Czwartek, 13 Grudzień, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Pan Marcin – wzór uczciwości - znalazł i oddał pieniądze pani Agnieszce


Takie osoby, jak pan Marcin przywracają wiarę w ludzi – mówi Agnieszka Kuczmarska z Pasymia. - To naprawdę bardzo rzadkie, aby ktoś zachował się aż tak uczciwie.Pani Agnieszka robiła zakupy w Centrum handlowym Stop Shop. Zabrakło jej pieniędzy, więc skorzystała z jednego z bankomatów, które się tam znajdują.


- Byłam zamyślona, a dodatkowo zadzwonił telefon – wspomina. - Wypłacałam pieniądze niemal automatycznie. I to chyba był mój błąd.

 

Gapiostwo kosztuje

Pani Agnieszka wyciągnęła kartę i poszła dalej na zakupy. - Kilka minut później zorientowałam się, że nie wzięłam pieniędzy z bankomatu – mówi pani Agnieszka. - Wróciłam, ale pieniędzy już nie było. Zaczęłam pytać, czy ktoś coś widział, ale nic nie ustaliłam. Machnęłam ręką. Szkoda było tych pieniędzy, ale za gapiostwo trzeba płacić.

 

Uczciwy pan Marcin

Okazuje się, że pieniądze w bankomacie znalazł pan Marcin, który przyjechał do rodzinnego Szczytna z Danii. Niemal natychmiast skontaktował się z naszą redakcją i zaczął poszukiwania właściciela lub właścicieli zguby. Informacja pojawiła się na stronie internetowej „Tygodnika Szczytno”. Po naszej sugestii pan Marcin o sprawie poinformował również policję. Przekazał tam też znalezione pieniądze.


 

Pieniądze trafiły do właścicielki

W piątek w naszej redakcji zjawiła się Agnieszka Kuczmarska z Pasymia.

- Usłyszałam od koleżanki, że ktoś te pieniądze znalazł i że więcej informacji mogę uzyskać w „Tygodniku” - mówi. - Naprawdę straciłam już nadzieję, że je odzyskam. Bardzo dziękuję panu Marcinowi za takie zachowanie. Naprawdę w dzisiejszych czasach to rzadkość.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Gaspar Święciński mistrzem świata
  Brawo. Gaspar.
  Autor: Lemon
  2018-12-13 14:23:45
 • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
  Też się rozmarzyłem, chyba jest to zaraźliwe.
  Autor: Jacek
  2018-12-13 12:40:34
 • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
  Jak brzmi prawidłowe nazwisko tego Pana? Na stronie internetowej stowarzyszenia kulturalnego Niemców Heimat jest jako wiceprzewodniczący Arkadiusz Leske?!
  Autor: mieszkaniec
  2018-12-13 12:14:06
 • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
  Andrzej nie daj się! Pamiętaj ochrona no i oczywiście ubezpieczenie imprezy aby uniknąć takich problemów jak kiedyś w utraconym okiem!!
  Autor: laik
  2018-12-13 12:03:06
 • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
  Wydaje mi się, że Pan Burmistrz chce \"odstrzelić\" dyrektora MDK, skoro powierza mu organizację imprezy sylwestrowej w wymiarze jak wyżej, w ciągu dwóch tygodni. Pan Burmistrz ma zamiar rękoma dyrektora MOK złamać zlecenia ustawy o organizowaniu imprez masowych ze szczególnym ryzykiem? Brawo! Wejście smoka na bogato musi być! Szkoda tylko, że za wszystko odpowie dyrektor.
  Autor: TTT
  2018-12-13 11:09:33
 • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
  Chyba nikt nie jest zaskoczony tą nominacją! Pan Burmistrz zaczyna spłacać dług wyborczy. Gratulacje i powodzenia obu Panom. Miejmy nadzieję, że obaj sprostają nowym funkcjom. Ciekawe tylko, czy \"stołków\" stanie dla pozostałych \"aktywnie wspierających\"?
  Autor: TTT
  2018-12-13 01:50:08
 • W powiecie dużo starego, ale bez... Nowocińskiego
  Siedzą sobie mali chłopcy w piaskownicy. Rozmawiają o swojej przyszłości. Ale żaden z nich nie chce zostać strażakiem, maszynistą, czy policjantem. Wszyscy marzą o tym, że by kiedyś w Szczytnie rozdawać \"karty\" ze stołków w ratuszu. I nie było by w tym marzeniu nic dziwnego gdyby po drodze do jego zrealizowania chłopcy zdobyli odpowiednie wykształcenie, ogładę towarzyską, empatię i umiejętność \"służenia pomocą\" drugiemu człowiekowi. Ale czy tak się stało...? Jak na razie moim zdaniem stało się jedynie kolesiostwo. Wiadomo, przyjaźń z piaskownicy rzecz święta!
  Autor: Teresa TTT
  2018-12-12 10:17:29
 • Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje
  Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?
  Autor: Aga
  2018-12-12 07:13:28
 • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
  Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-12-10 23:22:21
 • Kot postawił strażaków na nogi
  To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
  Autor: Wiewiorka
  2018-12-10 20:06:27