Poniedziałek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Parking usłany krzyżami

Ziemią z krzyżami i zniczami budowano parking w Pasymiu. - To skandal, jak tak można – denerwuje się jedna z mieszkanek bloku przy ulicy Kętrzyńskiego. Sprawą zainteresował się sanepid, a władze Pasymia wydały specjalne oświadczenie.Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pasymiu próbowali wyrównać i poszerzyć parking w okolicach ulicy Kętrzyńskiego. Przywieziono ziemię.

- Parking znajduje się dokładnie za naszymi śmietnikami przy placu zabaw – mówi Czytelniczka, która powiadomiła nas o całej sprawie. - Gdy wyszłam wyrzucać śmieci zobaczyłam hałdy ziemi i dwa wielkie krzyże oraz porozbijane znicze. Kto wie, czy nie było tam kości, czy części trumien. Czymś takim chciano wybudować nam parking. Jak tak można?

 

 

Sanepid zbadał sprawę

 

Czytelniczka przysłała do naszej redakcji zdjęcia, na których wyraźnie widać leżące krzyże. Sprawą zainteresował się sanepid.

- Skontaktowaliśmy się z władzami Pasymia i wyjaśniliśmy całe zamieszanie – mówi Grażyna Sosnowska, szefowa szczycieńskiego sanepidu. - Ziemia nie pochodzi z cmentarza i na pewno nie ma tam kości, czy elementów trumien. A krzyże, które tam się pojawiły, znalazły się przez przypadek i gapiostwo pracowników.

Te słowa potwierdza burmistrz Pasymia Cezary Łachmański, który wydał nawet oświadczenie w tej sprawie.

 

Burmistrz Łachmański dementuje

- Nieprawdą i kompletną bzdurą jest to, że ziemia, która trafiła na parking zawierała ludzkie szczątki, czy elementy trumien – mówi wyraźnie poirytowany Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Ktoś robi niepotrzebne zamieszanie w tej sprawie. Ziemia, której użyto do poszerzenia i wyrównania parkingu pochodziła z pobocza ul. Ostrów, z zewnętrznej strony ogrodzenia cmentarza. I owszem, znajdowały się tam dwa uszkodzone krzyże, które były zatopione w ziemi i nikt wcześniej ich nie widział. Dostrzeżono je dopiero gdy rozprowadzano ziemię na powierzchni parkingu. Według mnie ktoś, kto remontował pomniki na cmentarzu, wyrzucił stare krzyże poza ogrodzenie cmentarza. Krzyże zabezpieczyliśmy i trafiły one na teren cmentarza komunalnego.

 

Na zdjęciach, które otrzymaliśmy od naszej Czytelniczki wyraźnie widać dwa krzyże, ziemią z takim „dodatkiem” chciano w Pasymiu wyrównać parking

Fot. Czytelniczka „Tygodnika Szczytno”Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2017-12-08 12:29:09

Parafialny parking może zostać zamknięty

 • Czwartek, 2017-08-31 14:24:44

Parkingowe dylematy na Placu JurandaKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Jest kandydat na burmistrza Szczytna
  Czy PSL,SLD,PSL....to ten sam typ ludzi, iść tam gdzie nie trzeba się narobić tylko zbierać kasę. Wszyscy siebie warci.
  Autor: mieszkaniec
  2017-12-18 11:33:17
 • Szpital wciąż walczy o rehabilitację
  Nie ładnie Elmed nie ładnie...
  Autor: Borys
  2017-12-16 12:44:23
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno Wiesiu!!! Super oby tak dalej świetna piosenka
  Autor: Aleksandra Orzoł
  2017-12-15 22:17:15
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno ...zazdrościsz komuś chłopak ma talent,Super Bartku oby tak dalej
  Autor: Kasia
  2017-12-15 22:16:00
 • Znikająca zatoka autobusowa
  Pan Nowociński kłamie bo cała dokumentacja pozwalająca na budowę zatoki jest . Na zajęcie gruntu pod budowę zatoki wyraził zgodę poprzedni wójt gminy Rozogi pan Zapert którą to dokumentację zatajono podczas sprzedaży zatoki którą to działkę kupiła pani radna z Łuki gdzie to właśnie ona powinna o wybudowanie zatoki najbardziej walczyć - jakiś dziwny zbieg okoliczności . Chodzi tu wyłącznie o interes prywatny bo zatoka koliduje pani radnej w osobistym interesie i jakimś dziwny cudem wszyscy pod tym przekrętem się podpisują . Jeśli to zmiana nie istotna to dla czego musiała się na nowo podpisać Komenda w Szczytnie zatwierdzjąc tą zmianę i czy aby na pewno komendant coś o tym wie ?? Zobaczymy co powie na to pan wojewoda z Olsztyna ??? :-)
  Autor: Rafał
  2017-12-15 15:27:18
 • Jerzy Cimoszyński odchodzi na emeryturę
  Czy to aby na pewno potrzebne stanowisko?
  Autor: ga
  2017-12-14 15:07:59
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Porządna, ambitna muzyka - to lubie! Heheheheh3h
  Autor: Hrynial
  2017-12-14 13:16:03
 • Policjanci polują na pieszych
  W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?
  Autor: kama
  2017-12-14 09:44:19
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Chłopska partia PSL. Widział ktoś chłopa z taką ilością pudru? Ale to nie jest ważne. Ważne, ze PSL ma już tylko 3% poparcia. Niedługo zapomnimy o tych "dżentelmenach".
  Autor: Rolniczka
  2017-12-13 23:10:24
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Co za dno
  Autor: Wiesław paleta
  2017-12-13 21:12:05