Sobota, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Park z Wielbarka zgłoszony do dotacji

Około miliona złotych ma kosztować ostatni etap tworzenia terenu rekreacyjnego w Wielbarku. To ma być park z prawdziwego zdarzenia. Gmina złożyła wniosek o 75-procentowe dofinansowanie budowy ze środków unijnych, w ramach programu dotyczącego bioróżnorodności.- Procedura weryfikacyjna już trwa, a park będziemy tworzyć w przyszłym roku – mówi wójt Grzegorz Zapadka. - Jeśli nie uzyskamy wsparcia finansowego... Cóż, będziemy musieli jakoś sobie poradzić.


A warto, bo park jest w pełni przygotowany, przynajmniej od strony papierowej i zapowiada się imponująco. To teren przylegający bezpośrednio do miejscowego kościoła. W jego (parku) centralnym miejscu będzie biegła promenada – dwuczęściowy deptak, którego środek będą stanowiły ogrody tęczowe.


- Na powierzchniach w kształcie rombów mają być nasadzone krzewy róż o różnych barwach i odcieniach – wyjaśnia wójt. - Będą też ogrody słoneczne i ogrody zapachowe, sporo nowych drzew: buków, grabów, wierzb, ale i jodeł czy świerków. Tak to zostało nazwane w dokumentacji, przygotowanej przez fachowców od architektury krajobrazu.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze