usiłowanie?? Trzeba było podejść jeżeli Pan widział, że wszyscy są pijani lub zadzwonić szybko na policje, a nie próbować jeździć za autem kiedy już i tak stanowiło ono zagrożenie. A potem wielki bohater robi sobie zdjęcia przy słupach. Nie zrobił Pan nic żeby uniknąć wypadku więc nie wiem z czego się Pan tak cieszy.
    Autor: Kaja
    2018-09-24 13:12:06
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Obwodnica??? to Przemysłowa i Łomżyńska tworzą jakąś obwodnicę. Buhahahahaha..... :))))))))))) Szczytno to na prawdę stan umysłu...
    Autor: tworki.pl